Yangas Sunas | Youtube.com nuotr.

Yangas Sunas | Youtube.com nuotr.

 27-erių metų Kinijos plaukimo žvaigždė Yangas Sunas penktadienį pasirodė viešame sporto arbitražo teismo (CAS) posėdyje, kuriame svarstomas skandalingas kino incidentas su dopingo kontrolieriais praėjusių metų rugsėjį.

Y.Sunas į skandalą įsivėlė praėjusių metų naktį iš rugsėjo 4 d. į rugsėjo 5 d. Tarptautinės antidopingo agentūros (WADA) kontrolieriai tada atvyko paimti kraujo ir šlapimo mėginių, tačiau Y.Sunas su jais įsivėlė į konfliktą. Kambaryje tuo metu dar buvo plaukiko motina ir agentė Yang Ming, dukart suspenduotas plaukiko gydytojas Zhenas Ba bei apsaugos darbuotojas. Ginčai tarp WADA kontrolierių ir Y.Suno bei jo aplinkos žmonių tęsėsi bent 4 valandas. Konfliktas baigėsi tik apie 3 valandą nakties, kai plaktuku buvo sudaužytas plaukiko kraujo mėginys. Teigiama, kad tai padarė apsaugos darbuotojas, sulaukęs Y.Suno motinos instrukcijų. Dopingo kontrolierius kartu su savo 2 asistentais tada paliko kambarį, taip ir negavę jokio mėginio.

Penktadienį Y.Sunas paaiškino savo elgesį: „Dopingo kontrolieriai negalėjo įrodyti savo tapatybės. Negalėjau būti tikras, kad tai yra oficialūs WADA siųsti kontrolieriai. Jei jie neturi tai įrodančių dokumentų, tuomet jie neturi teisės imti mano šlapimo ir kraujo mėginių. Įtarimų man sukėlė ir tai, kad vienas iš jų ėmė filmuoti mano kambarį ir visą procesą.“

Svarstymo metu Y.Sunui kilo problemų su vertėju. Anot kino advokato Iano Meakino, vertėjas prastai atliko savo darbą.

„Vertėjas neišvertė jam klausimo. Yangas nesuprato, ko iš jo norima. Jei norite, kad jis atsakytų į klausimą, išverskite jį tiksliai“, - susierzino I.Meakinas.

Liudininkų teigimu, Y.Sunas iš arti stebėjo, kaip apsaugos darbuotojas daužo jo kraujo mėginį ir švietė žibintuvėliu, įmontuotu jo mobiliajame telefone. Kinas tikina, kad tiesiog vykdė agentų nurodymus, kai pareikalavo sugrąžinti duotą kraujo mėginį.

Kiek anksčiau šiemet FINA komisija nusprendė, kad Y.Sunas nevertas diskvalifikacijos: „Tai buvo problematiška situacija, pasibaigusi neįprastai. Yango sprendimas sudaužyti mėginį buvo kvailas ir perdėtai agresyvus, tačiau nemanome, kad jis pažeidė antidopingo agentūros taisykles.“

WADA galvoja priešingai ir reikalauja diskvalifikuoti kiną nuo 2 iki 8 metų. Ilgalaikė diskvalifikacija veikiausiai reikštų Y.Suno karjeros pabaigą.

FINA sprendimas leido Y.Sunui dalyvauti 2019 m. pasaulio čempionate, kur jis laimėjo auksą tiek 200 m plaukime laisvuoju stiliumi, tiek 400 m plaukime laisvuoju stiliumi. Tai – dvi pagrindinės geriausio Lietuvos plaukiko Dano Rapšio rungtys. Jis 200 m distancijoje auksą prarado dėl menko judesio prieš starto signalą, o 400 m distancijoje atplaukė ketvirtas, tad Y.Suno diskvalifikacija greičiausiai leistų lietuviui pelnyti bronzą.

Galutinis sprendimas dėl Y.Suno penktadienį dar nebus priimtas. CAS atstovai išklausys abi suinteresuotas puses ir vėliau keletą dienų ar net savaičių analizuos visą informaciją, kol priims verdiktą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų