Arnoldas Misiūnas | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

Arnoldas Misiūnas | Sportas.lt/Tito Pacausko nuotr.

 Šeštadienio vakarą Lietuvos bušido federacija kovinio sporto gerbėjus ir vėl sukvietė į „Siemens“ areną, kurioje „KOK‘80“ turnyru buvo paminėtas 20-mečio jubiliejus.

Be trijų apšildomųjų kovų, renginį gyvai stebėję žiūrovai išvydo dar 12 kovų, tarp kurių buvo ir šiems laikams netradicinė, tačiau anksčiau labai populiari dvejetų kova. Turnyre netrūko ir skandalų, kai vienas iš kovotojų nenorėjo paleisti „užsmaugto“ ir pasidavusio varžovo, o šiam išsilaisvinus – buvo atliktas ir dar vienas smūgis jau po kovos.

„Sportas.lt“ pasiekė anoniminis kovinio sporto gerbėjo laiškas, kuris norėjo atkreipti dėmesį į po turnyro įvykusią situaciją ir kylančias patyčias socialiniuose tinkluose. Pateikiame neredaguotą lankytojo laišką.

Tai turėjo būti šventė kovotojams ir žiūrovams, tačiau po šio turnyro internete pasipylė dar neregėtas skaičius piktų komentarų šiame turnyre pralaimėjusio Arnoldo Misiūno atžvilgiu.

Ervinas Fokinas gražiai susitvarkė su italu Allesio Leoni, Julija Stoliarenko kaip visada labai greitai rankos laužimu įveikė niekam nežinomą varžovę (neatimame „kreditų“ iš J.Stoliarenko, tiesiog tokia realybė, kad jai Lietuvoje tiesiog nėra ką veikti), Dovydas „Rimkenzo“ Rimkus sukūrė dar nematytą išėjimo šou Lietuvoje, Vitoldas Jagėlo praliejo japono Sugawara Kazumasa kraują, o Henrikas Vikšraitis vakarą užbaigė pergale prieš turką Abdullahą Kaplaną.

Vienintelis šiame turnyre pralaimėjęs lietuvis buvo A.Misiūnas. 34 tūkst. sekėjų „instagram“ socialiniame tinkle turintis kovotojas prieš šį turnyrą nevengė į viešumą paleisti ne vieną skambią frazę apie „imtynių pabaigą, kai prasideda bankės“, „nenorą daužyti maišų“ ar „svajones apie milijonus, „lambus ir UFC.

Tai skambūs pranešimai, kurie pritraukia žmonių dėmesį. Kaip ir visi kovotojai, A.Misiūnas nori įrodyti, kad yra geriausias, tačiau realybė tokia, kad jis nėra.

Tokie pareiškimai padeda jam išgyventi, maitintis ir gyvenime daryti tai, ką jis mėgsta labiausiai – sportuoti. Tai padeda ir šiems turnyrams, kurie netenka vis daugiau kovoti į užsienį išvykstančių ar siekiančių išvykti Lietuvos sportininkų. Jau antras KOK turnyras iš eilės, kuriame pasirodo beveik visi tie patys Lietuvos kovotojai, tačiau tokia yra realybė – geriausi Lietuvos kovotojai savo duonai uždirba stengdamiesi prasimušti užsienyje, nes Lietuvoje tavęs niekas nepastebės, išskyrus pačius lietuvius.

Kai kurie geriausi pasaulio kovotojai nuolat pabrėžia, kad koviniame sporte labai svarbi pagarba vienas kitam, tačiau dar viena realybė tokia, kad visame pasaulyje transliacijas parduoda „purvinos kalbos“.

A.Misiūnas nėra be nuodėmės – prieš trejetą metų jis sėdėjo teisiamųjų suole, tačiau dvejų su puse metų laisvės atėmimo bausmė buvo atidėta dvejiems metams. Jis privalėjo 50 valandų nemokamai dirbti viešųjų darbų, o dabar bando kovoti prieš tūkstantinę publiką.

Žodis „bando“ panaudotas ne veltui – kur kas lengvesnis ir nelabai žinomas ukrainietis jį lengvai „suvystė“ nespėjus net pamėginti suduoti jo vadinamųjų „bankių“, tačiau kas vyko toliau buvo tai, kas nepuošia šio sporto

A.Misiūno varžovas jo nepaleido iškarto, kai jis pasidavė ir tą liepė padaryti teisėjas. Negana to, jis dar kojomis išstūmė lietuvį iš ringo. A.Misiūno nervai neatlaikė ir jis kumščiu suspėjo dar trenkti ukrainiečiui į koją, tačiau netrukus sugrįžo į ringą ir nors buvo labai nusivylęs, dar išklausė teisėjų verdiktą bei sumušė rankomis su savo varžovu.

Labai daug kovinio sporto gerbėjų Lietuvoje džiaugėsi A.Misiūno pralaimėjimu. Taip, gali nemėgti kovotojo ir palaikyti kažką kitą, gali ploti, švilpti ir panašiai, tačiau tai, kas internete darosi socialiniuose tinkluose po straipsniais ar vaizdo įrašais su A.Misiūnu – jau per daug.

Patyčios – aktuali tema visame pasaulyje ir jas reikia stabdyti. Geriau eikite ir analizuokite UFC, „Bellator“ ar profesionalaus bokso kovas tam, kad galėtumėte suprasti, kodėl vienas ar kitas kovotojas patyrė pralaimėjimą ar iškovojo pergalę bei apie tai galėtumėte diskutuoti komentaruose. Palaikykite Lietuvos kovotojus (galite ir nepalaikyti, bet tyčiotis nereikia), turėkite daugiau pozityvumo ir supraskite, kad jeigu net Lietuvos futbolas su savo milijonais yra „pramušęs dugną“, tai kovinis sportas Lietuvoje laikosi tik entuziazmo dėka. Čia nevažiuos geriausi kovotojai (ir priežastis ne tik pinigai), čia savo turnyrų neatveš ir UFC ar net „Bellator“, todėl negadinkime bent to, ką turime šiame sporte.

P.S. Tai nėra laiškas, ginantis A.Misiūną. Tai yra panaudota šių dienų situacija sporte norint atkreipti dėmesį į patyčias.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Misiunas
2019-11-19 13:35:13
Misiunas visur pazemintas yra, apsivoges is bobuciu pensijiu gaidys kazkoks sikna spardydavo jam kas netyngedavo, dar savo ta boba Inga isdavinejia o ta nieko nedaro,
Vapse jy is ringo ismeta, dainininkas paduhina, visas kovas pralaimi, vaiksto iskeles galva asilas tu daune atsigauk ir lysk i urva savo suda malejiau tu, instagramo sensacija vaidina apsivogeli blet tu ozy
Atsakyti
Lopasmisiuns
2019-11-19 13:32:17
Lopas tas misiunas, kursenuose gaidziu vadina, asilas paskutinis
Atsakyti
Christy Walton
2019-11-18 22:50:57
Ieškote skolų konsolidavimo paskolos, neužtikrintos paskolos, verslo paskolos, hipotekos paskolos, paskolos automobiliams, studentų paskolos, asmeninės paskolos, rizikos kapitalas ir kt.! Aš esu privatus skolintojas, teikiu paskolas įmonėms ir asmenims, kurių žemos ir pagrįstos 2% palūkanų normos. El. Paštas: christywalton355@gmail.com
Atsakyti
camp303
2019-11-18 10:19:11
Misiūnas taip išmušė kamščius visiems moralės normos skleidėjams ir kovinio sporto kodekso saugotojams, kad net užmiršo jubiliejinį KOK, deja nykų eventą,kur Fokinas tapo pasaulio čempionu, Vikšraitis apgynė pasaulio čempiono diržą, Rimkus surenngė įspūdingiausią visų laikų išėjimą į ringą. Visa kalba apie Misiūną ir daugiau nieko. Tas net autoritetą su nakolke ant krūtinės sugebėjo išprovokuoti. Misiūnas savo dalyvavimu dabar, bet kurį MMA renginį Lietuvoje išgarsins. Ir kieno dėka? Visų moralistų, kuriems atrodo, labai svarbu pasmerkti tokius kovotojus, pasityčioti iš jų ir nepagalvoja, kad vyksta priešingas efektas. MMA sportui finansine prasme tai yra gerai.
Atsakyti
mirka3
2019-11-18 12:10:49
Sportui tikrai nera gerai, cia vadybininkams gerai, kad sportininkai savo noru vieni kitus uz 5 eurus zemina ir tikisi, kad visi nusiris. Sporto bendruomene turetu su tuo kovoti, ypac mazos bendruomenes kaip lt. Pasaulyje kas vyksta nera ko dairytis, ten kiti pinigai. Bet kai kovotojai uz 5 eurus jau zemina viens kita ir lipa per galvas, tai nepateisinama niekaip.
camp303
2019-11-18 13:20:25
Kam tie kraštutinumai. Kad ir maža bendruomenė, bet vieniems patinka šoumenai, kitiems geras kovas parodantys kovotojai. Ir vienų ir kitų yra nedaug. Tai kodėl iš žiūrovų, kuriems patinka visokie trashtalk atimti tą malonumą?
mirka3
2019-11-18 09:07:33
O nenorit parašyti laiško šio pižono mokytojams, kad nebemokytų tokių personažų, nes taip skatina patyčias ir smurtą? Nenorit parašyti atviro laiško visiems kovinio sporto atstovams, kad gal reiktų nueit į tokių asilų mokyklas, kur juos gamina, ir pamokyt gerai tokius mokytojus, jei patys nesuvokia kokias nesamones kuria ir kaip žemina savo veikla tokio sporto lygį? Labai nemalonu matyti, kal Lietuvoje sportininkais save vadinantys balvonai, prisimokę kovinių veiksmų visiškai neadekvatūs. Žemai lenkiu galvą prieš puikius pavyzdžius kaip Sergėjus Maslobojevas, Egidijus Kavaliauskas ir daug kitų, kurie supranta ką daro, gerbia varžovus, gerbia kovą ir t.t., tuo pačiu yrodo kad jei turi teisingą požiūrį, kryptingai dirbi, atsiveria daug durų ir visi gerbia. Sunku pasakyti, ar cia Misiunas pats taip zemai elgiasi, ar kazkas ji skatina taip daryti, bet jei toks elgesys taps norma (pateisinama), renginius galimes rengti tik po tiltu. Taip komentaru zmones daugiau paraso, bet ne del kovos, o del to, kad bjaurisi siuo reiskiniu, nepalaiko, smerkia - iš to ir negatyvus komentarai. Tai joks ne pasiekimas, nebent galvoti, kad didelis pasiekimas yra su fakelu per naujus lipti nuogam ant vilniaus kaledu egles ir apie tai parasys visas pasaulis - tikrai parasys.
Atsakyti
Jon
2019-11-17 23:32:35
Tam juokdariui reiktu pirma vaiku varžybose bent laimeti, o kaip iš tokio nesijuokti kai vaikšto pasiputes kaip gaidys o realiai myznius yra, kuris sugeba tik prie silpnesniu kabinetis, o gaves per barzda kampe verks. Toks tik daro geda kovotojams.
Atsakyti
Maik
2019-11-17 23:13:07
Tam artisteliui net ampules i subine nepadeda laimeti.
Atsakyti
TT
2019-11-17 20:27:52
Kokios patyčios?? Misiūnas pas bobutę ėjo pensijos vogti - žemiausio lygio špokas. Tyčiojimasis iš tokio locho yra būtinas dalykas, kad jo daugiau nebekviestų į tokius šou. Jis yra gėda viso kovinio sporto.
Atsakyti
Gal
2019-11-17 21:11:48
Dar pasitaikys,visi klystam
PP
2019-11-17 21:22:58
Jei Misiunas savimi pasitiki, tam, kad siektu tikslu, ir pralaimi, tai yra siuksle? Jus gal nebejuokinkit veilokai.. Nieko blogo jums jis nepadare.. subine griaužia jums del jo?
Ei
2019-11-17 19:00:05
Nueikit po kitu kovotoju insta nuotraukom or paskaitykit komentarus kaip stumia ant airio khabibo ir tt, cia man nebegalima savo nuomones pasakyti
Atsakyti
Psichiatras
2019-11-17 18:34:35
Pagarba Arnoldui už savitvarda, nors ten tikrai reikėjo pasiųsti į gilią komą.
Egidijaus Dragūno laukiu savo kabinete,nors bijau nepadesiu,kažkas kitas ji pamokins,bet reikės tromotologu.
Atsakyti
Hm
2019-11-17 18:31:09
Jis negali uz save pastoveti ir tiek, gavo bankiu pegase, gaus ir nuo selo hebros
Atsakyti
Cbru
2019-11-17 17:54:48
Parmizo selo
Atsakyti
Kosmos
2019-11-17 17:49:55
Kokios dar purvinos kalbos :Ddd purvinos kalos yra menas ir psichologija, niekam neidomu kai tiesiog zmogus sneka beleka ir dedasi tuo kuo nera ir po nesekmes visus bybiais apseria :D cia yra tiesiog trukumas intelekto, uz kalbas reikia atstoveti ar bent parodyt jog gali atstovet o cia taip kiekvienas is musu gali pasakyt kad supisim belekoki ufc kovotoja bet is tikro kristume nuo smugio vieno :D misiunas yra tiesiog klounas tai yra besmeginis bully kuris siekia sloves per kiauriausia publika marozu tarpe
Atsakyti
SEL
2019-11-17 17:07:41
Man banke būtu sudaves,tai jis vaikas laikui bėgant būtu užkastas.Pas mane toks autoritetas,tokios bapkes,kad tas lašara tegul vaikšto galva nuleides ir tyli,magregoras bled....chujasosas chajabibosas
Atsakyti
Nba
2019-11-17 17:26:39
Pasol valkata. Pati pakasiu sliure ti.
Nba
2019-11-17 17:28:27
Pati pakasiu valkata tave po velėna
Cbru
2019-11-17 20:55:06
Butum isjunktas gulejes
123
2019-11-17 17:01:56
Na vienas dalykas del ko Misiūnas šiek tiek pakilo akyse tai del to, jog susilaikė ir nepraleido selui per barzda po kovos už tai, kad rūbinėje taip raganėjo, nors galėjo ir praleist irgi gerai būtų buvę :D
Atsakyti
Ja
2019-11-17 18:07:02
Butu pats gaves, maziau steros vartotu
aaa
2019-11-18 14:01:44
tai kad ten surezisuota viskas su tuo Selu.. sedejo zmogus filmavo siaip rubine ir staiga ateina pats selas ir toki video jam sukuria, ane ? :)) juokinga kaip jus viska, ka pamatote per tv ar pan priimat uz gryna piniga. Susitiko du skandalingu pasisakymu veikejai ir padare bendra reklama
Oh shit
2019-11-17 17:01:26
Ringe gavo malku,poto SELas suėde psichiškai ir heiteriai :D Taip jam ir reikia
Atsakyti

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

10-25 „Nevėžis-Optibet“ 15:00 „Šiauliai“
10-25 „Cbet“ 15:30 „Dzūkija“
10-25 „Rytas“ 17:00 „Žalgiris“
10-30 „Lietkabelis“ 18:15 „Dzūkija“

2020/21 m. Eurolyga

10-29 CSKA 21:00 „Valencia“
10-29 „Zenit“ 21:00 „Panathinaikos“
10-29 „Maccabi“ 21:05 „Fenerbahče“
10-29 ASVEL 21:45 „Žalgiris“
10-29 „Real“ 22:00 „Bayern“
10-30 „Olympiacos“ 21:00 „Anadolu Efes“
10-30 „Chimki“ 21:00 „Crvena Zvezda“
10-30 „AX Armani“ 21:45 ALBA
10-30 „Baskonia“ 22:00 „Barcelona“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Tre 10-28 Riteriai 19 : 30 Panevėžys
Šeš 10-31 Panevėžys 18 : 00 Banga
Šeš 10-31 Žalgiris 18 : 00 Sūduva
Šeš 10-31 Kauno Žalgiris 18 : 00 Riteriai