„Žalgiris“
Pratęsimas, 5 min.
105
:
97
Atsinaujins po sek
„AX Armani“

Stiprybės ir charakterio pavyzdys: be rankos gimęs M.Šoliūnas savęs ieško ringe (20)

2019.11.20 15:49
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
Mantas Šoliūnas | asmeninio archyvo nuotr.

Mantas Šoliūnas | asmeninio archyvo nuotr.

Krepšinis, dviračiai, riedlentės – sportui neabejingas Mantas Šoliūnas vaikystėje yra išbandęs daug. Ir visiškai nesvarbu, kad vaikinas gimė be dešinės rankos žemiau alkūnės. Nuolatinis noras varžytis jį atvedė į Muay Thai treniruotes, kuriose sportininkas nenusileidžia kitiems ir jau džiaugiasi varžybose pasiektomis pergalėmis.

„O istorija mano labai paprasta – gimiau be rankos, – patraukia pečiais 26-erių M.Šoliūnas. – O priežasties niekada labai ir neieškojau... Nemačiau reikalo to daryti“.

„Nesu patyręs patyčių, nes taip jau susiklostė mano gyvenime, kad būdavau populiariausiose chebrose, – nusišypsojo M.Šoliūnas. – Nebent tai vyko pirmoje klasėje. Kažkiek. Bet aš niekada to nesureikšmindavau, todėl visada sakau, kad patyčios manęs niekada taip ir nepalietė“.

M.Šoliūnas teigė niekada nesijautęs esantis... kitoks.

„Tik kartais gal jausdavau šiokią tokią nuoskaudą, kad negaliu daryti to, ką daro kiti, – sportas.lt sakė vaikinas, paauglystėje žaidęs netgi krepšinį. – Teko kamuolį varinėtis tarpklasinėse rungtynėse, kūno kultūros pamokose žaisdavau krepšinį. Ir po pamokų žaisdavau krepšinį, nes mano tėtis yra didelis krepšinio fanas“.

Pagarba raudonam salmui🙏🙏🙏👊👍

Posted by Matas Vaicekauskas on Saturday, November 16, 2019

M.Šoliūnas lankė ir futbolo treniruotes. „Bet jis man neprilipo“, – nusijuokė jis.

„Visą gyvenimą sportavau – krepšinis, dviračiai, riedlentės. Visada judėdavau, – pasakojo M.Šoliūnas. – Žinoma, nebuvau vaikas, orientuotas į profesionalų sportą. Tai darydavau dėl savęs. Toks jau esu – labai mėgstu varžytis“.

Pirmą kartą į Muay Thai treniruotę M.Šoliūnas užsuko prieš penkerius metus. „Ir tai buvo kurioziška situacija – mano draugas sportavo klube „Titanas“, pasikalbėjome, paprašiau užklausti, ar galėčiau ir aš ateiti į treniruotę. Draugas kažką suderino. Atėjau į pirmą treniruotę, o prasidėjus apšilimui treneris Saulius Šeškevičius mane pasivedė į šoną ir paklausė, ar žinau, kur atėjau. Pasakiau, kad tikrai žinau“.

Mantas Šoliūnas l Manto Stankevičiaus nuotr.

Mantas Šoliūnas l Manto Stankevičiaus nuotr.

M.Šoliūnui prireikė vos kelių treniruočių, kad įrodytų treneriui, kad yra nusiteikęs rimtai ir puikiai supranta, ko nori iš Muay Thai treniruočių. „Tuomet pasikeitė trenerio požiūris į mane – jis suprato, kad galiu viską daryti, negaudavau nieko daryti lengviau, tapau pilnaverčiu „šeimos“ nariu“, – nusijuokė vaikinas.

Po dvejų metų treniruočių M.Šoliūnas sudalyvavo ir varžybose. „Pirmą savo kovą laimėjau, – primena vaikinas. – Tuomet užsidegiau ir pradėjau treniruotis dar stipriau. Antrose varžybose patyriau pralaimėjimą, kuris nesumažino mano noro siekti daugiau. Jau rengiausi ir trečiai kovai, tačiau kažkaip kažkas mane pastebėjo, užmatė ir daktarai kovoti ringe neleido. Tai numušė man motyvaciją. Sportuoti dėl savęs? Neįdomu. Aš turiu varžytis, įrodyti, kad galiu ir esu geresnis“.

Tuomet kurį laiką M.Šoliūnas kovos menų treniruotėse M.Šoliūnas nesilankė.

Mantas Šoliūnas l Manto Stankevičiaus nuotr.

Mantas Šoliūnas l Manto Stankevičiaus nuotr.

„Tačiau dabar jau susitaikiau, kad tuo tikruoju sportininku čia nebūsiu... Tiesą pasakius, ir pradėjęs lankyti treniruotes neplanavau daryti kovotojo karjeros – tiesiog norėjau kažką įrodyti varžybose. Varžytis noriu ir dabar“.

M.Šoliūnas prisipažino degantis noru išbandyti paralimpinį sportą. „Tačiau niekada nedrįsau, o ir nemačiau srities, kuri mane būtų sužavėjusi. Tikiuosi, kad dar rasiu save ir kitose sporto šakose“, – sakė sportininkas.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Kam tai daryti???
2019-12-09 08:22:46
Taspats kad eitu rasyti diktanta kas greiciau su klaviatura ir varytu 1 ranka. Yra daug lengvesniu keliu. O sis kelias tik iki 40 po to psihologines problemos. Apie kurias nelabai kas kalba.
Atsakyti
Tai kad
2019-12-08 09:53:35
Tai kad su ranka tik be plastakos..
Atsakyti
Biksioras to blt
2019-11-21 09:08:51
Taigi tas “blt” siauliu atmata, kur norgej pahalina parasoj be kontrakto, gauna kelis eurus, tai piktas ant viso pasaulio. Bijo realiai susitikti. Tik sitas siuksle nezino, kad lazda turi du galus, viena diena los komentaruose, o kita diena jau nebegales rasyt komentaro su rankom. Uzjauskim si proto negalia turinti atsilupeli, ir pasdiziaukim uz M. Šoliūną, kad ir turėdamas negalią, bet yra labai stipraus charakterio ir geras žmogus.
Atsakyti
Jo jo
2019-11-21 20:40:59
Pasiudziaukim tavim isigimeli.kai viena diena as zvengsiu ir plosiu.kai tavo zertva kale motka susirgs vėžiu ir nugaiš gatvėj kai tavo tevui pedikui kojas amputuos o tu nusmurgeli cifeliu susirgsi.Taip ir bus nedapistas gyvuli.Norgei hijorgei man pajibat duhas.Ka noriu ta darau.žertva sutikciau akis isplėšciau.tai sukai kurvai kuri pagimde tave primyščiau i pyzda
Boksioras
2019-11-21 22:06:00
Pisk tu nahui, zertva, dar kart pasakyt galiu atvaziuok i kauna, cia viesai parasyk kur ir kada busi ir as taves ten lauksiu. Bet hui tu atvaziuosi, nes esi jibanas miznius, kuris tik komentaruosa loja. Negana to, dar is neigalaus zmogaus tyciojies. Bet suprantu, kai esi toks atsilupelis, nes normalu, kai brolis su sese pasidulkina-tada gimsta tokie aborto liekanos kaip tu. Gali nebekomentuot, sunie, visi cia tave duhina :D taupyk interneta, nes poto algos neuzteks susimoket uz saskaita ir kontrabandiniams cigarams.
Hujasosas ne boksioras
2019-11-21 22:56:10
Tai,valkata as tau daviau el pasta ,net nedrysai parasyt.Nes drebi krv sulindes i motinos pyzda pinoki :D Butum parases duociau ir fb ir numeri,o čia aš viešai nerašysiu myžvedri :D man gaila taves išsigimeli,kai tave tėvas dare jam lomkės buvo :D Palemone galim susitik parašyk myžale.bet kur tu parašysi nuopisa.ahujielini per sportas.lt o i akis bijotum pažėt :D kaip tik atrašau iškart paduhintas lieki,o jis ale tipo bajerius skaldo apie norge,žuvis..:D graudus pacas esi :D arnius1992m@gmail.com Neparašysi tai visi žinos,kad pituhas esi,žertva kaip norėčiau sutikt ,snuki nuplėšciau.Per tave gaidy net sedėt reikėtu nes geriausiu atveju suluošinciau.Taip kad rasyk o jei ne linkiu nudvėst tavo išgamu šeimai ,užsimust .As del taves veiloke net tavo baba išsikasciau is kapo ir byby sukisciau i kaukole,o tu ziuretum verktum o as tyciociaus ,nes man viskas pohui.Kurvaaaaa kaip sudauzyčiau.pora bankiu sukristum amziams motina galėtu laidot ,prisikčiau i karsta per šermenis :D
Boksioras
2019-11-22 03:31:09
Eilini syki sako rasyk i el. pasta :DDDD man atrodo pamirsai isgert vaistu, bybiagalvi :DD Pizda pizda koks tu bahuras, viska padarytum, bet sedi parasoj apsimyzes ir viesai nieko nerasai kur kaip kas. Priminsiu, kad gali pust nahui ir nebekomentuot, nes uzsiduhines triohala esi :D kiek klasiu baigei? 4? Ant tiek mastymas atsilikes, kad dziugu girdet, jog ispisai i ta norge, nors vienu atmata maziau lietuvoj. Pasiskaityk savo zinutes ir pasigslvok ant kiek pamoinas esi. Jauciu tevai tau kas dien paskambina ir pasako: arniau tu esi musu seimos duhas :DDDD
Boksioras
2019-11-22 03:36:27
Ir tau 27 metai?:DDDDD paskaicius ka tu rasai, tai matomai didele klaida tevai padare yra, kai apsitorcine tave gamino:D Bet tu toks triohala, kad rasei, jog neturi fb, o dabar jau turi? :D aborto liekana nedaugiau, sekmes lojant komentaruose, myzale
Hualjasosas
2019-11-22 08:09:34
Zodi parasoi ,norge ir silke temoki sutriau :D Nu nesimazink gaidy...anksciau sakei kad tu fb dbr neturi.....tai gaidy juk galima susikurt ji ar ne.Apsimyžai ir bijojai susitikt ganksteri sako atvaziuok i kauna :D atbaziuociau ateitum krv su keturiais 18 metu pacais garinanciais elektronkes ;D nebejuokink rahitnike.Bybiaveidis 3nakties i zinutes atsako :D pamaininiam darbe byby uosto uz 500 ir nervuojas kad yra perpistas niekam nereikalingas šuo :D mokykloi tyciojos stopudovai ,gyvenimas trype ir toks valkata tapai.Kekviena karta užduhinu nieko naujo nebeparašai mafijoze,tapati per tapati :D pažaiskim zaidima tu man atrasai i sita zinute ir as nebedulkinu tavo seses ,motinos ir tėvo :D merga turi? Faktas kad ne.Lietuves su lohais nedraugauja :D bybio apart savo motinos kibiro nesi imerkes kazkam tai ka cia dar diskutuot su tavim :D nuo gimimo tevo žagintas tau sunku suprantu :D tai dvj lohas pasigausiu as tave po kitu straipsiu nes i šita nebeieisiu.esme tame kad tave gerai nušėriau o ka tu man cia atsakysi ar ne man pohui,nervuokis prasmirdes baily :D ou jėėė
Boksioras
2019-11-22 08:29:15
Nu jo, tavo motina ta ir sake, kad tu dalbajobas i teva atsigimes :DDDD tai tau pohui turetu but mano draugai su elektronkem, gi toks stiprus esi, visus supistum:DDD pusk nahui is komentaru ir eik rabotegint, kol negavai nuo babaju i deze :DDDDD kaip buvai pamoinas miznius, kuris bijo parasyt viesai kada ir kur susitikt, O tik lot sugeba, nors
Ir tavo motina kale taip pat loja kai kapoju ja :DDDDD gera sliuhyte arniuko mamyte
Vito
2019-11-21 02:40:04
Sky is the limit
Pagarba!
Atsakyti
Min
2019-11-20 23:30:55
Respect belekoks!
Atsakyti
Komentatoriai
2019-11-20 22:01:42
Iš kur atsiranda tokių atsilupusių komentatorių kaip Blt. Turbūt ziegždriai atostogas laikinas suteikė!
Atsakyti
Bliaaaad
2019-11-20 17:21:41
Tokie tai juokina.eitu sahmatais zaist arba begiot...
Atsakyti
To bliaaad
2019-11-20 17:43:54
Va mielas tau pirma reik sužinoti kaip žaidžiama šachmatais!
Bliaaaad
2019-11-20 18:03:41
Patikėk aš žinau,žaistume suvaryčiau poto dar i galva ipisčiau pora žiaurių,kad išsičiuhintum ir nekalbėtum šūdu.Avingalvi
To bl...
2019-11-20 18:40:24
Greitai pats juokinsi visus 100%
Bld
2019-11-20 18:57:41
Užsičiaupk kurva bybiasnuki.Aš tai pasijuoksiu kaip tu žertva be ranku batus riši
Haris
2019-11-20 16:52:58
Tikras karis! Sekmes
Atsakyti
Bla bla bla
2019-11-20 16:40:00
Sekmes jaunuoliui ;)
Atsakyti

Tvarkaraščiai

LKL 2019/2020

02-29 „Pieno žvaigždės“ 16:30 „Sintek-Dzūkija“
02-29 „Juventus“ 17:00 „Rytas“
02-29 „Neptūnas“ 17:00 „Lietkabelis“
03-01 „Šiauliai“ 17:00 „Nevėžis“
03-01 „CBet“ 17:00 „Žalgiris“


Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 02-29 Aston Villa 02 : 00 Sheffield United
Šeš 02-29 Brighton & Hov… 14 : 30 Crystal Palace
Šeš 02-29 West Ham United 17 : 00 Southampton
Šeš 02-29 AFC Bournemouth 17 : 00 Chelsea
Šeš 02-29 Newcastle United 17 : 00 Burnley
Šeš 02-29 Watford 19 : 30 Liverpool
Sek 03-01 Manchester City 02 : 00 Arsenal
Sek 03-01 Tottenham Hotspur 16 : 00 Wolverhampton …
Sek 03-01 Everton 16 : 00 Manchester United