„Raptors“
Pasibaigė
108
:
99
Atsinaujins po sek
„Grizzlies“
Masažas | Organizatorių nuotr.

Masažas | Organizatorių nuotr.

 Pečių įtampa, maudimas viršutinėje nugaros dalyje, sukaustytas sprandas bei pakitusi laikysena – tokiais simptomais neretai skundžiasi žmonės, didelę dienos dalį praleidžiantys prie kompiuterio. Sėdint toje pačioje pozicijoje, laikant į priekį ištemptą kaklą, po truputį kinta raumenų tonusas - vieni jų įsitempia, kiti nusilpsta - keičiasi sausgyslių, sąnarių būklė, o tai neišvengiamai turi įtakos ir kraujotakai bei kitoms svarbioms organizmo funkcijoms.

„Netinkamos laikysenos įtaka sveikatai ir apskritai gerai savijautai yra didelė, tai tikrai ne tik estetinė problema,“ - pastebi „Office Gym“ vadovas, sporto ir sveikatingumo treneris Deividas Vaškelis. Pasak jo, netinkamą laikyseną seka ir kitos sveikatos problemos – ne tik pečių juostos maudimas, nugaros skausmas, bet ir kraujotakos problemos, apsunkintas kvėpavimas ir net migrena.

Laimė, laikyseną galima taisyti ne tik vaikams, bet ir suaugusiems, tam, kad tą daryti būtų lengviau, pasitarnauja pagalbinė priemonė – masažas. „Žinoma, tikėtis, kad vien pagulėjus ant masažinio stalo ir pačiam nededant jokių pastangų galima ištaisyti pakitusią laikyseną – naivu,“ – sako kineziterapeutas Vytenis Jankauskas. Tačiau, pasak jo, masažas gali būti puiki pagalbinė priemonė laikysenos korekcijai. „Jei žmogus atlieka pratimus, skirtus raumenų stiprinimui, balansavimui, sąnarių mobilumo didinimui, masažo dėka jo raumenys bus geriau „maitinami“, gerės kraujotaka, limfos tekėjimas, todėl teigiamų rezultatų pasieksime greičiau ir lengviau,“ – teigia kineziterapeutas.

„Vien masažu, tiesa, galima koreguoti kūdikių laikyseną, tačiau suaugusiems reikia įdėti ir savo pastangų, reguliariai judėti, rasti bent penkioliką minučių kasdien ir duoti kūnui „naujos informacijos“ tam, kad jis neįprastų tik sėdėti,“ – sako V. Jankauskas.

Pasak „Office Gym“ trenerio D. Vaškelio, vis dažniau ir darbdaviai supranta, kad darbuotojų našumas, motyvacija, nuotaika priklauso ne tik nuo atlyginimo bei darbo sąlygų, bet ir nuo jų sveikatos, fizinės savijautos. „Pastebime, kad atsakingi darbdaviai vis dažniau skatina darbuotojus judėti, sudaro sąlygas tą daryti darbo vietoje, padarius trumpą, bet efektyvią pertraukėlę darbo metu,“ – teigia jis.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis net 50 procentų mūsų sveikatos lemia ne aplinka ar paveldimumas, o būtent pasirinktas gyvenimo būdas. Lietuvoje kas antras žmogus miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų, kurių vienos iš priežasčių yra būtent mažas fizinis aktyvumas ir antsvoris. Fizinis aktyvumas taip pat gerina nuotaiką, protinį darbingumą, bendrą savijautą, mažina tikimybę susirgti II tipo diabetu, stiprina širdį bei kraujagysles.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.