Charlesas Leclercas | Organizatorių nuotr.

Charlesas Leclercas | Organizatorių nuotr.

Sekmadienį „Interlagos“ trasoje Brazilijoje surengtos priešpaskutinės – 20-os – šio „Formulės 1“ sezono lenktynės. Vieną įspūdingiausių šių metų etapų laimėjo olandas Maxas Verstappenas su „Red Bull“ bolidu.

Iš „pole“ pozicijos startavęs olandas ilgą laiką buvo persekiojamas brito Lewiso Hamiltono („Mercedes“), bet priimdavo tinkamus strateginius sprendimus ir nuolat būdavo geresnėje situacijoje nei varžovas. Tuo tarpu britas problemų prisidarė paskutiniuose ratuose. Saugos automobilio stadijos metu L.Hamiltonas stojo boksuose ir likus 2 ratams nukrito į 4-ą vietą. Britas greitai aplenkė prancūzą Pierre‘ą Gasly („Toro Rosso“) ir tada bandė atakuoti tailandietį Alexanderį Alboną („Red Bull“). L.Hamiltonas tuomet persistengė, apsuko varžovą ir atėmė iš jo pirmąjį karjeros podiumą.

Po šio incidento P.Gasly aplenkė tiek L.Hamiltoną, tiek A.Alboną ir pakilo į antrą vietą. Britas paskutiniame rate spėjo panaikinti deficitą ir į finišo tiesiąją išvažiavo šalia prancūzo. Visgi, L.Hamiltonui greičio pritrūko. P.Gasly 0.062 sek. aplenkė britą ir sensacingai iškovojo antrą vietą. Britas finišavo trečias, bet už A.Albono apsukimą gavo baudą. Plačiau apie tai skaitykite paspaudę ČIA.

Visišką fiasko patyrė „Ferrari“. Lenktynių pabaigoje monakietis Charlesas Leclercas ir vokietis Sebastianas Vettelis nusprendė kovoti tarpusavyje. Vokiečio bandymas lenkti jaunąjį komandos draugą baigėsi labai nesėkmingai. Bolidai susidūrė ir abiejų pilotų lenktynės baigėsi likus vos keliems ratams. Tuo metu jie važiavo 4-5 vietose. Nepasisekė ir suomiui Valtteriui Bottui („Mercedes“), pasitraukusiam dėl bolido gedimo.

Brazilijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

Brazilijos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

L.Hamiltonas tvirtai pirmauja čempionate (387), o V.Bottas (314) nebeužleis antros vietos. M.Verstappenas (260) po pergalės pakilo į 3-ią vietą ir aplenkė C.Leclercą (249). S.Vettelis (230) prarado viltis kovoti dėl trečios pozicijos. Konstruktorių įskaitos lyderių trejetą sudaro „Mercedes“ (701), „Ferrari“ (479) bei „Red Bull“ (391).

Paskutinės sezono lenktynės gruodžio 1-ą dieną vyks Abu Dabyje (Jungtiniai Arabų Emyratai).

Atnaujinta 20.45 val. L.Hamiltonas susidūrė su A.Albonu, kuris apsisuko ir prarado daugiau nei 10 vietų.

Atnaujinta 20.44 val. L.Hamiltonas saugos automobilio stadijoje pasikeitė padangas ir nukrito į 4-ą vietą. Po lenktynių pratęsimo jis greitai aplenkė P.Gasly. Liko 2 ratai.  

Atnaujinta 20.38 val. C.Leclercas buvo aplenkęs S.Vettelį, bet vokietis bandė susigrąžinti poziciją. Sportininkai susilygino trasoje ir tuomet susilietė ratais. S.Vetteliui sprogo padanga, C.Leclercui lenktynės baigėsi.

Atnaujinta 20.29 val. Įspūdingas lenktynių pratęsimas! M.Verstappenas aplenkė L.Hamiltoną, o A.Albonas - S.Vettelį!

Atnaujinta 20.20 val. M.Verstappenas ir C.Leclercas pasinaudojo galimybe keistis padangas. L.Hamiltonas tapo lyderiu, už jo važiuoja M.Verstappenas, S.Vettelis, A.Albonas ir C.Leclercas.

