Yangas Sunas ir Danas Rapšys | „Twitter“ nuotr.

Yangas Sunas ir Danas Rapšys | „Twitter“ nuotr.

 27-erių metų Kinijos plaukimo žvaigždės Yango Suno skandalo istorijoje šią savaitę turėtų būti padėtas galutinis taškas.

Kino ateitis plaukime kabo ant plauko. Į dopingo skandalą įsivėlusį Y.Suną išteisino tarptautinė vandens sporto šakų federacija (FINA), tačiau jos sprendimą apskundė pasaulinė antidopingo agentūra. Y.Suno artimiausiu metu laukia pasirodymas sporto arbitražo teisme. Jei FINA sprendimas bus atšauktas, Y.Sunui grės diskvalifikacija iki gyvos galvos, o jo rezultatai ir šių metų pasaulio čempionate galėtų būti anuliuoti.

Lemiamas posėdis sporto arbitražo teisme (CAS) numatytas jau šį penktadienį – lapkričio 15 d. Šveicarijoje vyksiantis svarstymas bus viešas. Tai pirmas toks atvejis nuo 1998 m., kai triskart olimpinei plaukimo čempionei airei Michelle Smith viešo svarstymo metu buvo skirta 4 metų diskvalifikacija, užbaigusi jos karjerą.

Y.Sunas į skandalą įsivėlė praėjusių metų naktį iš rugsėjo 4 d. į rugsėjo 5 d. Tarptautinės antidopingo agentūros (WADA) kontrolieriai tada atvyko paimti kraujo ir šlapimo mėginių, tačiau Y.Sunas su jais įsivėlė į konfliktą. Kambaryje tuo metu dar buvo plaukiko motina ir agentė Yang Ming, dukart suspenduotas plaukiko gydytojas Zhenas Ba bei apsaugos darbuotojas.

Ginčai tarp WADA kontrolierių ir Y.Suno bei jo aplinkos žmonių tęsėsi bent 4 valandas. Konfliktas baigėsi tik apie 3 valandą nakties, kai plaktuku buvo sudaužytas plaukiko kraujo mėginys. Teigiama, kad tai padarė apsaugos darbuotojas, sulaukęs Y.Suno motinos instrukcijų. Dopingo kontrolierius kartu su savo 2 asistentais tada paliko kambarį, taip ir negavę jokio mėginio.

Ši byla – kova ne tik tarp Y.Suno ir WADA, bet ir tarp FINA ir WADA. Tarptautinė antidopingo agentūra nesutinka, kad Y.Sunas šioje istorijoje gali atsipirkti tik griežtu įspėjimu. Tokias sankcijas jam pasiūlė FINA. Tai įsiutino ne tik WADA, bet ir nemažą dalį plaukikų, kurie pasaulio čempionate atsisakė stovėti šalia kino per apdovanojimų ceremonija.

Y.Sunas 2014 m. jau buvo pagautas dėl dopingo vartojimo. Tada jo organizme rasta trimetazidino. Kinas aiškino, kad ši medžiaga jo organizme atsirado dėl vaistų nuo širdies aritmijos naudojimo. Y.Sunas tada buvo suspenduotas vos 3 mėnesiams.

FINA sprendimas leido Y.Sunui dalyvauti 2019 m. pasaulio čempionate, kur jis laimėjo auksą tiek 200 m plaukime laisvuoju stiliumi, tiek 400 m plaukime laisvuoju stiliumi. Tai – dvi pagrindinės geriausio Lietuvos plaukiko Dano Rapšio rungtys. Jis 200 m distancijoje auksą prarado dėl menko judesio prieš starto signalą, o 400 m distancijoje atplaukė ketvirtas, tad Y.Suno diskvalifikacija greičiausiai leistų lietuviui pelnyti bronzą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (1)
Registruoti
Anoniminiai (1)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų