Egidijus Kavaliauskas | Organizatorių nuotr.

Egidijus Kavaliauskas | Organizatorių nuotr.

 Jau gruodžio 14-ą dieną „Madison Square Garden“ arenoje Niujorke 31-erių metų Egidijus Kavaliauskas sieks įgyvendinti savo svajonę. Lietuvis bandys įveikti WBO pusvidutinio svorio kategorijos pasaulio čempioną 32-ejų metų amerikietį Terence‘ą Crawfordą.

Kovos prieš vieną geriausių planetos boksininkų E.Kavaliauskas laukė labai ilgai ir nors ilgą laiką WBO reitinge buvo pirmas po T.Crawfordo, tačiau kovos vis negaudavo. Visgi jau greičiau nei po mėnesio E.Kavaliauskas žengs į ringą su dabartiniu čempionu ir bandys atimti iš jo čempiono diržą.

Prieš artėjančią kovą E.Kavaliauskas nusprendė plačiau pristatyti užsienio bokso sirgaliams bei socialiniame tinkle „Reddit“ atsakė į pačius įvairiausius sirgalių klausimus.

„Aš esu Egidijus „Mean Machine“ Kavaliauskas. Jeigu trumpiau – Egis, o jeigu linksmiau – „Mean Machine“. Daugelis iš jūsų manęs nežino ir dar mažiau žino kaip tarti mano vardą. Bet aš esu vyrukas, kuris kovos prieš T.Crawfordą dėl WBO pusvidutinio svorio kategorijos čempiono titulo gruodžio 14-ą dieną „Madison Square Garden Arenoje“.

Tai viena iš gyvenimo svajonių kovoti prieš vieną iš geriausių boksininkų pasaulyje. Kita svajonė – laimėti nuostabioje kovoje. Prieš įgyvendinant savo svajones, noriu, kad jūs sirgaliai, geriau mane pažintumėte“, – prisistatyme sakė E.Kavaliauskas.

– Kaip manote, kokie yra jūsų pranašumai prieš T.Crawfordą? Ką savo varžove matote pavojingiausio ir kaip ketinate tai neutralizuoti?

– Mano didžiausias pranašumas yra jėga ir spaudimas. Manau, kad T.Crawfordas yra pavojingas keičiant poziciją tarp „southpaw“ ir „orthodox“. Reikės jį spausti ir priversti jį kovoti viduje. Negaliu atskleisti per daug, nes galbūt T.Crawfordas tai skaito, o gal tu ir esi T.Crawfordas! Galbūt turėčiau užduoti jums tą patį klausimą, Ponas Crawfordai.

– Ar galėtumėte išskirti kovą, kurioje dabar pakeistumėte strategiją tam, kad laimėtumėte? Kuri T.Crawfordo kova davė daugiausiai informacijos apie būsimą jūsų varžovą?

– Galvoju apie savo kovą prieš Roberto Arriaza (E.Kavaliauskas laimėjo nokautu, – aut. past.). Pirmame raunde aš judėjau ir dirbau iš išorės ir tai puikiai veikė, tačiau antrame raunde man atsivėrė kirstinė žaizda ir tada aš supratau, kad man reikia pribaigti jį kuo greičiau ir pradėjau medžioti nokautą. Aš jį nokautavau.

Manau, kad T.Crawfordo kova prieš Jose Benevidezą parodė silpnąsias jo vietas, tačiau taip pat parodė ir stipriųjų.

– Kuo jūs skiriatės nuo kitų varžovų, kurie susitiko su T.Crawfordu?

– Aš turiu greitį, judesius ir jėgą.

– Su kuo jums buvo sunkiausia kovoti ir kuo labiausiai skiriatės nuo T.Crawfordo?

– Kova prieš Juaną Carlosą Abreu buvo viena sunkiausių per visą mano karjerą, nes iš kirstinės žaizdos pirmosiomis pirmojo raundo minutėmis pradėjo itin stipriai tekėti kraujas į akį. Buvo labai sunku kovoti tik su viena akimi. Tas vyrukas buvo labai gudrus ir nuolat atlikdavo nelegalius smūgius. Visgi aš sugebėjau suvaldyti savo emocijas ir laikytis savo kovos plano.

Manau, kad T.Crawfordas geriau kovoja išorinėje, o aš esu tas vyrukas, kuriam patinka kovoti viduje.

– Tikriausiai ankstesnėse kovose visada būdavote favoritas. Kaip dabar keičiasi jūsų požiūris į kovą, kai beveik niekas jums neduoda šansų, jog ją laimėsite ir nesate priskiriamas prie favoritų? Ar tai turi įtakos jūsų požiūriui į kovą?

– Beveik visose savo mėgėjų kovose aš būdavau autsaideris ir beveik niekas man neduodavo šansų laimėti. Man patinka būti autsaideriu, nes tai suteikia daugiau jėgų ir pasitikėjimo savimi.

– Papasakokite apie emocijas, kurias išgyvenote tada, kai gavote skambutį apie kovą su T.Crawfordu. Kur buvote? Kaip reagavote? Ar šventėte? Ar esate anksčiau susitikęs su T.Crawfordu?

– Privalomuoju T.Crawfordo varžovu buvau ilgus metus ir suorganizuoti tą kovą bandėme jau labai ilgai. Kai T.Crawfordas galiausiai šią kovą priėmė, buvau laimingas, tačiau nešvenčiau. Taupausi tai po kovos.

Apie tai sužinojau sėdėdamas ten, kur ir dabar sėdžiu atsakinėdamas į jūsų klausimus. Kai gavau tą skambutį, žinojau, kad kova tapo oficialia. Aš iškėliau rankas į viršų ir grįžau toliau spręsti savo kryžiažodžių. Vėliau tą vakarą aš nuvykau treniruotis į sporto salę. Keletą kartų buvau susitikęs su T.Crawfordu per kelias kitas kovas.

– Kaip galėtumėte palyginti šios kovos mastą su Olimpinėmis žaidynėmis?

– Ši kova man yra kur kas didesnė nei Olimpinės žaidynės, nes dabar kovoju dėl savęs ir savo šeimos bei susitinku su geriausiu boksininku pasaulyje.

Egidijus Kavaliauskas prieš Ray Robinsoną | „Top Rank“ nuotr.

Egidijus Kavaliauskas prieš Ray Robinsoną | „Top Rank“ nuotr.

– Atrodė, kad Ray Robinsono judėjimas jums buvo neparankus. Kokius pakeitimus padarėte ar pamokas išmokote, kurios galėtų padėti prieš mobilųjį T.Crawfordą?

– Mes išmokome pamoką, kaip kovoti su vaikinu, kuris visada bėga nuo tavęs. Nemanau, kad Čempionas bėgios nuo manęs, todėl tai bus kitokia kova.

– Ar planuojate revanšinę kovą su R.Robinsonu?

– Ne, nemanau tam priežasties. Nemanau, kad tai būtų įdomu, nebent atsirastų didžiulis susidomėjimas ir kova taptų prasminga. Galbūt tai pasikeis ateityje.

– Buvote privalomasis varžovas ilgą laiką ir po lygiųjų prieš R.Robinsoną jūsų pozicija nepasikeitė.

– Aš likau WBO reitinge pirmoje pozicijoje, nes tą kovą laimėjau ir visi, išskyrus teisėjus, tai matė.

– Kokius pakeitimus turėjote padaryti, kai iš mėgėjų bokso perėjote į profesionalų?

– Man visada patiko labiau agresyvus stilius, tačiau mėgėjuose tau reikia rinkti taškus. Kai atvykau į JAV ir pradėjau sparinguotis su profesionaliais boksininkais, supratau, kad tai yra vieta, kur aš jaučiuosi patogiai. Treneriai pradėjo mane mokyti daugiau kūno judesių ir mažiau šokinėti po ringą.

– Kas šiuo metu yra labiausiai neįvertintas boksininkas ir kas yra per daug iškeliamas į viršų?

– Sunku pasirinkti vieną boksininką, tačiau yra labai daug gerų vyrukų, atvykstančių iš Europos, kurie yra tikrai labai geri, bet JAV jų niekas nevertina.

Manau, kad labiausiai pervertintas kovotojas yra Ryanas Garcia, tačiau po paskutinės kovos jis mane šiek tiek sužavėjo. Tikėjausi, kad jis pralaimės tą kovą, tačiau jis padarė puikų darbą ir atrodė labai stiprus. Norėčiau pamatyti jį kovojant su pajėgiausiais boksininkais.

Egidijus Kavaliauskas | „Top Rank“ nuotr.

Egidijus Kavaliauskas | „Top Rank“ nuotr.

– Dėl kokios priežasties atėjote į boksą?

– Tėtis pradėjo treniruoti mane kikbokso, o kai buvau 13-os metų, jis nusivedė mane į bokso salę. Jis kiekvieną dieną mane motyvavo ir stūmė į priekį.

– Kokie yra mėgstamiausi jūsų puolimo ginklai ar kombinacijos?

– „Jabai“ yra tas raktas. Tiesus iš dešinės ir kairys „kablys“.

– Kodėl jūs esate „nuožmus“ (angl. „mean“)?

– Kadangi visą savo gyvenimą buvau mažiausias mokykloje, todėl man reikėdavo pastovėti už save. Gyvenimas bando mane mušti, tačiau kiekvieną kartą tai mane padaro tik nuožmesniu.

– Jeigu reikėtų – kiek raundų galėtumėte šokinėti per šokdynę? Kiek kartų tai darote per dieną?

– Aš to niekada nemėginau, bet manau, kad galėčiau 1 valandą be sustojimo šokinėti per šokdynę. Kiekvieną dieną aš tai darau maždaug po 15 minučių. Daugiausiai esu daręs 30 minučių. Kartais šokdynę naudoju apšilimui prieš treniruotę, kartais po treniruotės šokinėju 30 minučių dėl kojų darbo.

– Be sparingų, kas yra sunkiausia įprastose treniruotėse?

– Vienas iš sunkiausių dalykų yra bėgioti Malibu paplūdimyje. Kiekviena treniruotė yra sunki, nes per ją atiduodu visą energiją.

– Kas yra didžiausia jūsų motyvacija?

– Mano didžiausia motyvacija visada yra mano šeima.

– Kas vyksta jūsų galvoje, kai gaunate smūgį ar jus pasiunčia ant žemės?

– Tu sau pasakai: „Šūdas, tas vyrukas gali pataikyti“.

– Kuo jums labiausiai patinka ir nepatinka boksas?

– Boksas reikalauja labai daug disciplinos ir tai grūdina tave asmeniškai. Man labiausiai nepatinka mesti svorį.

– Kas yra jūsų mėgstamiausias šiuo metu aktyvus kovotojas?

– Tai lengva – Oleksandras Usykas. Jis yra labai gudrus ir techniškas kovotojas, ieško varžovų klaidų ir jas pajaučia labai gerai.

– Iš praeities ar iš dabarties – koks yra jūsų svajonių kovotojas, su kuriuo norėtumėte pasidalinti vieną ringą?

– Norėčiau tą padaryti su Manny Pacquiao, nes jis yra vienas geriausių visų laikų kovotojų. Manau, kad daugiausiai išmokčiau kovodamas su juo.

– Kokių linksmų momentų turėjote su Robertu Garcia, kai kartu treniravotės?

– Buvo daug linksmų momentų, jis yra tikrai puikus vyrukas ir visada geros nuotaikos. Prisimenu, kai kartą Robertas į ringą ėjo su vienu pasipūtusiu vyruku, kuris sakė, kad gali šioje sporto salėje gali išspardyti visiems užpakalį. Robertas jau seniai buvo išėjęs į pensiją, tačiau suspardė to vyruko užpakalį gana stipriai. Tai buvo labai smagus sparingas.

– Kiek boksas svarbus Lietuvoje? Turiu omenyje, kaip toli reikia keliauti, kad patektum į sporto salę ir panašiai?

– Boksas nėra labai populiarus Lietuvoje. Mes neturime labai daug profesionalų boksininkų, pas mus daugiau yra mėgėjų. Turime daug mėgėjų bokso salių Lietuvoje, esu pažįstamas su daugeliu trenerių. Lietuva yra labai maža šalis, man užtrukdavo 20 minučių, kad nuvykčiau į sporto salę.

– Ar sunku būnant lietuviu gauti susidomėjimo Amerikoje? Ar esate Lietuvoje turėję kovotojų, kurie uždirbo gerus pinigus savo šalyje?

– Labai sunku, kai tu esi iš šalies, kurios daugelis net nežino Amerikoje. Kiekvieną dieną aš stengiuosi pritraukti vis daugiau sirgalių JAV ir noriu, kad žmonės žinotų mano vardą bei iš kur aš esu kilęs.

Lietuvoje kovojama dėl garbės, o ne pinigų.

Eimantas Stanionis | „Facebook“ nuotr.

Eimantas Stanionis | „Facebook“ nuotr.

– Ką manote apie savo tautietį Eimantą Stanionį?

– Aš jį žinau nuo pat mėgėjų, mes dalyvaudavome tose pačiose treniruočių stovyklose ir esame iš to paties miesto. Jis yra labai geras kovotojas ir esu labai laimingas, kad jis pagaliau atėjo į profesionalų boksą. Jis turi šviesią ateitį.

– Ar kada nors planuojate surengti didelį šou Vilniuje?

– Aš atvešiu čempiono diržą ir pritrauksiu daugiau dėmesio boksui. Jeigu galėčiau surengti bokso vakarą Vilniuje, tai būtų labai gerai.

– Ką manote apie tai, kad profesionaliems boksininkams neseniai buvo leista varžytis su mėgėjais?

– Nemanau, kad tai gera idėja. Tai labai sunkus klausimas, bet pats manau, kad nuo profesionalaus bokso grįžti prie mėgėjų yra žingsnis atgal. Profesionaliame bokse mes ruošiame savo kūną ilgesniems ir sunkesniems raundams. Mėgėjų bokse yra tik 3 raundai, todėl pasiruošimas ir taktika labai skiriasi nuo profesionalų bokso.

– Ką mėgstate veikti laisvalaikiu?

– Mėgstu leisti laiką su žmona ir šunimi. Man patinka pasivaikščioti paplūdimiu, mėgstu žvejoti. Taip pat patinka skaityti knygas ir žiūrėti filmus.

– Ar nebijote sužalojimų, kuriuos galite patirti bokse? Pavyzdžiui smegenų...

– Aš apie tai negalvoju, nes kiekvienas turi savo gyvenimo kelią ir niekada negali žinoti kas nutiks.

– Kokį sportą be bokso dar mėgstate?

– Man patinka futbolas.

– Kokią kovą labiausiai norėtumėte pamatyti – nesvarbu, ar tai dabarties ar praeities kovotojai.

– Svajonių kova būtų tarp geriausio Mike‘o Tysono ir Deontay Wilderio.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (10)
Registruoti
Anoniminiai (10)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

12-05 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Šiauliai“
12-05 „Neptūnas“ 17:00 „Lietkabelis“
12-06 „Žalgiris“ 17:00 „Rytas“

2020/21 m. Eurolyga

12-08 „Chimki“ 21:00 „AX Armani“
12-10 „Crvena Zvezda“ 20:00 „Olympiacos“
12-10 ALBA 21:00 „Fenerbahče“
12-10 „Real“ 22:00 „Zenit“
12-10 „Valencia“ 22:00 „Anadolu Efes“
12-10 „Baskonia“ 22:00 „Maccabi“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 12-05 Burnley 14 : 30 Everton
Šeš 12-05 Manchester City 17 : 00 Fulham
Šeš 12-05 West Ham United 19 : 30 Manchester United
Šeš 12-05 Chelsea 22 : 00 Leeds United
Sek 12-06 West Bromwich … 14 : 00 Crystal Palace
Sek 12-06 Sheffield United 16 : 15 Leicester City
Sek 12-06 Tottenham Hotspur 18 : 30 Arsenal
Sek 12-06 Liverpool 21 : 15 Wolverhampton …