Terence'as Crawfordas ir Egidijus Kavaliauskas | „Top Rank“ nuotr.

Terence'as Crawfordas ir Egidijus Kavaliauskas | „Top Rank“ nuotr.

 Lietuvos bokso gerbėjai su nekantrumu laukia gruodžio 14 d. Niujorko „Madison Square Garden“ arenoje įvyksiančios kovos tarp 32-ejų metų amerikiečio Terence‘o Crawfordo ir 31-erių metų lietuvio Egidijaus Kavaliausko. Vienu geriausių planetos boksininkų vadinamas T.Crawfordas šioje kovoje gins WBO pusvidutinio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržą.

Lažybininkai ir toliau aiškiu kovos favoritu vadina amerikietį. Jo galimybės laimėti svyruoja nuo 84 iki 86 proc., o E.Kavaliausko – nuo 10 iki 12 proc. Lygiųjų tikimybė siekia 4 proc. Tiesa, kur kas daugiau amerikiečių yra linkę statyti už lietuvio pergalę. Skaičiuojama, kad 60 proc. visų statymų buvo atlikta už tai, kad E.Kavaliauskas laimės. 37 proc. statė už T.Crawfordo pergalę, o dar 3 proc. rinkosi lygiąsias.

Kai kurie ekspertai pažymi, kad ši kova – ideali proga sensacijai. E.Kavaliauskas turi užtektinai jėgos, kad galėtų sužeisti T.Crawfordą ir anksčiau laiko užbaigti kovą. Lietuvis yra „alkanas“ ir plačiajai bokso visuomenei beveik nežinomas sportininkas. T.Crawfordas prieš kovą įtikinėja visus, kad rimtai ruošiasi treniruotėse, bet panašiai kalbėjo ir Anthony Joshua prieš kovą su Andy Ruizu.

Užsienio žiniasklaida jau prisiminė keletą sensacingų pusvidutinio svorio kategorijos kovų, kurios galėtų įkvėpti ir E.Kavaliauską.

1994 m. Frankie Randallo pergalė prieš Julio Cesarį Chavezą

Pasaulio čempionas J.C.Chavezas į šią kovą atėjo turėdamas 89 pergales, 1 lygiąsias ir 0 pralaimėjimų! F.Randallo šansai laimėti buvo vertinami 5 proc., bet jis sugebėjo sukurti vieną didžiausių sensacijų bokso istorijoje. Po 10 raundų F.Randallo persvara buvo minimali, bet J.C.Chavezas svarbiausiu momentu prarado tašką už smūgį žemiau juostos, o 11-ajame raunde dar krito į nokdauną. Būtent prarasti taškai ir tapo J.C.Chavezo nesėkmės priežastimi. Jam pergalę skyrė vienas teisėjas (114:113), o kiti du įžvelgė F.Randallo pranašumą (116:111, 114:113). Taigi, jei J.C.Chavezas nebūtų praradęs taško, vienas iš teisėjų būtų paskelbęs lygiąsias, o ir galutinis sprendimas tada būtų pakeistas į lygiąsias.

1997 m. Kostya Tszyu pralaimėjimas prieš Vince‘ą Phillipsą

Prieš šią kovą K.Tszyu turėjo 18 pergalių, nė vieno pralaimėjimo ir gynė IBF diržą. V.Phillipsas iki tos kovos nebuvo tapęs pasaulio čempionu, turėjo 3 pralaimėjimus ir buvo pralaimėjęs paskutinę savo kovą. Nepaisant to, 10-ajame raunde V.Phillipsas sensacingai techniniu nokautu nugalėjo varžovą ir atėmė iš jo čempiono diržą.

Pernellio Whitakerio vargai: 1996 m. prieš Wilfredo Riverą ir 1997 m. prieš Diosbelysą Hurtado

Bokso legenda P.Whitakeris šių dviejų kovų prieš menkai žinomus varžovus nepralaimėjo, bet turėjo tiek daug vargo, kad viskas galėjo pakrypti kita linkme. 1996 m. kovoje su W.Rivera jis vargo visus 12 raundų, po kurių teisėjai nepriėmė vieningo sprendimo. Vienas skyrė pergalę W.Riverai (115:112), o kiti du – P.Whitakeriui (116:111, 115:113). Šis sprendimas buvo labai kontroveriškas, mat nepriklausomas HBO teisėjas matė W.Riveros pranašumą (115:113). P.Whittakeriui iš karto teko suteikti revanšą W.Riverai ir antroje kovoje jis jau buvo neabejotinai pranašesnis.

Daug problemų P.Whitakeris turėjo ir 1997 m. prieš D.Hurtado. Nedaug kam žinomas, bet gerus bokso pagrindus turėjęs kubietis buvo vadinamas neabejotinu kovos autsaideriu, jo šansai laimėti siekė 9 proc. P.Whitakeris du kartus krito į nokdauną ir prieš 11-ą raundą visų trijų teisėjų vertinimuose buvo atsilikęs nuo kubiečio. Atrodė, kad sensacija neišvengiama, bet 11-ajame raunde amerikietis sugebėjo išplėšti pergalę techniniu nokautu.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (8)
Registruoti
Anoniminiai (8)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų