Egidijus Kavaliauskas | asmeninio archyvo nuotr.

Egidijus Kavaliauskas | asmeninio archyvo nuotr.

„Sportas, sportas, sportas – nieko daugiau pas mane čia ir nėra. Tik laukiu šeštadienių, kuomet galiu nulėkti į rusišką pirtį „pasiparinti“, kad vėliau galėčiau visą savaitę „nesiparinti“, – bendraudamas su sportas.lt nusijuokė boksininkas Egidijus Kavaliauskas.

Gruodžio 14 dieną Niujorke lietuvis kausis dėl WBO čempiono diržo svorio kategorijoje iki 67 kilogramų su dabartiniu čempionu Terence’u Crawfordu (35-0).

Terence'as Crawfordas ir Egidijus Kavaliauskas | „Top Rank“ nuotr.

Terence'as Crawfordas ir Egidijus Kavaliauskas | „Top Rank“ nuotr.

Kiekvieną šeštadienį į Los Andžele esančią pirtį keliaujantis E.Kavaliauskas (21-0-1) neslepia, kad šio įpročio niekada neatsisako. „O tos vietinės saunos, kurios yra arčiau namų, man nepatinka. Kokia ten pirtis, jei meksikiečiai viduje su rūbais sėdi? Tiek ten ir šilta“, – šyptelėjo boksininkas.

Tik oficialiai paskelbus E.Kavaliausko ir T.Crawfordo dvikovos datą internete pasipylė įvairiausi komentarai. Tinklaraštininkai tuoj pat pradėjo dalytis savo įžvalgomis – nuo visiškai nepalankių lietuviui iki klausimų, ar atėjo T.Crawfordo karaliavimo pabaiga.

„Niekada neskaitau komentarų, nesidomiu, ką apie mane rašinėja. Mano darbas yra boksuotis, o interneto komentatorių darbas yra komentuoti. Tegul! Esu visiškai ramus, – kalbėjo E.Kavaliauskas. – Su mintimis apie šią kovą gyvenu jau nuo birželio mėnesio. Žinojau, kad ji bus. Susigyvenau. Be to, ir treneriai nuolat salėje man vis primindavo „Žiūrėk, T.Crawfordas ringe stovi taip, smūgiuoja šitaip“. Kiekvieną dieną tik ir girdėjau jo pavardę. Todėl susigyvenau ir dirbu savo darbą. Nusistovėjo visi vandenys – visiška ramybė“.

Pralaimėjimo profesionaliame bokse dar nepatyręs lietuvis teigė tikintis, kad emocijų pliūpsnis gali užlieti nebent tik prieš pat žengiant į ringą. „Tačiau ši kova buvo mano siekis, - tuoj pat save nuramino E.Kavaliauskas. – Visada to norėjau. Viskas pagal planą“.

Visi įveikiami

Dar kartą išgirdęs klausimą apie T.Crawfordą, lietuvis atsiduso. „Man tai tėra eilinis boksininkas, su kuriuo reikės eiti kovoti, – sakė boksininkas. – Taip, jis turi statusą, taip, jis yra čempionas, bet visi, mano manymu, yra įveikiami ir nugalimi. Tereikia eiti boksuotis. Mano buvę, esami ir visi būsimi varžovai yra ir bus geri. Visiems reikia nusiteikti. Ši kova? Ji išskirtinė tik tuo, kad bus kovojama dėl pasaulio čempiono vardo. Tik tiek“.

Tačiau sunkiausia visada yra kalbėti ne apie varžovą, o apie save.

Egidijus Kavaliauskas | „Top Rank“ nuotr.

Egidijus Kavaliauskas | „Top Rank“ nuotr.

„Kas yra Egis Kavaliauskas? – nustebo, sulaukęs netikėto klausimo boksininkas. – Juodą darbą mėgstantis žmogus, kuris neturi talento ir duomenų. Egis Kavaliauskas viską pasiekė tik savo juodu darbu, kurį mėgsta. Savikritiškas? Nemanau“.

Tuoj pat E.Kavaliauskas prisiminė savo vaikystę: „Jau vaikystėje buvau pats mažiausias. Visi mano varžovai būdavo aukštesni, ilgesnėmis rankomis. Man nebuvo duoti duomenys ir talentas, todėl jau vaikystėje supratau, kad kažką pasiekti galėsiu tik juodu darbu. Taip ir varau“.

Jėgą žino treneris

Vienu pavojingiausiu lietuvio „ginklu“ prieš T.Crawfordą daugelis specialistų įvardija stiprų smūgį.

„Ir aš net nežinau, iš kur pas mane tos jėgos“, – nusijuokė E.Kavaliauskas.

Bet netrukus vėl teko prisiminti vaikystę. „Man buvo gal aštuoneri... Grįždavau iš mokyklos, pasiimdavau tėčio hantelius, kurie svėrė po šešis kilogramus. Ai, palauk, iš pradžių „kačialinausi“ su dviejų kilogramų hanteliuku, o vėliau jau pasiėmiau tuos sunkesnius. Pamenu, atsinešdavau taburetę prieš veidrodį ir varydavau „ant bicepso“. Tada man buvo gal dešimt metų... Iš čia ta jėga? Nežinau. Gal juokinga, bet visko gali būti“, – traukė pečiais E.Kavaliauskas.

Jis spėja, kad savo jėgą paveldėjo iš tėčio. „Jau tik man atvažiavus į Ameriką visi klausinėdavo manęs, iš kur ta jėga. Klausinėdavo, ar vartoju, ką nors neleistino. O kas man belikdavo atsakyti? „Į vieną ranką paimu burgerį, į kitą – ir štai“ – sakydavau. O esmė tame, kad aš ir pats nežinau. Gal Dievulio duota. Teorijų galima prigalvoti, bet man patinka, kai man sako, kad stipriai mušu“.

Pasak boksininko, geriausiai jo smūgio jėgą žino treneris Oscaras Gracia.

Vienos treniruotės metu, kai buvo atidirbinėjami smūgiai, treneris buvo su specialiuoju skydu, kuomet E.Kavaliauskas gerai pataikė į korpusą. Kiek vėliau treneris prisipažino, kad smūgį pajautė net galvoje. „Sutrenkiau žmogui galvą smūgiuodamas į korpusą, – nusijuokė boksininkas. – Būna, kad pataikau per skydą į kepenis, tai jis tik pasako „Palauk“, nueina į kamputį, nerodo, kad skauda, bet matau, jog sunkiai kvėpuoja... Atsikvėpuoja ir grįžta dirbti toliau. Oscaras tikrai yra pajautęs tą mano jėgą. Kartais man jo net būna gaila, bet jis vis kartoja, kad muščiau kuo stipriau“.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

vape
2019-11-13 09:29:16
Kviečiu jus į privatų liеtuviško sеkso kІubą - GetMeets.com
Atsakyti
Cbru
2019-11-12 22:46:39
Sekmes , mes uz Egi
Atsakyti
Lt
2019-11-12 21:03:01
''Seni" laikysime už tave špygas. Viskas bus ok, Joshua irgi tipo buvo nenugalimas, o kaip baigėsi.
Atsakyti
aa
2019-11-12 22:04:01
kumscius laikysime kumscius a ne spygas
gaila
2019-11-12 19:25:41
bet gaus nuo juodckio bus ziauru.
Atsakyti
Tai
2019-11-12 19:13:53
Kazkoks atsilupes negi tokiam leidziama sportuoti forso mastymas
Atsakyti
joe
2019-11-12 14:53:43
Reikia nokauto. net jeigu 7 is 12 roundu pagal taskus paims Kavaliauskas nebus net lygiuju, pergale atiduos Crawfordui
Atsakyti
Svajok tyliai
2019-11-12 15:22:44
Koki paims ,ka paims :D :D išsimegot tu 7rd pries crawforda ;D :D sudaužys ji iki 4rd ir tuom viskas baigsis.mldc bent jau kad kovos del diržo.Tu tai geras kosmonautas pizdaaaaaa :D :DTvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 12-09 West Ham United 22 : 00 Arsenal
Šeš 12-14 Liverpool 14 : 30 Watford
Šeš 12-14 Leicester City 17 : 00 Norwich City
Šeš 12-14 Sheffield United 17 : 00 Aston Villa
Šeš 12-14 Chelsea 17 : 00 AFC Bournemouth
Šeš 12-14 Burnley 17 : 00 Newcastle United
Šeš 12-14 Southampton 19 : 30 West Ham United