Lietuvos rinktinė Europos futbolo čempionato 2020 m. atrankoje patyrė skaudų pralaimėjimą rekordiniu skirtumu. Valdo Urbono auklėtiniai svečiuose 0 – 6 nusileido Portugalijos futbolininkams. Lietuviai didesniu skirtumu turėjo pripažinti varžovų pranašumą 1924 m. gegužės mėn. vykusiose rungtynėse su Egiptu, kai nusileido net 0 – 10 ir 1939 m., kai 0 - 7 neatsilaikė prieš švedus.

Arvydas Novikovas 2-ąją minutę atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau kamuolys nei vieno iš komandos draugų nepasiekė ir lietuvių rengta ataka nutrūko.

Bernardo Silva 5-ąją minutę suklaidinęs varžovą atliko perdavimą į baudos aikštelę, tačiau pirmasis Cristiano Ronaldo atliktas smūgis galva tikslo nepasiekė.

C.Ronaldo 7-ąją minutę sėkmingai realizavo teisėjo skirtą vienuolikos metrų baudinį ir išvedė Portugaliją į priekį 1:0.

Goncalo Paciencia 14-ąją minutę atliko pavojingą smūgį galva, tačiau Ernestas Šetkus atrėmė kamuolį ir rezultatas išliko nepakitęs.

Netrukus baudos aikštelėje dar vieno perdavimo sulaukęs G.Paciencia atliko smūgį, tačiau kamuolį sėkmingai blokavo varžovas.

B.Silva 16-ąją minutę atliko žemą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau nei vienam iš komandos draugų uždaryti kamuolio į vartus nepavyko.

Mario Rui 19-ąją minutę atliko puikų perdavimą C.Ronaldo, tačiau pastarojo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų.

Grubia varžovų klaida pasinaudojęs C.Ronaldo 22-ąją minutę nuostabiu smūgiu nuginklavo E.Šetkų ir padvigubino šeimininkų pranašumą 2:0

C.Ronaldo 26-ąją minutę atliko dar vieną pavojingą smūgį, tačiau kamuolys šį kartą atsidūrė Lietuvos vartininko rankose.

C.Ronaldo perdavimo sulaukęs G.Paciencia 30-ąją minutę atliko smūgį, tačiau kamuolys skriejo virš vartų.

Lietuvos rinktinės greitos atakos smaigalyje atsidūręs Saulius Mikoliūnas 32-ąją minutę atliko smūgį iš tolimos distancijos, tačiau kamuolį sėkmingai blokavo varžovas.

C.Ronaldo 37-ąją minutę atliko smūgį į artimąjį vartų kampą, tačiau kamuolys skriejo virš vartų.

Pizzi 52-ąją minutę nuostabiu smūgiu nuginklavo vartininką ir rezultatas tapo 3:0.

G.Paciencia 56-ąją minutę pirmasis atsidūrė prie E.Šetkaus atremto kamuolio ir nukreipė jį į vartų tinklą 4:0.

C.Ronaldo 60-ąją minutę galingai smūgiavo kamuolį baudos smūgio metu, tačiau kamuolys nuo rikošeto skriejo šalia vartų.

Bernardo Silva 64-ąją minutę tiksliai uždarė komandos draugo perdavimą ir rezultatas tapo net 5:0.

C.Ronaldo 65-ąją minutę pasiuntė kamuolį į dešinįjį vartų kampą ir pasižymėjo jau trečią kartą šiame susitikime 6:0. Portugalijos žvaigždė Italijos „Serie A“ lygoje šiame sezone gindamas „Juventus“ garbę pasižymėjo 5 kartus, tuo tarpu per dvejas sužaistas rungtynes prieš Lietuvą pelnė net 7 įvarčius.

G.Paciencia 73-ąją minutę atliko pavojingą smūgį galva, tačiau E.Šetkus atrėmė kamuolį ir išgelbėjo lietuvius nuo dar vieno praleisto įvarčio.

Komandų startinės sudėtys:

Startinės sudėtys | Organizatorių nuotr.

Įdomūs faktai:

• Portugalija šiuo metu savo sąskaitoje turi 11 taškų ir rikiuojasi antroje B grupės vietoje. Tuo tarpu Lietuva su vos 1 tašku žengia paskutinė penkta.

• Fernando Santoso auklėtiniai pirmąjį vykusį susitikimą Vilniuje laimėjo užtikrintai 5 – 1.