Atnaujinta 20.19 val. V.Bottas traukiasi dėl bolido gedimo, trasoje saugos automobilis!

Atnaujinta 20.14 val. S.Vettelis nusprendė stoti dar kartą ir vėl pasirinko vidutinio kietumo padangas. Likus 22 ratams jis nuo dviejų lyderių atsilieka beveik 22 sek.

Atnaujinta 20.08 val. L.Hamiltonas vėl stojo ratu anksčiau nei M.Verstappenas, bet šį kartą olandui niekas nesutrukdė, tad jis liko priekyje brito. Į pirmą vietą pakilo S.Vettelis, kuriam teoriškai stoti nebereikia. Visi trys lyderiai važiuoja vidutinio kietumo padangomis, tik vokietis su jomis jau įveikė 20 ratų, o S.Vettelio persvara tėra kiek daugiau nei 6 sek.

Atnaujinta 20.05 val. Keista V.Botto strategija. Suomis stojo antrą kartą ir vos 20 min. važiavo su kietomis padangomis. Dabar V.Bottas pasirinko vidutinio kietumo padangas.

Atnaujinta 19.48 val. Abu lyderiai vėl pasirinko minkštas padangas. Daugiau nei 13 sek. atsiliekantis S.Vettelis važiuoja su vidutinio kietumo padangomis, o 21 sek. pralaimintis V.Bottas pasirinko kietas padangas.

Atnaujinta 19.45 val. S.Vettelis su V.Bottu irgi užsuko pasikeisti padangų, tad M.Verstappenas grįžo į pirmą vietą, o L.Hamiltonas - į antrą. Juos skiria 2.1 sek.

Atnaujinta 19.43 val. L.Hamiltonas pirmasis iš lyderių stojo boksuose. M.Verstappenas greitai sureagavo, bet jam prieš pat „nosį“ nesaugiai buvo išleistas Robertas Kubica. Olandas prarado laiko ir grįžo į trasą už L.Hamiltono. Tiesa, M.Verstappenas greitai aplenkė britą ir susigrąžino poziciją.

Atnaujinta 19.34 val. Lyderių šešetas važiuoja pagarbiais atstumais vienas nuo kito. Situacija jau kurį laiką nesikeičia.

Atnaujinta 19.27 val. C.Leclercas aplenkė P.Gasly ir pakilo į 6-ą vietą. Tiesa, dabar prieš monakietį jau antrasis „Red Bull“ pilotas A.Albonas, tad jo progresas kuriam laikui turėtų baigtis.

Atnaujinta 19.21 val. C.Leclercas per 7 ratus aplenkė 7 varžovus ir jau užima 7-ą vietą.

Atnaujinta 19.14 val. M.Verstappenas startavo sėkmingai ir išliko pirmas, o L.Hamiltonas pasinaudojo jo „oro maišu“ ir aplenkė S.Vettelį. C.Leclercas pakilo iki 11-os vietos.

Lenktynių startas:

Iš „pole“ pozicijos šį kartą startuos olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“), o šalia jo stovės vokietis Sebastianas Vettelis („Ferrari“). Antrąją startinę eilę užėmė abu „Mercedes“ pilotai – britas Lewisas Hamiltonas ir suomis Valtteri Bottas. Tuo tarpu antrasis „Ferrari“ pilotas monakietis Charlesas Leclercas po gautos baudos turės startuoti vos 14-as, nors kvalifikacijoje buvo 4-as.

Pernai Brazilijoje triumfavo L.Hamiltonas, kuris iš viso turi 2 pergales šioje šalyje. S.Vettelis Brazilijoje laimėjo 3 kartus, o K.Raikkonenas – sykį. Kiti dabartiniai pilotai nėra triumfavę „Interlagos“ trasoje.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Rolas
2019-11-17 20:44:16
Idiotizmas.
Atsakyti
taigi
2019-11-17 20:40:36
Ferrari - gaidynas. negaliu, kaip nervina...
Atsakyti
Jo
2019-11-17 22:28:50
Kaip ir Hamiltonas

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga