„Žalgirio“ ir „Riterių“ rungtynės | BNS/Arno Strumilos nuotr.

„Žalgirio“ ir „Riterių“ rungtynės | BNS/Arno Strumilos nuotr.

Sostinės „Riteriai“ yra labai arti to, kad pakartotų tai, ką iškovojo tiek pernai, tiek užpernai. Per likusias dvejas rungtynes su Marijampolės „Sūduva“ ir „Panevėžiu“ jiems trūksta iškovoti vos du taškus arba sulaukti bent vienų nelaimėtų „Kauno Žalgirio“ rungtynių.

„Galiu garantuoti, kad šioje sezono stadijoje į „Kauno Žalgirį“ tikrai nežiūrėsime“, – sakė Valdemaras Borovskis, kuris vienas iš nedaugelio pagrindinių komandos žaidėjų šią rinktinių pertrauką praleidęs klube.

Dvikovai su „Sūduva“ Albertas Rybakas buvo priverstas ruoštis be vienuolikos (!) žaidėjų. Tarp jų, į nacionalinę rinktinę iškviesto Donato Kazlausko, be į jaunimo rinktinę iškviestų Vincento Šarkausko, Aleksandro Levšino, Justino Marazo, Mato Ramanausko, Dominyko Kodzo ir Ernesto Stočkūno ir be į U-22 rinktinę išvykusių Dovydo Virkšo, Dominyko Barausko, Ričardo Šveikausko ir Edvino Baniulio. Pastarasis ketvertukas iš Kinijos dar net negrįžo.

„Mes jau pripratome, kad per rinktinių langus netenkame pagrindinių žaidėjų. Be abejo, tai apsunkina, bet šioje vietoje pasirinkimo neturime. Nebent galime pasidžiaugti už tuos žaidėjus, kurie reikalingi rinktinėms“, – sakė A.Rybakas.

Ruošdamiesi rungtynėms su „Sūduva“ „Riteriai“ praėjusį savaitgalį sužaidė kontrolines rungtynes su „Žalgiriu“ bei laimėjo jas 3:2. Vis tik, didžiąja dalimi abiejų klubų sudėtyse žaidė B komandų žaidėjai.

„Pagrindinis pasiruošimas prasidėjo šią savaitę, kai sugrįžo žaidėjai iš jaunimo rinktinės. Treneriai dėlioja akcentus, kaip turėsime žaisti prieš „Sūduvą“, kad trečią vietą užsitikrintumėm jau šią savaitę“, – sakė V.Borovskis.

Kai praėjusiais metais tuometiniai „Trakai“ priešpaskutiniajame čempionato ture susitiko su Kauno „Stumbru“, jie negalėjo nelaimėti. Tik pergalė jiems leido pratęsti kovą dėl bronzos medalių. Viskas pavyko idealiai – nugalėtas „Stumbras“, vėliau „Atlantas“ ir ketvirtus metus iš eilės Riteriai tapo A lygos prizininkais.

Šiemet tikslas išlieka tas pats, tik kad pati situacija skiriasi iš esmės. Šiemet tvarkaraštis priešpaskutiniajame ture lėmė žymiai stipresnį varžovą, o ir situacija nėra kritiška. Nepavykus rungtynėms su „Sūduva“, dar liktų galimybė atsigriebti su „Panevėžiu“.

„Yra dvi medalio pusės – viena vertus, pernai situacija likus dviem turams buvo dramatiškesnė, kita vertus – kai nori laimėti visas artimiausias rungtynes, tai ta papildoma įtampa nėra sukuriama“, – sakė klubo direktorius Virmantas Lemežis.

Riterių istorijoje priešpaskutiniųjų turų būta įvairių. Pavyzdžiui, debiutiniame sezone 2014 – aisiais praktiškai ant lėkštutės jau buvo paserviruoti medaliai, tačiau Pakruojyje praleistas įvartis per pridėtinį laiką komandą išstūmė iš prizininkų trejeto.

2015 – aisiais priešpaskutinis turas nieko nebelėmė, todėl pasismagindami Riteriai 5:1 nugalėjo tuometinį Kauno „Spyrio“ klubą. Dar po metų 32 – ajame ture 3:1 buvo nugalėta Jonavos „Lietava“ ir tai garantavo antrąjį vicečempiono titulą. 2017 – aisiais, likus dviem turams, Riteriai dar turėjo teorinių galimybių iškovoti trečiąjį sidabrą, tačiau „Žalgiris“ laimėjo, patys Riteriai nelaimėjo ir teko susitaikyti su trečiąja vieta.

„Manau, kad dar po penkerių metų mes galėsime kalbėti apie dar daugiau skirtingų scenarijų. Iš tikro nemanau, kad verta žiūrėti atgal – verčiau susikoncentruoti į šio šeštadienio rungtynes ir tikėtis, kad jos baigsis sėkmingai“, – sake V.Lemežis.

Šį sezoną „Riterių“ ir „Sūduvos“ susitikimai išskirtinai baigiasi rezultatu 2:1. Tris kartus šis rezultatas pergalę atnešė marijampoliečiams, vienąkart – sostinės komandai.

„Vėlgi, visos rungtynės buvo skirtingos. Pačiame pirmajame ture žaidėme tikrai neblogai, tačiau viena klaida nubraukė mūsų galimybes, antrajame rate labai anksti praleidome du įvarčius, trečiajame rate Marijampolėje sužaidėme puikų antrąjį kėlinį ir, manau, kad laimėjome visiškai pelnytai, o ketvirtajame rate kažkur pritrūko koncentracijos“, – prieš tai buvusias ketverias rungtynes prisiminė V.Lemežis.

Būsimoji dvikova prieš šalies čempioną bus paskutinioji namų dvikova „Riteriams“ šiame sezone. Jos pradžia šeštadienį 13:00 valandą LFF stadione.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 02-22 Chelsea 14 : 30 Tottenham Hotspur
Šeš 02-22 Southampton 17 : 00 Aston Villa
Šeš 02-22 Sheffield United 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 02-22 Burnley 17 : 00 AFC Bournemouth
Šeš 02-22 Crystal Palace 17 : 00 Newcastle United
Šeš 02-22 Leicester City 19 : 30 Manchester City
Sek 02-23 Wolverhampton … 16 : 00 Norwich City
Sek 02-23 Manchester United 16 : 00 Watford
Sek 02-23 Arsenal 18 : 30 Everton