Chabibas Nurmagomedovas | „Stop“ kadras

Chabibas Nurmagomedovas | „Stop“ kadras

 UFC lengvo svorio kategorijos čempionas 31-erių metų Rusijos pilietis Chabibas Nurmagomedovas per savo karjerą iškovojo 28 pergales, iš kurių tik dešimčiai prireikė teisėjų sprendimo.

Susitikime su moksleiviais ir jų tėvais C.Nurmagomedovas atskleidė, kad kai kurių savo varžovų prašė pasiduoti galvodamas apie juos ir jų sveikatą, papasakojo, kokias emocijas patyrė po pergalės prieš Conorą McGregorą, taip pat kalbėjo apie kovų baimę, santykius su mama ir tėvu, pabrėžė švietimo svarbą ir prisiminė pokalbį su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Apie pergalę, kuria didžiuojasi

Sąžiningai kalbant, pergalės neteikia didelio pasitenkinimo, išskyrus laimėjimą prieš C.McGregorą. Aš tą vyrą įveikiau su malonumu. Buvo ir tokių kovų, kuriose supratau, kad galiu padaryti dar daugiau žalos, todėl prašiau jų pasiduoti. Aš nesivaikau skausmingų veiksmų, tiesiog padarau taip, kad žmogus norėtų pasiduoti. Neturiu tikslo padaryti kuo didesnę žalą varžovui, išskyrus vieną...

C.McGregoras nežiūrėjo man į akis, todėl tada supratau, kad jis nenori būti narve su manimi, nors prieš tai daug kalbėjo ir laidė liežuvį. Narve, kai teisėjas stovėjo tarp mūsų, jis vengė mano žvilgsnio ir svajojo, kad viskas greičiau pasibaigtų. Tokiomis akimirkomis supranti, kad psichologiškai jau nugalėjai varžovą. Kartais pažvelgi į varžovo akis ir nieko nematai. Kiti priešininkai yra psichologiškai stabilūs, vien iš žvilgsnio supranti, kad turėsi su jais ilgai vargti, nes jie nepasiduos. Kaip sakoma – akys nemeluoja“.

Apie revanšinę kovą su C.McGregoru

„Nemanau, kad jis to nori, nes mušiau jį keturis raundus. Visų pirma leiskime jam užsidirbti tą revanšą. Praėjo keturi metai, kai jis neturi nei vienos pergalės. Norint kovoti dėl diržo, man UFC reikėjo iškovoti 10 pergalių. Aš šią teisę užsidirbau ne kalbomis, o darbais ir C.McGregoras iš esmės tuo ir skirias. Nepaisant visko, kova su juo buvo įsimintiniausia mano karjeroje“.

Chabibas Nurmagomedovas | Instagram.com nuotr

Chabibas Nurmagomedovas | Instagram.com nuotr

Apie kovą su baimėmis

„Visada būna baisu, tačiau baimė gali pasireikšti skirtingai. Viena baimė yra dėl prastai atlikto darbo ar bijojimas praleisti smūgius. Tačiau aš seniai įveikiau skausmo baimę, taip pat nebijau įkyrių varžovų žvilgsnių. Kitas dalykas yra baimė blogai atlikti savo pareigą ir neįvykdyti to, ką ilgai dirbome su komanda. Netikiu atletais, kurie teigia, kad to nepatyrė. Svarbu ir tai, kaip tu sugebi įveikti baimę. Ne kiekvienas žmogus tam pasiruošęs, o kuriems pasiseka – jie tampa čempionais“.

Apie artėjančią kovą su T.Fergusonu

„Kova įvyks kitų metų kovą arba balandį. Dabar vyksta derybos. Du kartus mūsų suorganizuota kova neįvyko dėl mano problemų su sveikata, o du kartus – dėl Tony. Būtent dėl šių aplinkybių mūsų kova yra labai laukiama, be to, mes abu turime po 12 pergalių iš eilės seriją UFC. Dvikova su T.Fergusonu bus labai įdomi ir aš tam ruošiuosi tiek psichologiškai, tiek fiziškai“.

Apie tėvą ir motiną

„Jiems nebuvo lengva mane auklėti tiek kaip sūnų, tiek kaip atletą. Dabar, kai turiu savo vaikų, suprantu tai labai gerai. Mano tėvas vis dar užima svarbią rolę mano gyvenime, o šeima man yra viskas. Nenorėčiau, kad sūnus kartotų mano kelią, tačiau jeigu jis pasirinks kovos menus – aš jį palaikysiu. Sūnus tikrai treniruosis, tačiau visų pirma svarbiausia yra mokslai, o toliau – žiūrėsime.

Mama yra pats brangiausias dalykas gyvenime ir svarbiausia, kad tėvas dabar to nemato (juokiasi, – aut. past.). Jai buvo labai sunku: mano brolis ir aš treniruodavomės rytais ir vakarais, nešvarūs treniruočių dalykai nuolatos gulėdavo namuose, juos reikėjo plauti, tačiau neturėjome skalbimo mašinos, todėl tai reikėjo daryti rankomis. Taip pat neturėjome ir karšto vandens. Priešingai nei tėvo, mes dažnai neklausydavome mamos, tačiau dabar to gailiuosi ir klausau savo mamos daugiau“

Chabibas Nurmagomedovas | Instagram.com nuotr

Chabibas Nurmagomedovas | Instagram.com nuotr

Apie mokslus

„Daugelis žmonių mano, kad galiu tik mušti žmones, tačiau visų pirma man svarbiausia visada buvo mokslai, o tik tada – sportas. Aš visą laiką mokiausi kalbų, istorijos, geografijos. Turėjau daug problemų su matematika ir fizika, tačiau neturėjau noro gilintis į šiuos dalykus. Aš vis dar mokausi, nes tai daryti niekada nėra vėlu, net jeigu tau ir 70 metų. Vaikai, visada mokslą laikykite pirmoje vietoje. Jeigu turite raumenų, tačiau esate be smegenų – turėsite problemų gyvenime. Su smegenimis, bet be raumenų, jūs vis tiek visada rasite ką veikti. Geriausia, kai smegenys ir raumenys būna suderinti tarpusavyje“.

Apie savo pradžią sporte

„Kaip sakė mano tėvas, aš pradėjau vaikščioti ant imtynių kilimėlio. Namuose turėjome nedidelę sporto salę, kurioje tėtis treniruodavo kaimo vaikus. Kalbant apie pirmąsias varžybas, tai jas turėjau būdamas 5-6 metų, tačiau tuo metu nebuvo vaizdo kamerų ir neturiu jokių įrašu. Būdamas vaikas tikrai neplanavau tapti čempionu, tiesiog norėjau pasirodyti ir treniruotis. Būdavo svajonių, tačiau tikrai negalvojau, kad galiu pasiekti tokį lygį, jog man bus sunku net vaikščioti gatvėmis. Jeigu būčiau tai žinojęs, galbūt net nebūčiau to siekęs.

Apie išsilavinimą

„Niekada nemėgau savo rėžimo, nes laisvo laiko praktiškai neturėjau. Kartais turėdavau papildomų treniruočių ir pamokų. Mano tėvas duodavo užduotį perrašyti 30 puslapių iš „Ožegovo“ žodyno ir tada tai patikrindavo. Kartais kažkuo mane motyvuodavo.

Turėjau knygą „Šalys ir žmonės“ ir žinojau viską apie 196 valstybes: gyventojus, istoriją, ekonomiką, geografinę padėtį. Apie kiekvieną šalį žinojau tris ar keturis puslapius. Už kiekvieną šalį, kurią išmokdavau, gaudavau pinigėlių. Kai prireikdavo pinigų, galėdavau išmokti ir papasakoti tai tėvui.

Didžiausią įtaką daro asmeniniai pavyzdžiai. Jeigu tėvas sūnui sako, kad rūkyti negalima, bet pats stovi su cigarete, tai apie ką galima kalbėti? Tėtis ne tik pasakojo apie treniruočių naudą, tačiau visada ir pats eidavo ant kilimėlio, dirbdavo su vaikais, nors visą dieną praleisdavo dirbdamas valstybinio ūkio direktoriumi. Aš tiesiog sekiau jo pavyzdžiu“.

Chabibas Nurmagomedovas | Instagram.com nuotr

Chabibas Nurmagomedovas | Instagram.com nuotr

Apie motyvaciją

„Nuo vaikystės svajojau konkuruoti su geriausiais pasaulio kovotojais. Man patinka treniruotis, gerai jaustis, varžytis ir įrodyti, kad žmogui nėra galimybių ribos – visada galite lavinti savo kūną ir protą. Aš taip pat mėgstu iššūkius ir pasiekti savo tikslą.

Tai yra sunkus darbas, nes kai esi viršūnėje, visi nori tave iš ten išversti. Norėdamas ten išlikti, privalai dar sunkiau treniruotis, nes yra pakankamai motyvuotų ir alkanų varžovų. Be to, kai tampi čempionu, atsiranda daugybę blaškančių veiksnių, kurie atitraukia tave nuo profesionalaus sporto. Visgi aš myliu kovos menus, nes jeigu taip nebūtų, jau seniai būčiau pakeitęs profesiją.

Apie pagrindines vyro savybes

„Turėti tik vieną savybę yra sunku, nes vienu metu reikia bent kelių: svarbu sąžiningumas, gerumas, teisingumas. Tikriausiai pirmiausia pasirinkčiau teisingumą. Jeigu atvirai, mūsų laikais labai sunku išlikti vyru ir daryti tik vyriškus darbus. Šiandien, kai žmogus elgiasi kaip atitinka elgtis vyrui, žmonės stebisi. Tai jau tampa retenybe“.

Apie svajones

„Kai perėjau į profesionalus, pradėjau svajoti apie čempionų titulą. Aš to siekiau, o dabar noriu auklėti vaiikus, kad jie surastų save šiame gyvenime. Kai turi vaikų, pradedi galvoti kitaip ir viskas radikaliai pasikeičia. Man svarbiausia yra Visagalio patenkinimas. Jis suteikė mums gyvybę ir mums daugiau nieko nereikia. Kai mirštame, paliekame visą materialų turtą čia, o istorija visada bus prisimenama. Mano nuomone, gyvenimo tikslas yra daryti gerus darbus“.

Apie gyvenimą po sporto

„Dažnai apie tai galvoju, turiu numatęs keletą projektų ir jau pradėjau su kai kuriais dirbti. Suprantu, kad visą gyvenimą neįmanoma būti aukščiausiame lygyje. Man yra 31-eri, o pensija visai šalia. Galbūt turėsiu vieną kovą, o gal ir tris. Dar tiksliai nenusprendžiau, ko norėčiau“.

Chabibas Nurmagomedovas | Instagram.com nuotr

Chabibas Nurmagomedovas | Instagram.com nuotr

Apie hobius

„Myliu gyvūnus ir nemėgstu jų medžioti. Jūs vis dar galite kovoti su lokiu, tačiau jo nežudykite. Mėgstu keliauti, tačiau tai daryti tapo sunki, nes turiu ieškoti šalių, kuriose mišrūs kovos menai yra mažiau populiarūs. Kažkur Vokietijoje ar Šveicarijoje galima vaikščioti saugiai, nes niekas tavęs neatpažysta.

Apie susitikimą su V.Putinu

„Mačiau jį keletą kartų ir šie susitikimai mane sužavėjo dėl to, kad jis buvo pavargęs nuo bruzgesio. Klausiau jo, kaip jis susidoroja su savo darbu, gyvenimu ir pašėlusiu ritmu. Jis man atsakė, kad sportuoja, plaukioja ir didelį dėmesį skiria sveikai gyvensenai, nes tai jam padeda sumažinti stresą“.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Егис
2019-11-14 14:03:11
Небери в голову,возми в рот,тебе много залезит
Atsakyti
egis
2019-11-14 21:27:33
Vidimo iz svoevo opyta eto priedlagaeš, izvraščieniec.
Selas
2019-11-13 22:42:50
O man vapšė px. :D Šaroškę įpisęs savo prabangaus namo garaže, ant lambo kapoto ir dėjau ant visų jūsų politikų. :D Prikolas su chebra daušom pakritę ir skaitom jūsų beleką komentarūs, žinot. :D Nu ta prasme.
Atsakyti
silute
2019-11-13 18:33:02
O man patiko Habibo interviu ir jo atsakymai i klausymus,,matosi zmogus kulturingas ir neisisokelis kaip Conoras...Respakt habibui..
Atsakyti
egis
2019-11-13 16:55:31
Dar du proto invalidai atsirado, kuriem rasizmas yra kritika V.Putino ir Rusijos atžvilgiu, ir tų kurie pasiruošę išbučiuot visas vietas V.Putinui. Jeigu tas Nurmuhamoras yra "sportininkas", tai tegul kiekvienam interviu neskiria liaupsių vienam iš šlykščiausių diktatorių Rusijos istorijoj, kuris dar ir jo paties Tėvynę okupavęs, neveltui V.Putinui favoritas yra J.Stalinas. Nuo kada šis snukiadaužis ir smaugimas, daužymas vienas kito yra "sportas".
Atsakyti
.
2019-11-13 23:30:46
Egis tu politikoje esi atsilykes, ir tik skaitai delfi, geriau sau gėdos nedaryk ir patylek.
egis
2019-11-14 12:34:17
Pašiol tuda sam Birkabib Nurmuhamor.
egis
2019-11-14 12:37:54
Ne besmegeniui aiškint kas poltikoj "lyderis", ar "atsilikęs". Geriau tau pačiam, besmegeni, patylėt.
numagadataptapovas
2019-11-13 16:30:32
proto invalidas politikuoja
Atsakyti
egis
2019-11-13 15:57:29
Tik bailys ir nesugebantis net savo vardo parašyt gali rašinėt tokius idiotizmus, tai gal pradėk liaupsint atvirai V.Putiną ir jo politiką, ir tokius, kaip Nurmagomedovas, kurie reiškia pagarbą tokiem, priešišką kaimyninių šalių atžvilgiu politiką vykdantiem, kaip Putinas ir jo šakalas R.Kadyrovas. Kvaily, ar tu išvis žinai, kas yra fašizmas, nacizmas, t.y aukštinimas savos tauos virš kitų tautų ir kitų tautų niekinimas, kai būtent Rusijoj tokių rusofašistų - nacių pilna ir būtent garbinančių, ir savo vadu laikančių V.Putiną, net Rusijos Dūmoj tokių rusofašistų dauguma sudaro taip vadinamus "parlamentarus". Jau visai nusišnekėjai neturėdamas jokių kontraargumentų.
Atsakyti
Klausyk,tu,kontraargumente
2019-11-13 16:13:37
Ciulpk desra,besmegeni..eik i delfi,ten apie Putina raso,paskubek ten pasipyksi iki valiai
Nu ir
2019-11-13 16:20:09
Nebesvaik niekam nerupi tavo naciai,fasistai .Cia apie sporta tinklalapis. Biski i rasista panasus:)))


Klausyk egi
2019-11-13 14:29:53
Eik su ukru veliava ir sauk slava ukraine,slava banderavcam.. patriotizmas yra diagnoze,reikia ne aklai tiketi,o ziniu semtis..eik studijuok istorija,esi zalias
Atsakyti
egis
2019-11-13 14:39:06
Klausyk, durneli, matyt pats studijuoji istoriją pagal Putino propogandines-"pokalbių", o tiksliau Putino politikos skelbėjų iškraipytos istorijos monologus .Jeigu tau patriotizmas, ką būtent reiškia- meilė, pagarba savo Tėvynei yra "diagnozė", tai tokį ,kaip tu tikrai reikia gydyt, o tie vadinami banderovcai, tas pats kas ir mūsų Lietuvos partizanai kovoję prieš Raudonojo bolševizmo Rusijos imperiją. Atsipeikėk kol nevėlu ir paskaityk bent jau Šapokos.Lietuvos istoriją.
Egi tu pats toks
2019-11-13 15:31:35
Toks kaip tu neturi jokios pagarbos tevynei,tik igimta fashizma ir nacizma ir tavo algoritmines,negatyvios mintys suveikia isgirdus,pamacius zodi Putinas,Rusija..pagarba tevynei ir fanatiskas patriotizmas labai skirtingi dalykai..ir straipsnis apie Khabiba,bet tau,robotui iskart sukilo fantazijos..taip ,kad tu pats toks,kuom kitus vadini..
egis
2019-11-13 13:26:36
Svarbiausia šitam Čečėnijos "didvyriui" kurį labiausiai aukština Rusijos fiureris V.Putinas su Čečėnijos banditų ikona R.Kadyrovu, pasigyrt kokia jo buvo vaikystė, kaip jis labai daug žino apie 196 šalis ir gyventojus, net po keturis puslapius, tai čia tikrai "aukštasis" išsilavinimas ir žinoma užbaigt savo "biografiją" kokį puikų įspūdį jam padarė Čečėnijos, o tiksliau Ičkerijos okupanto "gyvenimo būdas" ,t.y siunčiant į kaimynines šalis žaliuosius "mandagiuosius" žmogelius - diversantus - banditus ir žinoma prisižūrint sveikatą, kad dar galėtų nevieną kadenciją prezidento soste išsėdėt po fiktyvaus balsavimo beveik 100% už jį, kad galėtų regzt naujus planus pilnai Ukrainos okupacijai ir planuojant į kurią kaimyninę šalį pasiūst savo išdresiruotus banditus - žmogžudžius.
Atsakyti
sensation
2019-11-13 13:58:37
Nu jau nebesvaik su tom politikom.
Taip
2019-11-13 14:00:48
Per daug tu emi i galva. Piksti ,kad ant Conoriuko varo, nusiramink praeis.
egis
2019-11-13 14:17:35
Prie ko čia tas Konoriukas, ar politika, kam išvis Lietuvoj daroma reklama tokių padugnių, kuriem autoritetas yra priešiškos užsienio politikos kaimyninių šalių atžvilgiu ideologas V.Putinas ir R.Kadyrovo Čečėnijos banditų ikonos ir Putino chalūjaus garbintojas. Kaip teisingai sakė Algirdas.Ramanauskas, tokie, kuriem nusispjaut ant ukrainiečių kovojančių už savo Tėvynės Ukrainos vientisumą prieš Rusijos okupantų gaujas, tokius galima laikyt ne žmonėmis, bet gyvuliais.
joe
2019-11-13 10:54:51
Fergusono taip neuzdusins kaip McGregora, nes tas parteryje ne ka blogesnis uz Habiba. McGregoras parteryje isvis lavonas, net nematau prasmes revansinei kovai, vistiek vel butu prismaugtas
Atsakyti
Haris
2019-11-13 10:34:09
Aha gerulis,o kaip is bomzo izdivalkes dare...Kaip ir Konoras abu is meslo.
Atsakyti

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

10-24 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Neptūnas“
10-24 „Juventus“ 17:00 „Lietkabelis“
10-25 „Nevėžis“ 15:00 „Šiauliai“
10-25 „Cbet“ 15:30 „Dzūkija“
10-25 „Rytas“ 17:00 „Žalgiris“

2020/21 m. Eurolyga

10-22 „Žalgiris“ 20:00 „Valencia“
10-22 „Zenit“ 20:00 „AX Armani“
10-22 „Panathinaikos“ 21:00 „Fenerbahče“
10-22 ALBA 21:00 „Baskonia“
10-22 „Crvena Zvezda“ 21:45 CSKA
10-23 „Chimki“ 20:00 „Maccabi“
10-23 „Anadolu Efes“ 20:30 ASVEL
10-23 „Bayern“ 21:30 „Olympiacos“
10-23 „Barcelona“ 22:00 „Real“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Ant 10-20 Banga 18 : 00 Žalgiris
Ant 10-20 Sūduva 20 : 00 Kauno Žalgiris
Tre 10-28 Riteriai 19 : 30 Panevėžys