Andrius Vasiliauskas | Organizatorių nuotr.

Andrius Vasiliauskas | Organizatorių nuotr.

 2019 metų autosporto sezoną svetimoje šalyje pradėjęs Andrius Vasiliauskas, panašu, toliau laikysis neseniai prasidėjusios tradicijos. Lietuvis naująjį automobilių sporto sezoną pradės Omane, o tiksliau – „Oman International Drift“ pirmenybėse, kurios tarptautinės bendruomenės dėmesio sulauks antrus metus iš eilės.

Kaip ir praėjusį kartą, taip ir 2020 metų sausio mėnesį prasidėsiančios varžybos bus surengtos pagal tokį patį formatą. Čempionatą sudarys trys etapai, kuriuose tarpusavyje grumsis geriausi drifteriai iš viso pasaulio. Nors pirmenybių organizatoriai neatskleidė tikslaus dalyvių sąrašo, šiuo metu žinoma, jog pirmenybėse dalyvaus vardinį kvietimą gavę sportininkai, kuriuos kiekvieną kartą matome „Formula Drift“ bei „Formula Drift Japan“ čempionatuose. Be abejonės, nemaža delegacija į Omaną atvyks ir iš Europos, kurioje netrūksta talentingų sportininkų. Tarp gausybės žinomų pavardžių išvysime ir vieną lietuvišką. Lenktynininką, kuris 2019 metų pradžioje įvykusiose varžybose bendroje įskaitoje užėmė 3-čią vietą – Andrių Vasiliauską. Tuomet jį pranoko tik daugelio drifto varžybų favoritai: Jamesas Deanas ir Piotr Więcek.

Vardinį kvietimą iš organizatorių gavęs Andrius Vasiliauskas, šiuo metu laisvalaikį leidžia galvodamas apie artėjantį nuotykį, mat pagrindinius namų darbus jam jau pavyko pasidaryti. Naujasis bolidas, po ne mažai išradingumo reikalavusių modifikacijų, atlieka savo funkciją taip, kaip ir turėtų – veikdamas be priekaištų. 

„Kai sugrįžome iš paskutinių šių metų varžybų, iškart žinojome ką ir kaip turime daryti besiruošdami kitiems metams. 2018 m. eksperimentu tapęs „S55“ variklis pateisino ne tik mano, bet ir komandos bičiulių lūkesčius, tad susikoncentravome į tolimesnį šio variklio tobulinimą. Šiuo metu automobilio variklis be didesnių problemų išvysto 1000 arklio galių“, – sako Andrius Vasiliauskas.

Ties svarbiausiais punktais pažymėjus žalią varnelę, Andriui ir jo komandos nariams teliko atlikti paskutinįjį – pristatyti automobilį ir reikiamą įrangą į Omaną.

„Buvau labai maloniai nustebintas, kai antrą kartą iš eilės gavau kvietimą į čempionatą, kuriame galėsiu susigrumti su puikiais sportininkais. Kai organizatoriai tave pastato į tą pačią eilę su talentingiausiais šios sporto šakos atstovais – supranti, jog eini tinkama linkme“, – pasakoja Andrius Vasiliauskas. 

„Vis dėlto, sulaukti kvietimo yra viena. Dalyvauti varžybose ir jose gerai pasirodyti – visai kas kita. Šiemet į varžybas keliauju turėdamas du tikslus – pasimėgauti drifto teikiamais privalumais ir užlipti ant nugalėtojų pakylos“, – priduria drifteris. 

Pirmasis „Oman International Drift Championship“ pirmenybių etapas įvyks 2020 metų, sausio 16-17-ą dienomis.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Ant 01-21 Crystal Palace 21 : 30 Southampton
Ant 01-21 AFC Bournemouth 21 : 30 Brighton & Hov…
Ant 01-21 Sheffield United 21 : 30 Manchester City
Ant 01-21 Aston Villa 21 : 30 Watford
Ant 01-21 Everton 21 : 30 Newcastle United
Ant 01-21 Chelsea 22 : 15 Arsenal
Tre 01-22 Tottenham Hotspur 21 : 30 Norwich City
Tre 01-22 Leicester City 21 : 30 West Ham United
Tre 01-22 Manchester United 22 : 15 Burnley