„Energijos“ triumfas Lietuvos čempionate | Tito Pacausko  nuotr.

„Energijos“ triumfas Lietuvos čempionate | Tito Pacausko nuotr.

 Nors daugkartinė čempionė Elektrėnų „Energija“ šį sezoną nerungtyniauja Lietuvos čempionate, tačiau klubas tęsia aktyvią veiklą ir ruošiasi kitame sezone susigrąžinti tai, kas ilgus metus priklausė būtent jiems.

Kilus skandalui bei konfliktui su Elektrėnų ledo arenos valdytoju Valdu Škadausku, „Energija“ rugsėjo pabaigoje oficialiai pranešė pasitraukianti iš Lietuvos čempionato, o jau spalio mėnesį įvyko „Energijos“, vienos iš jos dalininkių Elektrėnų savivaldybės ir VŠĮ „Ledo arena“ atstovo susitikimas. Nors to susitikimo metu svarbių klausimų nebuvo išspręsta, tačiau ledai pajudėjo.

Kaip lapkričio pabaigoje portalui „Sportas.lt sakė Elektrėnų savivaldybės sporto ir švietimo skyriaus specialistas Mykolas Krasnickas, „savivaldybė nuolat bendrauja su visų minėtų pusių, tiek VšĮ „Ledo arena“, tiek „Energija“ vadovais ir atstovais“.

Pasak M.Krasnicko, LRK „Energija“ yra pateikusi paraišką kitų metų sezonui, kuri bus nagrinėjama 2020 metų pradžioje.

Kol bus laukiama Elektrėnų savivaldybės sprendimo, „Energija“ nesnaudžia.

Šių metų sausį „Energija“ paskelbė, kad dėl sumažėjusių finansų iš pusiau profesionalios komandos tampa mėgėjų ekipa, o ilgametį klubo direktorių Rolandą Aliukonį keičia „Energija-2“ komandos įkūrėjas ir vadovas Povilas Jarmala. Sunkiu metu į šias pareigas stojęs P.Jarmala sėkmingai padėjo komandai užbaigti sezoną bei apginti Lietuvos čempionų titulą.

Nors prieš 2019-20 metų sezoną „Energija“ ir P.Jarmala nestokojo optimizmo, tačiau įvykus konfliktui su VŠĮ „Ledo arena“ ir komandai sezonui pasitraukus iš Lietuvos čempionato, beveik po metų direktoriaus pareigose P.Jarmala „Energijos“ vairo šturvalą perdavė ilgamečiui klubo darbuotojui ir idėjiniam ledo ritulio žmogui Vidmantui Mickevičiui.

„Sprendimas palikti „Energijos“ vadovo pareigas nebuvo lengvas. Visada norėjau padėti šiai komandai, tačiau šiuo metu turiu per daug veiklų ir negaliu klubui savęs atiduoti 100 procentų, o daryti bet kaip arba prasčiau – nepriimtina. Su kitais klubo steigėjais (Rolandu Aliukoniu, Karoliu Kubiliumi ir Elektrėnų savivaldybe, – aut. past.) vieningai nusprendėme, kad „Energijai“ galėtų vadovauti V.Mickevičius, todėl nedelsiant jam pasiūlėme šias pareigas“, – kalbėjo P.Jarmala.

Pasak buvusio „Energijos“ direktoriaus, metai šiose pareigose jam suteikė daugybę žinių ir patirties, o su savo idėjomis jis toli nepabėga ir visada mielai padės „Energijai“.

„Per šiuos beveik metus įgijau daug patirties kaip valdyti aukštesnio lygio ledo ritulio klubą, sužinojau, kokie procesai vyksta tiek viduje, tiek išorėje. Labiausiai norėčiau padėkoti R.Aliukoniui ir K.Kubiliui, kurie padėjo nuo pat pradžių ir pastoviai konsultavo bei padėdavo sprendžiant įvairius klausimus – tokia patirtis yra neįkainojama. Jeigu naujam klubo vadovui ir visai „Energijos“ bendruomenei prireiks mano pagalbos – aš visada esu pasiruošęs jiems padėti“, – kalbėjo P.Jarmala.

Lietuvos rinktinė (kairėje – Vidmantas Mickevičius) | Organizatorių nuotr.

Lietuvos rinktinė (kairėje – Vidmantas Mickevičius) | Organizatorių nuotr.

Džiaugsmingai pasiūlymą priėmęs V.Mickevičius nuo pat pirmosios dienos kibo į darbus ir pradėjo kloti pamatus 2020-21 metų sezonui.

„Jaučiu didžiulį dėkingumą LRK „Energija“ organizacijai, nes būtent jie mane nuo pat pradžios įtraukė į veiklą, susijusią su ledo rituliu. Dauguma dalykų, kuriuos išmokau, buvo išmokta būtent dirbant techniniu darbuotoju šiame klube, kuris tuo metu rungtyniavo tiek Lietuvos čempionate, tiek Baltarusijos aukščiausioje lygoje. Tas laikas komandoje ir išmokti dalykai privedė prie to, kad man buvo patikėta Lietuvos nacionalinės vyrų ledo ritulio rinktinės vadovo pareigos „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyre, o tai yra didžiausias įvertinimas. Puikiai pažįstu visą ledo ritulio virtuvę, žaidėjus ir tvarką, niekada neatsisakau padėti „Hockey Lietuva“ asociacijai, organizuojančiai pasaulio čempionatus Lietuvoje.

