Ar įmanoma: „Rytas“ – Europos taurės TOP-16 etape? (8)

2019.11.13 12:57
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
„Ryto“ ir „Partizan“ rungtynės | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

„Ryto“ ir „Partizan“ rungtynės | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

„Negalvočiau, kad šiandien bus lengva, – įspėjo krepšinio treneris Gitautas Kievinas, prabilęs apie Vilniaus „Ryto“ ir Limožo CSP susitikimą Europos taurėje. – Sostinės komandos laukia susitikimas su gerai atakuojančia, tritaškius stabiliai pataikančia ekipa“.

Kol kas Europos taurės turnyre dvi pergales savo sąskaitoje turinti „Ryto“ (2-4) komanda pirmajam rate Limožo (2-4) krepšininkų buvo skaudžiai pamokyta – išvykoje spalio pradžioje vilniečiai pralaimėjo 61-82.

Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ vyriausiojo trenerio asistentas G.Kievinas pastebėjo, kad Limožo krepšininkai per trejas paskutines rungtynes sumesdavo netgi po vienuolika tritaškių. „Be to, tai yra mažai klystanti, drausmingai žaidžianti komanda“, – specialistas priminė, kad rungtynėse su Bursos „Tofas“ prancūzai suklydo tik keturis kartus, rungtynėse prieš „Umana Reyer“ – dvylika kartų.

„Rytui“ reikėtų neleisti varžovams mesti iš toli, neįsivelti į varžovų mėgstamą „bėk ir mesk“ žaidimą, – sportas.lt sakė G.Kievinas. – Koks žaidimas yra parankus „Rytui“? Sunku pasakyti, kai nesi komandos viduje. Vieną dieną sužaidžia Eimantas Bendžius, kitą dieną sužaisti gali Martynas Echodas, kuris trečią dieną jau gali būti netgi nepakeliamas nuo suolo. Treneris nepasitiki, kad žaidėjas nesusitvarko gynyboje? Galbūt, bet pripažinkime, kad „Rytas“ neturi idealių žaidėjų, kurie neštų vienodą naudą tiek puolime, tiek gynyboje“.

Žaidžia žaidėjai, ne deriniai

G.Kievino teigimu, jeigu vidurio puolėjas M.Echodas yra silpnesnis gynyboje, galbūt, vertėtų pabandyti kartu su juo į penketą išleisti keturis geriau besiginančius, bet silpniau atakuojančius žaidėjus. „Tačiau čia ir turime bėdą – „Ryto“ gynyba šlubuoja, – neabejojo G.Kievinas. – Tai atrodo tarsi liga... Nuo Virginijaus Šeškaus treniravimo laikų (2014-2015) atsiradusi problema. Klausimas, ar čia yra trenerio nesugebėjimas išsireikalauti, ar paprasčiausiai žaidėjai nesupranta... O gal žaidėjų lygis neatitinka Europos taurės turnyro?“

Gitautas Kievinas | asmeninio archyvo nuotr.

Gitautas Kievinas | asmeninio archyvo nuotr.

Savo darbe dažnai neakcentuojantis puolimo G.Kievinas priminė, kad profesionalūs žaidėjai visada sugebės įmesti. „Bet viskas priklauso nuo to, kaip apsiginsi, – pabrėžė specialistas. – Jeigu tu neapsiginsi ir reikės žaisti pozicinį puolimą, bus sudėtinga. Poziciniame puolime visuomet yra sudėtingiau. Tačiau gerai apsigynęs, atlikęs gerą pirmą perdavimą, tu išbėgi į greitą puolimą, varžovai pradeda skubėti, vytis, lėkti – prasideda chaosas. Rungtynes visuomet laimi gera gynyba. Galiu ginčytis dėl to su bet kuo... Puolėjai geri? Jie laimi? Nieko panašaus. Treneris puolimo neišmokys, nes žaidėjai yra profesionalai – ką jie jau turi puolimo, to jau treneris nepagerins“.

G.Kievinas priminė, kad aikštėje „žaidžia“ ne deriniai, o žaidėjai derinių pagalba. „Deriniai? Visus tuos derinius mes, treneriai, žinome, nes visi juos naudojame, – šyptelėjo specialistas. – Turime suprasti, kad kažkur tiesiog gynyba suklydo, jei leido atlikti derinį“.

Verdiktas vidurio puolėjams

Dovis Bičkauskis, Arnas Butkevičius – „Ryto“ žaidėjai, kurie, pasak G.Kievino, gynyboje yra stiprūs.

„Mano manymu, vienintelis „Ryto“ atramos taškas čia yra būtent A.Butkevičius, kuris dar bando kamšyti gynybos spragas ir trečioje pozicijoje, galbūt, nereikėtų jo bijoti pastatyti ir ketvirtoje pozicijoje pasiginti prieš kokį tvirtesnį žaidėją, – kalbėjo G.Kievinas. – D.Bičkauskis? Galbūt, jis neduoda tiek naudos puolime, bet gynyboje jis yra tikrai vienas geriausiai besiginančių žaidėjų“.

Martynas Echodas | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Martynas Echodas | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Ganėtinai skaudų verdiktą G.Kievinas iššsakė komandos vidurio puolėjų – M.Echodo, Evaldo Kairio ir Mareko Blaževičiaus – atžvilgiu. „Manau, kad jie kol kas neatitinka to aukšto lygio, kuriame žaidžia, – rėžė krepšinio specialistas. – Pernai M.Echodas paliko labai gerą įspūdį, tai buvo geras sezonas. Šiais metais iš jo buvo tikėtasi tiek pat ar net daugiau“.

Pernai Europos taurės reguliariajame sezone dažniausiai nuo suolo kildavęs M.Echodas rinko po 10,5 taško, atkovodavo po 5,2 kamuolio. Šiemet 22-ejų vidurio puolėjas pelno po 9,3 taško ir atkovoja po 4,3 kamuolio.

„Manau, kad puolime „Rytui“ jis duoda tikrai daug, bet „vienas prieš vieną“ gynyba jo yra labai silpna, – įžvalgomis dalijosi G.Kievinas. – Reikėtų sutvirtėti fiziškai“.

Deividas Sirvydis | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Deividas Sirvydis | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Ir čia tuoj pat specialistas prisiminė devyniolikmetį puolėją Deividą Sirvydį, kuris per vasarą, nors ir spėjo sutvirtėti, tačiau aikštėje vis dar nesugeba išnaudoti šansų, kuriuos jam suteikia treneris Dainius Adomaitis. „Nesuteikiamos minutės? Manau, ne veltui, – apie vidutiniškai 14 minučių aikštėje praleidžiantį ir iš toli 20 proc. taiklumu atakuojantį snaiperio vardą pernai gavusį devyniolikmetį prabilo G.Kievinas. – Tiesiog per tas minutes, kurios yra suteikiamos, krepšininkas nepateisina lūkesčių. Negali treneris Europos taurės rungtynėse leisti žaidėjui, neduodančiam naudos, bėgioti aikštėje trisdešimt minučių. Gavai penkias ar septynias minutes? Turi per jas kažką nuveikti. Bet jeigu bėgioji savo šešėlyje, ar gali treneris tau leisti tai daryti aštuntą ir devintą minutę? Ypač tuomet, kai visos „Ryto“ rungtynės yra per Marytės plauką“.

Katė maiše

Pasak G.Kievino, treneris D.Adomaitis aikštėje kliaujasi žaidėjais, kurie leidžia atsakyti į tam tikrus klausimus. „O D.Sirvydžiui, manau, reikėtų su savimi padirbėti psichologiškai ir, be abejo, individualiai gerinant savo silpnąsias vietas, – tęsė specialistas. – Ketvirtoji „Ryto“ pozicija? Manau, kad tokio ketvirto numerio puolime kaip Eimantas Bendžius norėtų daugelis komandų. Tai yra šiuolaikinio krepšinio ketvirta pozicija“.

G.Kievinas priminė, kad E.Bendžius – žaidėjas, stabiliai metantis tritaškius, galintis žaisti veidu į krepšį. „Bet gynyboje vėl turime bėdų – tai yra žaidėjas, kuris dėl savo fizinių duomenų nesugeba apsiginti prieš galingesnius ketvirtus numerius, – apgailestavo treneris. – E.Bendžius yra geras trečias numeris puolime ir iš bėdos „ketvirtas“ – metikas be gynybos“.

Išgirdęs klausimą apie „Ryto“ legionierius, G.Kievinas atviras: „Jie visuomet yra katė maiše“.

Pako Cruzas | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Pako Cruzas | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

„Prie vieno trenerio jie blizga, prie kito neranda savo vietos, – sakė G.Kievinas. – Vienintelis vykęs, mano manymu, pirkinys yra meksikietis Pako Cruzas. Gynyba? Taip, šlubuoja. Bet čia jau susitaikykime su tuo, kad „Ryto“ komandoje tėra du besiginantys žaidėjai... Liūdesys, bet taip yra. Australas Cameronas Bairstow lūkesčių nepateisina, o iš Terrello Holloway’aus, tikiu, buvo tikėtasi daugiau. Pastarasis man atrodo labai pasyvus – neįsipaišo į komandos rėmus“.

Paprašytas prognozuoti „Ryto“ galimybes antrajame rate, kurį komanda pradėjo pergale išvykoje prieš Krasnodaro „Lokomotivą“... „Pakilimas? Nepamirškime savaitgalio „Ryto“ rungtynių su „Nevėžiu“ (vilniečiai pralaimėjo 65:68, – aut.past.). Ar tai nebuvo pakilimas, vedantis į dugną? – klustelėjo G.Kievinas. – O kalbant apie Europos taurę, tikiu, kad „Rytas“ pateks į kitą etapą. Iš tokios grupės komanda tikrai turėtų išsikapstyti. Labai daug priklausys nuo dvikovų su Limožu ir Belgrado „Partizan“. Čia turi būti pasiektos pergalės. Jeigu nepavyks įveikti „Partizan“, reikės įveikti „Tofas“ ir galėsime žengti į kitą etapą. Manau, kad trečia vieta grupėje būtų lubos „Rytui“.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (8)
Registruoti
Anoniminiai (8)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

12-05 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Šiauliai“
12-05 „Neptūnas“ 17:00 „Lietkabelis“
12-06 „Žalgiris“ 17:00 „Rytas“

2020/21 m. Eurolyga

11-27 „Fenerbahče“ 19:45 „Valencia“
11-27 „Panathinaikos“ 21:00 „Bayern“
11-27 ASVEL 21:45 „Barcelona“
12-03 „Zenit“ 21:00 „Fenerbahče“
12-03 CSKA 21:00 „Olympiacos“
12-03 „Maccabi“ 21:05 „Crvena Zvezda“
12-03 „AX Armani“ 21:45 „Panathinaikos“
12-03 „Valencia“ 22:00 ALBA
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pen 11-27 Crystal Palace 22 : 00 Newcastle United
Šeš 11-28 Brighton & Hov… 14 : 30 Liverpool
Šeš 11-28 Manchester City 17 : 00 Burnley
Šeš 11-28 Everton 19 : 30 Leeds United
Šeš 11-28 West Bromwich … 22 : 00 Sheffield United