Tadas Tamašauskas | Sauliaus Čirbos nuotr.

Tadas Tamašauskas | Sauliaus Čirbos nuotr.

 „Krepšinio treniruotėse vienas vaikas nuolat kabinėjosi prie kitų vaikų... Lindo ir prie manęs, apsivardžiuodavo. Kartą rūbinėje jis su manimi sumanė pažaisti boksą. Suakmenėjau, nieko nedariau, buvau išsigandęs. Apsiverkiau ir tuo metu į rūbinę įžengė mano tėtis“, – savo vaikystę, skirtą krepšiniui, prisiminė trisdešimtmetis boksininkas Tadas Tamašauskas.

Tuomet jau šešerius metus krepšiniui atidavusiam išsigandusiam ir sutrikusiam penkiolikmečiui beliko stebėti savo tėtį, aprėkiantį sūnų kumščiavusį vaikį.

„Mano tėtis vaikystėje boksavosi – galiu tik įsivaizduoti, kaip jam buvo pikta ir gėda, kad aš negalėjau apsiginti, – spėjo T.Tamašauskas. – Jis neišsidavė, bet po kelių dienų paklausė, ar nenorėčiau nueiti į bokso treniruotę“.

Paauglys jau buvo matęs visas filmo „Rokis“ dalis, tad tėčio pasiūlymas pasirodė visai viliojantis. Mėnesį vaikinas lankė ir krepšinio, ir bokso treniruotes. „Bet žaidimus palikau vaikams ir pasirinkau boksą“, – prisiminęs savo apsisprendimą nusijuokė T.Tamašauskas.

Pirmose bokso varžybose jam teko dalyvauti vos po trijų mėnesių treniruočių. „Kovą pralaimėjau. Buvo baisu, bet priešininkui pamušiau nosį, jam bėgo kraujas, o treneris mane pagyrė už tvirtą charakterį“, – sportas.lt sakė boksininkas.

Svajonei – dešimt metų

Savaitgalį T.Tamašauskas šeštą kartą tapo šalies bokso čempionu. „Būti geriausiu šalyje – puikus jausmas, tačiau šiais metais čempiono titulas yra ypač vertingas, – teigė svorio kategorijoje iki 91 kilogramo triumfavęs T.Tamašauskas. – Tik vienas svorio kategorijos atstovas galės dalyvauti olimpinėje atrankoje, kuri vyks kovo ir gegužės mėnesiais. Mano planas? Iškovoti kelialapį į kitais metais Tokijuje vyksiančias olimpines žaidynes“.

Boksininkas prisipažino jau supratęs, kad olimpinis kelias nėra labai saldus.

„Saldu būna, manau, tik ant apdovanojimų pakylos, o kasdienybė yra visai kitokia, – sakė T.Tamašauskas. – Prie jos reikia priprasti ir išmokti ja mėgautis. Čia labai svarbi aplinka ir treneris, su kuriuo sportuoji bei tobulėji. Būtent treneris yra tikrasis kulinaras, kuris olimpinio kelio virtuvėje barsto visus prieskonius“.

Tadas Tamašauskas | Sauliaus Čirbos nuotr.

Tadas Tamašauskas | Sauliaus Čirbos nuotr.

T.Tamašauskas išdavė, kad prieš dešimt metų – 2009-aisiais – Izraelyje prie Raudų sienos rašė ant lapelio norą „Londono olimpinės žaidynės“. Lapelį suvyniojo ir paslėpė sienoje.

„Tačiau į 2012-aisiais vykusias žaidynes nepatekau, – priminė T.Tamašauskas. – Pradėjau svajoti apie Rio de Žaneiro žaidynes. Nepatekau. Nusivyliau ir stengiausi tiesiog sportuoti apie nieką nesvajodamas. Tačiau savęs apgauti nepavyko – svajojau apie Tokijo žaidynes. Taigi, olimpinė svajonė mano pečius spaudžia jau dešimt metų“.

Reikėjo poilsio

T.Tamašauskas karjeroje turėjo kelias pertraukas. „Man reikėjo laiko susivokti tikrovėje, – teigė sportininkas. – Nedalyvavau varžybose, bet nuolat treniravausi... Išskyrus pusmetį po nesėkmingos kvalifikacijos į Rio de Žaneiro žaidyne. Tuomet nesportavau. Reikėjo poilsio. Tai buvo nusivylimas. Be to, kaip tik tuo metu pradėjo griūti ir asmeninis gyvenimas. Natūralu, kad ir tikslo tuo metu nemačiau, nes, kaip bebūtų, sportininko karjera yra laikina, o man norėjosi stabilumo. Pailsėjau, pažiūrėjau olimpines žaidynes per televizorių, porą kartų varžybas komentavau tiesioginiame eteryje“.

Poilsis, pasak T.Tamašausko, buvo į naudą – likimas suvedė su Evelina, su kuria pernai boksininkas atšoko vestuves.

Tadas Tamašauskas su žmona Evelina

Tadas Tamašauskas su žmona Evelina

Tadas Tamašauskas su žmona Evelina | asmeninio archyvo nuotr. 

„Jos palaikymas man leido drąsiau svajoti apie Tokijo olimpines žaidynes. Be to, atsirado trenerio darbas, kuris generuoja pagrindines pajamas. Buvo teisingai sudėlioti visi gyvenimo prioritetai... Žinoma, pirmoje vietoje sąraše – rudenį gimusi dukra. Tėvystė? Manau, kad sportininkas, tapęs tėčiu, rečiau išsimiega, – nusijuokė T.Tamašauskas. – Savaime suprantama, atsiranda didesnė atsakomybė, nes pasiekti rezultatai suteikia gerovę ne tik pačiam sportininkui, bet ir visai jo šeimai. Džiaugiuosi, kad Evelina yra rūpestinga mama, ji man sudaro visas sąlygas sportuoti ir pailsėti po treniruočių“.

Tarsi broliai

T.Tamašauskas turi jaunesnę seserį, bet prisipažino, kad vaikystėje svajodavo apie vyresnį brolį, kuris galėtų pamokyti, užgrūdinti, padrąsinti. „Dabar kaip tik tokį ir turiu, – nusijuokė boksininkas, prabilęs apie trenerį Vitalijų Vasiljevą. – Tiesa, jo treneriu tapau anksčiau negu jis mano“.

2016-aisiais abu vaikinai dalyvavo Lietuvos čempionate: V.Vasiljevas kovėsi svorio kategorijoje iki 81 kilogramo, T.Tamašauskas – aukštesnėje.

Vitalijus Vasiljevas ir Tadas Tamašauskas | Sauliaus Čirbos nuotr.

Vitalijus Vasiljevas ir Tadas Tamašauskas | Sauliaus Čirbos nuotr.

„Kadangi jo pirmoji kova buvo jau pirmąją dieną, o man burtai lėmė viską pradėti tik antrąją, tad tapau jo sekundantu, o jau kitą dieną jis sekundavo man, – prisiminė T.Tamašauskas. – prieš tapdamas treneriu Vitalijus turėjo ėjo aukštas pareigas „Barclays“ banke. Kai filialas Lietuvoje užsidarė, mano svajonė išsipildė ir Vitalijus pradėjo treniruoti. Mes daug diskutuojame, matau, kad jis labai domisi naujovėmis, pasitikiu juo. Anksčiau man niekada neteko sportuoti pagal treniruočių planą. O dabar mes kartu jį dėliojame ir koreguojame, jei reikia“.

T.Tamašauskas teigė abejojantis, ar šiuo metu Lietuvoje yra geresnis treneris už V.Vasiljevą. „Tai yra jo pašaukimas… Nors manau, kad jis yra talentingas daugelyje sričių, – kalbėjo boksininkas. – Stebėtinai greitai jis persiorientavo į treniravimą – jo įžvalgos mane kartais stebina iki šiol. Jis treniruotes pakėlė į kitą lygį. Didžioji mano treniruočių dalis vyksta individualiai su Vitalijumi. Gaila, kad jis tai daro be jokio atlygio jau ketvirtus metus. Tikiuosi, situacija pasikeis, kai iškovosime kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes“.

Tadas Tamašauskas | Sauliaus Čirbos nuotr.

Tadas Tamašauskas | Sauliaus Čirbos nuotr.

Kovo mėnesį Londone vyks atrankinis turnyras europiečiams, kuriame bus įteikti keturi kelialapiai į olimpines žaidynes svorio kategorijoje iki 91 kilogramo. „O gegužės mėnesį Paryžiuje vyks pasaulinis turnyras, kuriame bus įteikti dar trys kelialapiai, – pranešė T.Tamašauskas. – Olimpinėse žaidynėse dalyvaus 16 boksininkų. Rugsėjį pasaulio čempionate patekau tarp TOP-16 sportininkų, tad nuotaikos optimistinės“.

Sudominti boksu

Pasak T.Tamašausko, Tokijo olimpinės žaidynės parodys tikrąjį Lietuvos bokso veidą. „Šiai dienai aiškaus lyderio rinktinėje neturime... Nebent Eimantui Stanioniui pavyks susitarti dėl galimybės dalyvauti olimpinėje atrankoje, – užsiminė T.Tamašauskas. – Visa rinktinė treniruojasi Kaune, aš vienas dirbu Vilniuje. Keliaujame į centralizuotą sistemą, kurios didžiausias minusas, kad boksininkai verda savo sultyse – jau puikiai pažįsta vienas kitą. Nematau tame didelės naudos“.

Sportininko teigimu, boksas kituose miestuose nuo to kenčia.

„Man ši situacija nepatinka. Manau, kad klubai turėtų auginti boksininkus savo miestuose, kurie kartais dalyvautų bendrose stovyklose ir taip keistųsi patirtimi, – kalbėjo T.Tamašauskas. – Tokiu būdu didėtų sporto šakos populiarumas mažesniuose miestuose, o jaunimas turėtų pavyzdį prieš akis ir galėtų juo sekti“.

Tadas Tamašauskas | Sauliaus Čirbos nuotr.

Tadas Tamašauskas | Sauliaus Čirbos nuotr.

T.Tamašauskas pabrėžia, kad jaunimas, rinkdamasis sporto šaką, turi labai daug alternatyvų.

„Reikia sugebėti sudominti jaunimą sporto šaka, – pabrėžė jis. – Vaikų salėse yra nemažai, daug merginų. Žinoma, ne visos jos svajoja apie varžybas. Bet su masiškumu atsiranda meistriškumas. Svarbu, kad bokso treniruotes pamėgtų kuo daugiau žmonių. Kuo daugiau bus gerų atsiliepimų ir norinčių išbandyti boską, tuo daugiau vaikų turėsime salėse, iš kurių išaugs čempionai“.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Ddd
2020-03-04 20:38:56
Cia dar kaz kas reiskiasi kad jis kaz ka pasiekes ,pausaulio kareiviu chempionate bronza ir lietuvos daukartinis chempionas ot pasiekimai ,neskaitau pasiekimu tapti lietuvos chempionu ,taptu rusijos chempionu ,voketijos butu kita sneka o apue kareiviu chempionatus tai cia is vis neskaitau chempionato cia kareiviai ::))))) iki Kavaliausko , Stanionio ir Petrausko sitam boksinikui labai toli visu pirma jis ne talentas o darbinikas jis viska atidirbineja o jie talentai tuom jus ir skiriates ,talentais yra gimstama o darbinikais tampama. Sekmes sapnuose dalyvauti olimpijadoj,svajoti niekas nedraudzia bet straipsnius galetu rasyti apie tikrus boksinikus. CIA TIE DRAUGELIAI KURIE JI UZSTOJA IR NIHRENA APIE BOKSA NEISMANO TAI JUOKINAT ZMONES. PALANGOJ VASARA PRIE JUROS LUZE VISI SUSTREKAI ,BALVONAI.
Atsakyti
Ddd
2020-02-27 14:43:17
JIS TA OLIMPINE SVAJONE IR GYVENS DAR ILGAI ,SVAJOT NIEKAS NEDRAUDZIA LABAI LABAI TOLI JAM IKI OLIMPIJADOS ,VISU PIRMA EUROPOI PADIEK KAZ KA ,GAUNA MALKU VISADA JIS APIE OLIMPIJADA SVAJOJE. BUVO STANIONIS EUROPOS CHEMPIONAS PO KARPACIAUSKO VA TEN TAI TELENTAS NIEKO NEPASAKYSI ,NUMERIS VIENAS REITINGE EUROPOI BUVO VISI GAVO GERIAUSI EUROPOI NUO JO ,AISKU GAILA ZMOGAUS TIEK PASAULIO CHEMPIONATE TIEK RIO OLIMPINESI JI NUTEISEJAVO NORS TUREJO VISUS SANSUS PERVEST MEDALI,BOKSAS NEDEKINGAS SPORTAS AIBA TEISEJIAI SUKCIAI . O KAS LIECIA SITA ZMOGU TAI JIS BOKSE YRA NULIS,SVAJOK TOLIAU ,VILTIS DURNIU MOTINA .
Atsakyti
Grigorijus valujevas
2020-02-11 13:17:06
Labai šaunu kad yra tokių Lietuvoje kylančių aukštai sportininku. Bet yra kita bėda su kuria susitvarkiau praejusi syki. Ta bėda senas straipsis trinkit jy lauk velniop nes jau per ilgai jis čia
Atsakyti
Sėkmės
2019-12-02 13:00:56
Niekad nesupratau treneriu kurie mato ,kad žmogus ne i ta sporto šaką pateko ,bet vistiek bando iš jo kažka padaryti .Čia galima šnekėti ,kad sunkiu darbu viskas imanoma ,bet jei neturi talento ,gali kiek nori dyrbti vistiek geriausiu nebusi .Taip ir su šiuo sportiniku ,sėkmės jam ,bet apie Olimpines jam tik svajoti .
Atsakyti
Baisu
2019-11-29 07:01:52
Ant kiek kaikurie komentatoriai nepilnaverciai oavyduoliai..geda
Atsakyti
TT
2019-11-29 05:33:20
Iš sporto pusės jis yra daugkartinis LT čempionas. Iš asmeninės pusės yra gerai išauklėtas mandagus vyras, neplėšia bobučių, netraštolkina, rodo puikų pavyzdį jaunimui. Iš verslo pusėa irgi, panašu, reikalai neblogai sekasi. Viskas su juo gerai. Daugiau tokių kovotojų būtų (o ne morkevičių, golubovskių, misiūnų ir kt. nusikaltėlių), gal požiūris į dvikovines sporto šakas pasikeistų.
Atsakyti
:D
2019-11-28 21:35:45
Pirma syki sita PAMAIVA "BOKSININKA" pamaciau sventojoje, poilsiaujanti su tevais. Aukstas toks ir atletiskas tuo metu pasirode, nu bet blyn, toks lochas:DDD pro sali einant zmones naturaliai uzmeta aki vienas i kita ir jeigu nepazystamas, nukreipia zvilgsni i sali ir praeina.... Nu bet sitas :DDD pamenu pakeles nosi i visus praeivius eina ir SPOKSO! :DDD poto, eina , rankas i prieki meto, tipo raumenis atpalaiduoja....:DD Atrodytu viskas ok, bet taip vienoje poilsiavieteje bunant, nuolatos šustriaka ikales lakste. Poto ziuriu su draugeliu boksioru vienoje ft stovi tas lopas. Ir iskart supratau, kad jauciasi stipriausiu. Poto paziurejau kovas jo kelias ir supratau, kad kuo DIDESNIS LIEVAKAS kovines sporto sakos sportininkas, tuo jis didesnis pamaiva. Chebra, pagalvokite, koks cia lygis jo, kai galvoja ar pateks i olimpines.... sitas "boksioras" net 10%, nei fiziskai, nei techniskai, nei mentaliteto čempiono neturi , lyginant su pasauliniais boksininkais, kad ir priskirkime E.Kavaliauska. Naxer isvis apie tokius kelmus rasote straipsnius... :))))
Atsakyti
Kelmui
2019-11-30 14:21:37
Apie kelmus nerasho, apie tave straipsniu nera
m
2019-11-28 16:40:29
Sekmes jam. Is straipsnio atrodo ne bukagalvis, priesingai nei daugelis kovinio sporto atstovu.
Atsakyti
egis
2019-11-28 16:29:05
Na Tomukas netgi labai klysta, vien dėl noro atsikeršint kažkokiam chuliganėliui mest krepšinį ir tapt boksininku vien tam, kad užvožt į nosį ir šaipytis iš žaidybinių sporto šakų, kai tie vaikai žaisdami žaidimus su kamuoliu kaikurie padaro tokias karjieras futbole ir krepšinyje, kad gyvena, kaip milijonieriai ir be sudaužytų galvų ir sulaužytų nosių. Išskyrus anksčiau buvusį profesionalu R.Bilių, šiuo metu profesionaliai besibuksuojančius E.Kavaliauską ir E.Stanionį visi kiti boksininkai vargu, ar senatvėj turės pakankamai pinigėlių gyvent normalų gyvenimą, kai vidutinio lygio Europos taurėse žaidžiantis futbolininkas ar krepšininkas senatvėj galės neit ieškodamas kur rast kokį darbą, kad prisidurt prie senatvės pencijos.
Atsakyti
Bla bla bla
2019-11-28 16:09:44
Nu nepateks tai nepateks, bet zmogus eina link savo svajones kazka daro (beje daro tai kas jam patinka) ;)
Atsakyti
Edvinas
2019-11-28 15:15:52
Stovyklos būtu labai įdomu.
Atsakyti
Gedas
2019-11-28 14:04:27
Teisybę ir pasakė. Vyrai eina kovoti, o berniukai pasilieka žaisti su kamuoliu
Atsakyti
To Gedas
2019-11-28 14:15:46
Paskui tie vyrai,sulauke 50 jau nelabai ir sakini protingai suregzti sugeba. Uztai kokie kovotojai!
Gedas
2019-11-28 18:58:46
O tu 50 metų sulaukęs nuo alaus gėrimo, sėdi ir myži sau į kelnęs, bet pats to net nejauti :DD
Haha
2019-11-28 13:34:20
30 metu ir dar galvoja apie olimpines :D sudauzys ten tave vaikai ,o beto ir nepateksi
Atsakyti
Vasara
2019-11-28 18:00:35
Klausyk,mažvaiki,gal tu pabandyk įlipt į bokso ringą ir prieš kažką pasiboksuoti? Kitam laido gale visi drąsūs kalbėt,o tu parodyk darbais ar kažką sugebi...šis žmogus garsina Lietuvą ir bokso sporto šaką! O tu sedėdamas namie dar iš to šaipaisi,žiūrėk,kad taves vaikai nesudaužytų,ir pažiūrėsim ką kalbėsi kai Tadas pateks į olimpines.
Girdi
2019-11-29 10:58:54
Man px,kad tu cia ji gini
Ipisciai ir tau gatvei ir tam lohui.Mano nuomone ,kokia noriu tokia išsakau.Čiortas tu jobnutas.Kaip maiša atbaladočiai

Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton