Darius Maskoliūnas | Eriko Ovčarenko / BNS foto nuotr.

Darius Maskoliūnas | Eriko Ovčarenko / BNS foto nuotr.

 Antradienį Lietuvos krepšinio federacija oficialiai pristatė naująjį Lietuvos rinktinės trenerį, kuriuo tapo Kauno „Žalgirio“ trenerių štabo narys Darius Maskoliūnas.

Už D.Maskoliūną balsavo 13 LKF Vykdomojo komiteto narių, tuo tarpu už Lietuvos trenerių asociacijos keltą kandidatą Antaną Sireiką – vos 1.

48-erių specialistas nuo 2015 metų dirba „Žalgirio“ trenerių štabe, kur talkina Šarūnui Jasikevičiui. Prieš tai D.Maskoliūnas pats dvejus metus treniravo Sopoto „Trefl“ klubą. Jis taip pat yra buvęs „Žalgirio“, tuometinio Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Kauno „Baltų“ vyr. treneriu. D.Maskoliūjas taip pat 2013-2016 metais dirbo Jono Kazlausko asistentu Lietuvos rinktinėje.

Artimiausias iššūkis naujojo stratego lauks jau kitų metų vasario mėnesį, kai Lietuvos rinktinė pradės kovas 2021 metų Europos čempionato atrankoje. Lietuviai vasario 21 dieną išvykoje susitiks su Belgijos rinktine, o vasario 24 namuose priims Čekijos komandą.

Oficialioje spaudos konferencijoje D.Maskoliūnas atskleidė būsimus savo pagalbininkus rinktinėje, patvirtino, kad į komandą vėl bus kviečiamas Donatas Motiejūnas, atskleidė, kad Lietuvos rinktinė žais pagal „Žalgirio“ sistemą bei patikino, kad šiai dienai jis nemato Jono Valančiūno ir Domanto Sabonio rungtyniaujant viename penkete.

„Sąžiningai – nežinau, kaip tiksliai atsakyti. Buvome prikūrę visokių planų, bet kai planai neišdegė, tuomet tiems svarstymams labai daug laiko ir neliko. Po pokalbio su Arvydu Saboniu, praėjus 2-3 dienoms, daviau atsakymą“, – sakė D.Maskoliūnas.

– Su kuo susiję kiti planai?

– Visokių minčių buvo, bet dabar nenoriu plėstis. Buvo dėlionių daugiau, bet išėjo taip, kaip išėjo.

– Situacija – neeilinė. Atranka vasario mėnesį, vėliau – birželį. Kiek buvo baisu čia lysti?

– A.Sireika sakė, kad čia lyg eiti ant dar neužkurto laužo. Kažkiek yra jaudulio ir nežinomybės yra, nes situacija yra dvejopa – langas, kuriame žaidi dvejas rungtynes be pagrindinių žaidėjų, kurie atstovaus atrankoje. Vėliau turi daugiausiai dvi savaites pasiruošimui. Tai neeilinė situacija ir per tą laiką perteikti sistemą nėra laiko, todėl yra nerimas ir jaudulys, bet bandysime padaryti viską, kas yra įmanoma. Turime daug gerų žaidėjų ir sieksime užsibrėžto tikslo.

– Ar nebuvo noro sutarti ilgesniam laikotarpiui?

– Sąžiningai – aš net nežinojau, kuriam laikotarpiui sutarėme, tai nebuvo. Patikslinsiu – mes kalbėjome apie dabartinę situacija ir apie tai, kas yra dabar svarbiausia Lietuvos krepšiniui ir rinktinei – t.y. gerai sudalyvauti atrankoje ir papulti į olimpines žaidynes, o apie toliau ir nekalbėjome.

– Kaip derinsite darbus su „Žalgiriu“ ir rinktine? Kokia buvo „Žalgirio“ pozicija?

– Viskas buvo apkalbėta iš anksčiau, „Žalgiris“ jokių problemų nesudarys, o treneris – išleis.

– Ar turite jau išsirinkęs savo asistentų komandą?

– Vieną tikrai turiu, o kitą – taip pat galvoju, kad turiu, nes jau gavau žinutę su patvirtinimu. Noriu turėti Tomą Masiulį ir Beną Matkevičių.

– Jūsų karjeroje netrūksta patirties vyriausiojo trenerio poste, tačiau dabar ketverius metus dirbome asistentu.

– Paskutinius ketverius metus sėdžiu labai komfortabilioje vietoje, dirbu superiniame klube su superiniu „staffu“ ir su vienu geriausiu treneriu Europoje. Tai yra man ir pasitikrinimas savęs, kaip per tuos metus paaugau ir patobulėjau. Manau, kad pamatysime viską dirbant. Manau, kad esu pasiruošęs.

– Priimant šį sprendimą tarėtės su artimais žmonėms?

– Kalbėjau su artimais žmonėmis ir su žmonėmis, kurie man padarė didžiausią įtaką kaip treneriui. Iš visų gavau tik postūmį į priekį ir visi mane labai palaikė. Tai man leido jaustis stipresniam.

– Galbūt kalbėjote ir su D.Adomaičiu?

– Dar neteko.

– Ar galite atskleisti žmonių pavardes, su kuriais teko bendrauti? Galbūt tai buvo ir J.Kazlauskas?

– Taip, atspėjote vieną, bet palikite tai man.

– Kiek palengvina tai, kad žinote visą rinktinės virtuvę?

– Manęs nebaugina visa ta rinktinės situacija, nes puikiai žinote, kad rinktinėje visada yra kosminė atmosfera ir superiniai žmonės. Rinktinėje sąlygos sukuriamos geriausios, todėl žinau, kad atėjus tai tikrai rasiu. Vienintelė bėda ta, kad nėra laiko perteikti tą filosofiją ir laukia žiauriai svarbus iššūkis.

– Kokia jūsų pozicija dėl D.Motiejūno?

– Vienareikšmiškai galime tikėtis jį pamatyti rinktinėje, jis tikrai bus sąraše tarp kandidatų.

– Ar bus daugiau naujų krepšininkų?

– Apie tai daug negalvojome, bet tam dar ateis laikas. Vienas iš asistentų, jeigu jis sutiks dirbti, man labai padės šiame reikale.

– Kokius dalykus matote, kad galite pataisyti bei amžinas klausimas apie D.Sabonio ir J.Valančiūno žaidimą aikštelėje vienu metu?

– Rinktinės rezultatai netenkino, bet pats rinktinės žaidimas, ką aš ir minėjau čempionato metu, jis tikrai nebuvo blogas. Žaidimas žiūrėjosi, o dvi rungtynės pralaimėtos komandoms, kurios buvo ketvertuke. Viskas galėjo pasisukti vienu metu į visiškai kitą pusę. Sakau atvirai – žaidimas neatrodė blogai. O kad yra taisytinų dalykų, tai visada jų yra ir bus, nes visada norisi kažką įvesti kažką naujo. Mes turime daug gerų žaidėjų, gerą rinktinę, todėl reikia stengtis iš jų išgauti daugiau.

Atsakant apie D.Sabonio ir J.Valančiūno žaidimą kartu – aš šiai dienai to nematau.

– Anksčiau „Žalgiris“ pasižymėdavo tuo, kad nelabai norėdavo išleisti žaidėjų per langus. Ar jums tapus treneriu kažkas gali pasikeisti?

– Niekada nebuvo taip, kad „Žalgiris“ būtų nusistatęs neleisti žaidėjų į rinktinę. Paprasčiausiai pirminėje atrankoje mes išleidome tik E.Ulanovą, nors prašė dviejų žaidėjų, tačiau sakėme tada, kad M.Grigonis buvo naujas žaidėjas. Jūs žinote, kad pas mus viskas pastatyta ant sistemos, todėl jam reikėjo praeiti visą pasiruošimą, kad jis taptų tuo, kuo yra dabar. Niekada nedarėme kažko, kad pakenktume rinktinėje ar panašiai, bet jeigu žaidžiamas langas, kuris neturi daug reikšmės tolimesniame rinktinės pasirodyme.. Šiandien trumpai diskutavome juokaudami. Sakė – gal ir duotume. Mano situacijoje aš norėčiau, kad būtų kuo daugiau žalgiriečių, nes nėra ko slėptis – mes bandysime žaisti pagal „Žalgirio“ sistemą. Man turėti kuo daugiau žalgiriečių, kurie ją žino – dar geriau, bet žinau, kad taip nebus.

– Ne vienas treneris yra sakęs, kad tai yra karščiausia kėdė. Jau suprantate, kur sėdite?

– Aš jau esu pataikęs ant tų karštų kėdžių ir tai baigdavosi įvariai. Kur patekau – žinau, nes turbūt gimtadienio proga negaunu tiek sveikinimų, kiek šiandien. Tikiuosi, kad tie sveikinimai visi nuoširdūs. Suprantu atsakomybę, kas manęs laukia ir stengsimės padaryti viską, kad būtų gerai.

Spaudos konferencija su Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneriu Dariumi Maskoliūnu

Spaudos konferencija su Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneriu Dariumi Maskoliūnu

Posted by Krepšinio namai on Tuesday, November 12, 2019

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (9)
Registruoti
Anoniminiai (9)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų