Šarūnas Jasikevičius | Eriko Ovčarenko / BNS foto nuotr.

Šarūnas Jasikevičius | Eriko Ovčarenko / BNS foto nuotr.

 Šią savaitę Kauno „Žalgirio“ laukia itin sunki užduotis – penkių iš eilės pralaimėjimų seriją turintys žalgiriečiai vyksta į Maskvą, kur susikaus su nugalėtojų titulą ginančia CSKA ekipa.

Prieš šias rungtynes „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius išskyrė varžovų gynėjus ir jų tritaškius bei pripažino, kad iškritus Mariui Grigoniui ir išsiskyrus su Alexu Perezu, „Žalgiris“ bent jau artimiausiu metu pastiprinimo neieškos.

„Jie prarado geriausią žaidėją ir tai yra labai skausmingas dalykas jiems. Daug kas buvo paremta Willu Clayburnu – visos gynybinės sistemos, kai jis gali gintis prieš visas penkias pozicijas, taip pat greitas puolimas, nors čia CSKA ir taip nedaug ko trūksta. Braižas panašus – nedaug centravimo, daug gerų gynėjų, daug kūrybos ir tritaškių, kurie yra svarbiausias elementas. Vienas iš didžiausių užduočių – apsunkinti jiems tuos tritaškius. Tai yra elitinė Europos komanda, svarbiausia, kad jie nesijaustų gerai, galėtume nuimti jų skaičius ir sužaisti geras rungtynes, kad galėtume kabintis“, – sakė Š.Jasikevičius.

CSKA visoje Eurolygoje pirmauja pagal tritaškių metimo procentą (42,09 proc.) – jie išmetė daugiausiai tritaškių (316) bei daugiausiai jų pataikė (133).

Pagal tritaškius trečią ir ketvirtą vietas Eurolygoje dalinasi Darrunas Hilliardas (29/71) ir Mike‘as Jamesas (29/60), kuriuos lenkia tik Stambulo „Anadolu Efes“ žaidėjas Shane‘as Larkinas (33/65) ir Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkas Scottie Wilbekinas (40/81).

– Kaip šiai komandai pavyko transformuotis po W.Clayburno traumos?

– Nemanau, kad jie turi tokį žaidėją, kuris galėtų perimti tą vaidmenį. Paprasčiausiai žaidžia daugiau mažais penketais. Jeigu anksčiau būdavo W.Clayburnas ar Nikita Kurbanovas, dabar Darrunas Hilliardas nemažai žaidžia trečiu numeriu. Jie pasidaro dar greitesni, bet galbūt kažkur galima nubaustu centruojant iš trečios pozicijos arba su atkovotais kamuoliais susikurti papildomų atakų.

– Buvo kalbėta, kaip M.Jamesui pavyks įsipaišyti į D.Itoudžio schemas. Ar jis buvo labiau suvaldytas nei Milane?

– Sunku pasakyti. Ta jo pirmoji sezono pusė yra solidi, jis įsiliejo į komandą neblogai. Neaišku, kiek jis išpildo tai, ką treneris prašo, nes to nežinau, bet tai yra žaidėjas, kuris gali nulemti rungtynes ir primesti aibę taškų. Reikia daryti taip, kad jis mestų kuo sunkesnius metimus.

– Kiek CSKA yra pavojinga baudos aikštelėje?

– Daug centruojančių žmonių jie neturi – Danielis Hackettas bandys tai daryti prieš Luką, kažkiek minimaliai centruoja N.Kurbanovas ir Johannesas Voigtmannas. Jų žaidimas daugiau paremtas gynėjais, kamuolio judėjimu ir tolimais metimais.

– M.Grigonis ilgam iškrito iš rikiuotės, ar galime tikėtis naujoko?

– Nemanau, kad šiai dienai turime resursų. Taip pat nelabai yra žaidėjų rinkoje ir nežinau, ar turime tam galimybių.

 

Zalgiris

DISKUSIJA
Visi (9)
Registruoti
Anoniminiai (9)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų