Arnoldas Misiūnas | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Arnoldas Misiūnas | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

 Šeštadienio vakarą Lietuvos bušido federacija kovinio sporto gerbėjus ir vėl sukvietė į „Siemens“ areną, kurioje „KOK‘80“ turnyru buvo paminėtas 20-mečio jubiliejus.

Be trijų apšildomųjų kovų, renginį gyvai stebėję žiūrovai išvydo dar 12 kovų, tarp kurių buvo ir šiems laikams netradicinė, tačiau anksčiau labai populiari dvejetų kova. Turnyre netrūko ir skandalų, kai vienas iš kovotojų nenorėjo paleisti „užsmaugto“ ir pasidavusio varžovo, o šiam išsilaisvinus – buvo atliktas ir dar vienas smūgis jau po kovos.

„Sportas.lt“ pasiekė anoniminis kovinio sporto gerbėjo laiškas, kuris norėjo atkreipti dėmesį į po turnyro įvykusią situaciją ir kylančias patyčias socialiniuose tinkluose. Pateikiame neredaguotą lankytojo laišką.

Tai turėjo būti šventė kovotojams ir žiūrovams, tačiau po šio turnyro internete pasipylė dar neregėtas skaičius piktų komentarų šiame turnyre pralaimėjusio Arnoldo Misiūno atžvilgiu.

Ervinas Fokinas gražiai susitvarkė su italu Allesio Leoni, Julija Stoliarenko kaip visada labai greitai rankos laužimu įveikė niekam nežinomą varžovę (neatimame „kreditų“ iš J.Stoliarenko, tiesiog tokia realybė, kad jai Lietuvoje tiesiog nėra ką veikti), Dovydas „Rimkenzo“ Rimkus sukūrė dar nematytą išėjimo šou Lietuvoje, Vitoldas Jagėlo praliejo japono Sugawara Kazumasa kraują, o Henrikas Vikšraitis vakarą užbaigė pergale prieš turką Abdullahą Kaplaną.

Vienintelis šiame turnyre pralaimėjęs lietuvis buvo A.Misiūnas. 34 tūkst. sekėjų „instagram“ socialiniame tinkle turintis kovotojas prieš šį turnyrą nevengė į viešumą paleisti ne vieną skambią frazę apie „imtynių pabaigą, kai prasideda bankės“, „nenorą daužyti maišų“ ar „svajones apie milijonus, „lambus ir UFC.

Tai skambūs pranešimai, kurie pritraukia žmonių dėmesį. Kaip ir visi kovotojai, A.Misiūnas nori įrodyti, kad yra geriausias, tačiau realybė tokia, kad jis nėra.

Tokie pareiškimai padeda jam išgyventi, maitintis ir gyvenime daryti tai, ką jis mėgsta labiausiai – sportuoti. Tai padeda ir šiems turnyrams, kurie netenka vis daugiau kovoti į užsienį išvykstančių ar siekiančių išvykti Lietuvos sportininkų. Jau antras KOK turnyras iš eilės, kuriame pasirodo beveik visi tie patys Lietuvos kovotojai, tačiau tokia yra realybė – geriausi Lietuvos kovotojai savo duonai uždirba stengdamiesi prasimušti užsienyje, nes Lietuvoje tavęs niekas nepastebės, išskyrus pačius lietuvius.

Kai kurie geriausi pasaulio kovotojai nuolat pabrėžia, kad koviniame sporte labai svarbi pagarba vienas kitam, tačiau dar viena realybė tokia, kad visame pasaulyje transliacijas parduoda „purvinos kalbos“.

A.Misiūnas nėra be nuodėmės – prieš trejetą metų jis sėdėjo teisiamųjų suole, tačiau dvejų su puse metų laisvės atėmimo bausmė buvo atidėta dvejiems metams. Jis privalėjo 50 valandų nemokamai dirbti viešųjų darbų, o dabar bando kovoti prieš tūkstantinę publiką.

Žodis „bando“ panaudotas ne veltui – kur kas lengvesnis ir nelabai žinomas ukrainietis jį lengvai „suvystė“ nespėjus net pamėginti suduoti jo vadinamųjų „bankių“, tačiau kas vyko toliau buvo tai, kas nepuošia šio sporto

A.Misiūno varžovas jo nepaleido iškarto, kai jis pasidavė ir tą liepė padaryti teisėjas. Negana to, jis dar kojomis išstūmė lietuvį iš ringo. A.Misiūno nervai neatlaikė ir jis kumščiu suspėjo dar trenkti ukrainiečiui į koją, tačiau netrukus sugrįžo į ringą ir nors buvo labai nusivylęs, dar išklausė teisėjų verdiktą bei sumušė rankomis su savo varžovu.

Labai daug kovinio sporto gerbėjų Lietuvoje džiaugėsi A.Misiūno pralaimėjimu. Taip, gali nemėgti kovotojo ir palaikyti kažką kitą, gali ploti, švilpti ir panašiai, tačiau tai, kas internete darosi socialiniuose tinkluose po straipsniais ar vaizdo įrašais su A.Misiūnu – jau per daug.

Patyčios – aktuali tema visame pasaulyje ir jas reikia stabdyti. Geriau eikite ir analizuokite UFC, „Bellator“ ar profesionalaus bokso kovas tam, kad galėtumėte suprasti, kodėl vienas ar kitas kovotojas patyrė pralaimėjimą ar iškovojo pergalę bei apie tai galėtumėte diskutuoti komentaruose. Palaikykite Lietuvos kovotojus (galite ir nepalaikyti, bet tyčiotis nereikia), turėkite daugiau pozityvumo ir supraskite, kad jeigu net Lietuvos futbolas su savo milijonais yra „pramušęs dugną“, tai kovinis sportas Lietuvoje laikosi tik entuziazmo dėka. Čia nevažiuos geriausi kovotojai (ir priežastis ne tik pinigai), čia savo turnyrų neatveš ir UFC ar net „Bellator“, todėl negadinkime bent to, ką turime šiame sporte.

P.S. Tai nėra laiškas, ginantis A.Misiūną. Tai yra panaudota šių dienų situacija sporte norint atkreipti dėmesį į patyčias.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (25)
Registruoti
Anoniminiai (25)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

12-05 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Šiauliai“
12-05 „Neptūnas“ 17:00 „Lietkabelis“
12-06 „Žalgiris“ 17:00 „Rytas“

2020/21 m. Eurolyga

12-03 CSKA 21:00 „Olympiacos“
12-03 „Zenit“ 21:00 „Fenerbahče“
12-03 „Maccabi“ 21:05 „Crvena Zvezda“
12-03 „AX Armani“ 21:45 „Panathinaikos“
12-03 „Valencia“ 22:00 ALBA
12-04 „Anadolu Efes“ 19:30 „Baskonia“
12-04 „Bayern“ 19:30 „Chimki“
12-04 „Žalgiris“ 20:00 „Barcelona“
12-04 „Real“ 22:00 ASVEL
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 11-30 Leicester City 19 : 30 Fulham
Pir 11-30 West Ham United 22 : 00 Aston Villa
Pen 12-04 Aston Villa 22 : 00 Newcastle United