Nuo pat pirmos dienos „Energijos“ komandoje mane sužavėjo tai, kaip žmonės stengiasi ir dirba iš idėjos, koks nuostabus yra ledo ritulys ir kokia gali būti organizacija, kuomet siekiama vieno tikslo. Jaučiuosi labai dėkingas R.Aliukoniui, K.Kubiliui ir Aurelijui Kriščiūnui, kurie suformavo mano ledo ritulio asmenybę.

„Energijos“ pasiūlymas nebuvo labai netikėtas, dar prieš sezoną įdėmiai sekiau naujienas ir buvau labai stipriai nusivylęs, kad „Energijai“ nepavyko startuoti Lietuvos čempionate“, – kalbėjo V.Mickevičius.

Asmeniškai jau anksčiau klubo reikalais domėjęsis V.Mickevičius per pirmą naujų pareigų savaitę ėmėsi būtiniausių darbų bei pradėjo ieškoti naujų rėmėjų būsimam sezonui.

„Situacija man žinoma iš anksčiau, nes tuo labai domėjausi, kadangi visa organizacija man asmeniškai yra labai svarbi. Kaip ir kiekvienas idėjinis ir su ledo rituliu susijęs žmogus, dirbu ir kitą darbą Logistikoje, todėl esu pripratęs prie neaiškumų ir problemų sprendimo. Noriu pažymėti, kad nors „Energijos“ komanda šiais metais nerungtyniauja Lietuvos čempionate, tačiau išlikome aktyvūs ir treniruojamės su tais žaidėjais, kuriuos turime.

Dabar reikia dar geriau susiorientuoti esamoje situacijoje ir nedelsiant išspręsti keletą problemų. Paramos prašymą (kronika.lt duomenimis prašoma suma iš savivaldybės siekia 54 500 eur, o bendra projekto vertė – 164 000 eur, – aut. Past.) ilgametei klubo rėmėjai, Elektrėnų savivaldybei, jau pateikėme, o ir kiti buvę komandos rėmėjai teigiamai žiūri į būsimą sezoną. Taip pat pradėjau kalbas su potencialiais naujais rėmėjais, o dabar labai svarbu tai, kad įsigilinę į esamą situaciją, savo pagalbą pasiūlė tikrai rimtos įmonės.

Taip pat man labai svarbu yra dialogas su Elektrėnų savivaldybe, nes spręsti iškilusias problemas turime kartu. Mūsų tikslas yra ne tik pagrindinės „Energijos“ komandos sąlygos kitame sezone, tačiau ir visos organizacijos sąlygos arenoje ir mieste. Reikia nepamiršti, kad Elektrėnų savivaldybė taip pat yra klubo dalininkė, o aš esu atviras diskusijoms, taip pat bandysiu jas pats inicijuoti. Nesu nusistatęs prieš nieką ir labai noriu tiesiogiai pasikalbėti su VŠĮ „Ledo arena“ atstovais. Visi turime būti vienodai suinteresuoti judėti į priekį ir išlaikyti Elektrėnų ledo ritulį aukščiausiose pozicijose“, – kalbėjo V.Mickevičius.

Stabilią organizaciją daugybę metų valdę R.Aliukonis ir K.Kubilius dabar turi dar vieną noro ir idėjų kupiną pagalbininką. Nors „Energija“ ir nedalyvauja šiame Lietuvos čempionato sezone ir bent vieneriems metams užleis stipriausiųjų poziciją, tačiau tikimąsi, kad po maždaug dešimties mėnesių vėl išvysime raudonais ir baltais marškinėliais ledą Lietuvos čempionate šaižančius žaidėjus, kuriems ant krūtinės puikuosis „Energijos“ pavadinimas.

Titas Pacauskas
Sportas.lt
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (2)
Registruoti
Anoniminiai (2)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

01-20 „Lietkabelis“ 18:15 „Nevėžis-Optibet“
01-20 „Cbet“ 18:30 „Juventus“
01-20 „Rytas“ 19:00 „Neptūnas“
01-22 „Dzūkija“ 18:30 „Lietkabelis“

2020/21 m. Eurolyga

01-19 ASVEL 21:45 „Olympiacos“
01-21 „Panathinaikos“ 21:00 „Chimki“
01-21 „Zenit“ 21:00 „Anadolu Efes“
01-21 „Maccabi“ 21:05 „Real“
01-21 ASVEL 21:45 „Valencia“
01-21 „AX Armani“ 21:45 „Bayern“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 01-16 Wolverhampton … 14 : 30 West Bromwich …
Šeš 01-16 Leeds United 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 01-16 West Ham United 17 : 00 Burnley
Šeš 01-16 Fulham 19 : 30 Chelsea
Šeš 01-16 Leicester City 22 : 00 Southampton
Sek 01-17 Aston Villa 02 : 00 Everton
Sek 01-17 Sheffield United 16 : 00 Tottenham Hotspur
Sek 01-17 Liverpool 18 : 30 Manchester United
Sek 01-17 Manchester City 21 : 15 Crystal Palace