Nerijus Ališauskas | Organizatorių nuotr.

Nerijus Ališauskas | Organizatorių nuotr.

 Praėjusį mėnesį tęsėsi 2019-2020 metų ledo ritulio sezonas, o jo metu ir vėl netrūksta po pasaulį išsibarsčiusių Lietuvos ledo ritulininkų, rungtyniaujančių kitų šalių lygose. Šį kartą pristatome tai, kaip jiems sekėsi lapkričio mėnesį.

Šis lapkritis buvo įsimintinas Rygos „Dinamo“ gynėjui Nerijui Ališauskui. Spėjęs su Lietuvos rinktine nuvykti į Taliną ir padėjęs nugalėti Ukrainą, gynėjas buvo pripažintas geriausiu „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ savo pozicijos žaidėju, o grįžęs į klubą jis demonstravo puikią formą ir Kontinentinėje ledo ritulio lygoje (KHL). Net keli rezultatyvūs mačai iš eilės leido jam užfiksuoti geriausią mėnesį puolime (2 įvarčiai ir 2 rezultatyvūs perdavimai), o gynyboje jis taip pat nesitaupė per mačą vidutiniškai blokuodamas daugiau nei du varžovų metimus. Iki tobulo mėnesio pritrūko tik stabilesnių „Dinamo“ rezultatų – 11 taškų per 11 mačų surinkusi Latvijos komanda jau dešimčia taškų atsilieka nuo atkrintamųjų varžybų zonos.

Klubą lapkritį pakeitęs Tadas Kumeliauskas galingai atsisveikino su antrąją Vokietijos lyga (DEL2), o žemesniame divizione jis iš karto pradėjo rinkti vieną rezultatyvumo balą po kito. Sudėjus rezultatus abejose lygose, puolėjas buvo vienas iš trijų, šį mėnesį surinkusių dviženklį rezultatyvumo balų rodiklį.

Nelengvai įsibėgėjusi „Comet“ komanda su dviem lietuviais jau antrą mėnesį iš eilės gali pasigirti tuo, jog nepraranda nė taško. O prie to stipriai prisideda ir jos lyderiai Ugnius Čižas bei Paulius Gintautas. Pastarasis apskritai demonstruoja pavydėtiną rezultatyvumą, per mačą vidutiniškai rinkęs daugiau nei vieną įvartį bei daugiau nei vieną rezultatyvų perdavimą.

Ir vėl rezultatyvumu žibėjo Markas Kaleinikovas, kuris ne tik yra trečias rezultatyviausias Latvijos pirmenybių žaidėjas, bet ir padėjo „Liepaja“ klubui bent jau laikinai pakilti į pirmąją poziciją stipriausioje kaimyninės šalies lygoje.

Lapkritį pirmąjį sezono įvartį pelnė ir Prancūzijoje rungtyniaujantis Edgaras Protčenko, o klubą pakeitęs ir į JAV sugrįžęs Dominykas Bogdziulis taip pat spėjo atsidaryti savo rezultatyvių balų sąskaitą FPHL lygoje.

Siūlome susipažinti su visa Lietuvos ledo ritulininkų lapkričio statistika, žaidžiant kitų šalių pirmenybėse:

* R. (rungtynės), Įv. (Įvarčiai), R.P. (Rezultatyvūs perdavimai), R. B. (Rezultatyvumo balai), B.M. (Baudos minutės), M. (Metimai į vartus), Blo. (Blokuoti metimai), J. V. (Jėgos veiksmai), +/- (žaidėjo „plius-minus“ rodiklis).

 

Ne toks sėkmingas lapkritis buvo mūsų šalies vartininkams – nė vienam iš jų nepavyko atremti daugiau nei 90% metimų, o vidutiniškai į jų vartus per 60 minučių krisdavo bent po tris įvarčius.

Vartininkų iš Lietuvos lapkričio mėnesio statistika, žaidžiant kitų šalių pirmenybėse:

* R. (rungtynės), A.M. (atremti metimai), V.M. (visi metimai), A.M.% (atremtų metimų procentas), P.Į./60 (vidutiniškai per 60 minučių praleidžiami įvarčiai), 0 (rungtynės nepraleidus nė vieno įvarčio).

 

Užsienio jaunimo lygose bei universitetuose tęsiasi įtemptas sezonas, o mūsų šalies atstovai ir toliau siekia žingsnio į priekį link suaugusių ledo ritulio. Lapkričio mėnesį lietuviams ir vėl netrūko iššūkių, o per jį užfiksuotas ir ne vienas puikus pasiekimas.

Itin sėkmingas lapkritis buvo už Atlantos karjerą tęsiantiems ledo ritulininkams. Puikiai savo universitetuose rungtyniavo Artūras Laukaitis ir Herkus Marcinkevičius, o „USPHL Premier“ lygoje savo rezultatais galėjo džiaugtis visi šioje lygoje rungtyniaujantys lietuviai. Visi keturi šį sezoną šioje lygoje pradėję mūsų šalies atstovai – Dino MukovozasDominykas MotiejūnasKarolis Šumskas ir Ignotas Ragas surengė savo rezultatyviausią sezono mėnesį, į savo taupyklę dėję vieną po kito rezultatyvumo balą. Verta paminėti, kad ir žemesnėje lygoje sezoną pradėjęs Kristupas Blažys taip pat sėkmingai sugrįžo į „USPHL Premier“ lygą, kurioje jis jau taip pat atsidarė savo taškų sąskaitą.

Švedijoje rungtyniaujantis Nikita Volochas šį mėnesį per mačą vidutiniškai rinkdavo po du rezultatyvumo balus, o pagyrimo verti ir rezultatyviai žaidę gynėjai – Latvijoje rungtyniaujantis Paulius Rumševičius, Vokietijoje karjerą tęsiantis Mantas Stankius bei JAV ir Kanadoje įsikūrę atitinkamai Arvidas Domeika ir Vėjas Vytautas Jokubynas.

Dvejopas šis mėnuo buvo Suomijoje žaidžiančiam Laurynui Lubiui. Mėnesio pradžioje dėl ligos ir smulkių traumų jis buvo priverstas kurį laiką praleisti be ledo ritulio, tad lapkritį jis nesužaidė nė vieno mačo aukščiausioje Suomijos jaunimo lygoje. Visgi, mėnesio pabaigoje antroje pagal pajėgumą šios šalies lygoje jis ne tik atrėmė daugiau nei 94%% varžovų metimų bei ir užfiksavo netradicinį pasiekimą varžovus pirmą kartą savo karjeroje nubausdamas įvarčiu.

Daug darbo lapkritį turėjo ir Kanadoje rungtyniaujantis Martinas Petiulis, kuris prie sėkmingo žaidimo (91,5% atremtų metimų) galėjo pasigirti ir tuo, jog šį mėnesį įsirašė ir rungtynes, kuriose nepraleido nė vieno įvarčio.

Siūlome susipažinti su Lietuvos jaunųjų ledo ritulininkų lapkričio statistika, žaidžiant kitų šalių jaunimo pirmenybėse:

* R. (rungtynės), Įv. (Įvarčiai), R.P. (Rezultatyvūs perdavimai), R. B. (Rezultatyvumo balai), B.M. (Baudos minutės), M. (Metimai į vartus), +/- (žaidėjo „plius-minus“ rodiklis).

* R. (rungtynės), A.M. (atremti metimai), V.M. (visi metimai), A.M.% (atremtų metimų procentas), P.Į./60 (vidutiniškai per 60 minučių praleidžiami įvarčiai), 0 (rungtynės nepraleidus nė vieno įvarčio).