Trenerių komentarai:

Valdas Urbonas, Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris:

Valdas Urbonas | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

„Laukia neeilinės rungtynės. Tai komanda turinti daug titulų ir šiuo metu yra „top“ komanda Europoje. Nežiūrime į turnyro lentelę, galvojame ką nuveikti, kaip priešintis varžovams. Rungtynės Vilniuje parodė, kad portugalai turi daugiau žvaigždžių nei Cristiano Ronaldo. Mes labiau koncentruojamės į savo žaidimą, komandinės gynybos organizavimą, disciplinos laikymąsi. Galbūt ne viskas pavyksta ką planuojame, bet svarbu kad žaidėjai supranta ir gali atlikti funkcijas. Darome individualių klaidų, už kurias tokiame lygmenyje būname dažniausiai nubausti. Kai išvengsime tų klaidų, vaizdas aikštėje bus kitoks.“

Fernando Santosas, Portugalijos rinktinės vyriausiasis treneris:

„Vienerios rungtynės būna lengvesnės, kitos būna sunkesnės. Mes esame favoritai abejose rungtynėse – su Lietuva ir Liuksemburgu - tačiau turime viską įrodyti aikštėje. Tikiu, kad mums abi rungtynės pavyks puikiai. Tiek Europoje, tiek ir visame pasaulyje prieš Portugalijos rinktinę visi žaidžia su papildoma motyvacija. Visi nori pasirodyti, daug labiau stengiasi, dirba sunkiai gynyboje.

Žinome, kad lietuviai bandys mus nustebinti kontratakomis. Prisiminus rungtynes Vilniuje, padarėme išvadas. Manau, kad Portugalija tikrai laimės, įmušime įvarčius. Tik po rungtynių su Lietuva pradėsime galvoti apie kitą susitikimą. Turime laimėti du kartus.“

Komandų forma:

Komandų forma | Organizatorių nuotr.

Geda
2019-11-15 11:37:28
Geda! Laikinai reikia išvis uždrausti viešai žaisti. Tegul pradžiai kelis metus rimtai vietoje pasitreniruoja. KOK suda mala apie tarpgalaktinius kovotojus, o futbolas apie patirtis bei planus...debilizmas, jeigu nemoki, tai kam pjauti grybą? Daryk ką supranti ir gali
Jaroslav
2019-11-15 11:21:29
Gaila aisku, tokiu pralaimejimu, bet nereikia taip stumti ant komandos ar paciu zaidejo, nes cia ne vien tik nuo to priklauso, daug kas priklauso nuo sporto politikos
zero
2019-11-15 11:09:51
Nelabai net suprantu, ko labiau iš beviltiškų nelaimėlių gailėtis: Albanijos krepšininkių ar Lietuvos futbolininkų po vakarykščių prakišimų.
vataip
2019-11-15 09:59:11
Viska parodo reitingai,6 ir 136 vieta
schumis
2019-11-15 11:13:26
Žaidžia ne reitingai, o žaidėjai. Koks žaidimas toks ir reitingas. Gėda sėdėti prie teleko, o treneris vis svaigsta apie kažkokius PLANUS, kurių lyg tai turėtų laikytis. Kokio planu gali laikytis, kai esi patrankų mėsa.
žinovas
2019-11-15 09:55:10
Dar šveicarams esam pralošę 0:9 olimpinėse žaidynėse
Paulens
2019-11-15 08:53:14
Ant kiek reikia buti nevykeliam ir luzeriam kad taip but pagaidintiems... Visiskai regresavus ta rinktine, turetu uzdraust jiem zaist atrankose, ar ismest juos i koki zemiausia pasaulyje diviziona
Siotas
2019-11-15 06:45:16
Kiauri kaip mano piniginė
to dornas
2019-11-15 06:21:36
Lietuvos bestuburiai luzeriukai buvo pagaidinti oraliniu ir analiniu budu..Lietuva atsiklaupe pries futbolo karaliu Ronaldo..
Lt
2019-11-15 02:23:58
Visam Lietuvos sportui krachas.
Ech
2019-11-15 01:35:44
Malta kaip lygus su lygiais su frankais andora lichtensteinas liuxemburgas su serbais 2-3 dauzosi farerai ir tie geriau ziurisi uz lt jau n ..metu kur dar ristis ?! Su kuo zaisti amazones indenais kurie kamuolio nera mate ir tai speju gautu jei indenai neimustu patys isikaltume sau bankes 2 ziauru tikrai ziauru AA lt futbole
Fanatic
2019-11-14 23:54:35
Beje, gal kiek paguodzia: Anglija- Montenegro 7-0!
Fanatic
2019-11-14 23:53:25
musu vyrai pailsejo: oras,gamta, aplinka- viskas super! Geroj aikstej, prie gero oro mes dar negreit ismoksim zaisti..Beje, as rez. atspejau dar iki rungtyniu 6-0!