Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinė | hockey.lt nuotr.

Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinė | hockey.lt nuotr.

 Praėjusį savaitgalį Lietuvos moterų ledo ritulio centru tapo Klaipėda. Ten buvo rengiama tradicine tampanti mergaičių ledo ritulio diena, o Lietuvos moterų rinktinės kandidatės sužaidė du kontrolinius mačus prieš vyrų mėgėjų komandas.

Savaitgalį Klaipėdoje praūžė mergaičių ledo ritulio diena „Aš myliu ledo ritulį“. Jos metu save ant ledo išbandė beveik 50 dalyvių, iš kurių trečdalis buvo naujokės, ant ledo žengiančios pirmą kartą. Šis projektas, kuris yra finansuojamas švietimo ir mokslo ministerijos, šiemet surengtas jau trečią kartą – prieš tai jis vyko Vilniuje ir Elektrėnuose, bet pagal dalyvių skaičių renginys pajūryje buvo gausiausias.

Šis savaitgalis šalies moterų ledo rituliui buvo svarbus ir dėl to, kad nacionalinės ledo ritulio rinktinės kandidatės sužaidė du kontrolinius mačus rengiantis pasaulio čempionatui. Šeštadienį Klaipėdos „Akropolyje“ lietuvės susikovė su jungtine Gargždų-Klaipėdos vyrų mėgėjų komanda, o atkaklus mačus pasibaigė oponentų pergale 6:7.

Dar vieną įnirtingą mūšį gerbėjai išvydo ir sekmadienį, kai Lietuvos rinktinės kandidatėms iššūkį jau metė „HC Kirai“ komanda. Šiose rungtynėse prireikė baudinių serijos, kurioje pranašesnės buvo Lietuvos moterų rinktinės kandidatės, iškovojusios galutinę pergalę 8:7.

Pasibaigus savaitgaliui Lietuvos rinktinės treneris Berndas Haakė su savo asistentais apsisprendė dėl galutinės sudėties pasaulio čempionatui Bulgarijoje. Į planetos pirmenybes vyks 6 gynėjos, 12 puolėjų ir 2 vartininkės, kurių dauguma yra „HC Amber“ komandos narės, rungtyniaujančios Baltijos moterų ledo ritulio lygoje.

Būtent rungtynės Baltijos moterų ledo ritulio lygoje taps ir paskutiniu rinktinės išbandymu prieš planetos pirmenybes. Lapkričio 30 ir gruodžio 1 dieną Elektrėnuose iš Lietuvos moterų rinktinės sudaryta „HC Amber“ komanda sužais du mačus prieš „L&L Hope“ ledo ritulininkes iš Latvijos.

Į pasaulio čempionatą rinktinė išskrenda jau gruodžio 3 dieną, kur Sofijoje gruodžio 4-10 dienomis lietuvės kausis su Honkongo, Bulgarijos, Belgijos, Rumunijos ir Pietų Afrikos Respublikos rinktinėmis. Prisiminsime, jog Lietuvos moterų rinktinei tai bus debiutas pasaulio čempionatuose ir pirmieji oficialūs mačai.

Lietuvos moterų rinktinės sudėtis pasaulio čempionatui:

Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės sudėtis pasaulio čempionatui | hockey.lt nuotr.

Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės sudėtis pasaulio čempionatui | hockey.lt nuotr.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 12-07 Everton 14 : 30 Chelsea
Šeš 12-07 Watford 17 : 00 Crystal Palace
Šeš 12-07 Tottenham Hotspur 17 : 00 Burnley
Šeš 12-07 AFC Bournemouth 17 : 00 Liverpool
Šeš 12-07 Manchester City 19 : 30 Manchester United
Sek 12-08 Norwich City 16 : 00 Sheffield United
Sek 12-08 Aston Villa 16 : 00 Leicester City
Sek 12-08 Newcastle United 16 : 00 Southampton
Sek 12-08 Brighton & Hov… 18 : 30 Wolverhampton …