Zlatanas Ibrahimovičius ir MLS investuotojai | Instagram.com nuotr

Zlatanas Ibrahimovičius ir MLS investuotojai | Instagram.com nuotr

 MLS lyga populiarumu Šiaurės Amerikoje niekada neprilygo NFL, MLB, NBA ar net NHL, tačiau pastaruoju metu pastebėta, kad klubų vertės ėmė sparčiai augti ir pradėjo vytis mažiausiai vertus NHL klubus.

„Forbes“ paskelbė, kad vidutinė MLS komandos vertė pasiekė 313 mln. JAV dolerių. Tai – net 30 proc. didesnė suma, nei praėjusiais metais. Nepaisant to, tik 7 klubai iš 24 dirbo pelningai ir vos 3 komandos sugebėjo gauti daugiau nei 2 mln. JAV dolerių pelno, todėl natūraliai kyla klausimas, kas privertė milijonierius taip intensyviai investuoti pinigus į nuostolingai dirbančius klubus?

Visų pirma, naujuosius MLS investuotojus vilioja būsima sutartis dėl transliacijų teisių. Pagal dabartinę sutartį su ESPN ir „Univision“ lyga kasmet gauna po 90 mln. JAV dolerių. Šis kontraktas baigsis 2022 m. ir tikimasi, kad pagal naują sutartį metinė transliacijų kaina išaugs bent keletą kartų ir padės daugeliui klubų dirbti pelningai.

Kitas svarbus faktorius – „Soccer United Marketing“ kompanija. Kiekvienas MLS investuotojas gauna dalį „Soccer United Marketing“ akcijų. Šiai įmonei Šiaurės Amerikoje priklauso beveik visos komercinės futbolo rungtynių teisės, įskaitant JAV futbolo rinktinės rungtynes, „Concacaf“ mačus, Meksikos futbolo rinktinės turus po JAV ir pan. „Soccer United Marketing“ per metus gauna 350 mln. JAV dolerių pajamų, dirba pelningai, o bendra įmonės vertė pasiekė 2 mlrd. JAV dolerių.

Naujieji MLS investuotojai yra įsitikinę, kad „Soccer United Marketing“ pelnas ateityje išaugs dar labiau. Didelės viltys siejamos su 2026 m., kai pasaulio futbolo čempionatas atkeliaus į Šiaurės Ameriką ir bus rengiamas trijose šalyse: JAV, Meksikoje bei Kanadoje.

Į MLS klubus pastaraisiais metais investavo tokios garsenybės kaip Davidas BeckhamasJamesas Hardenas, Russellas Wilsonas, Ciara ir „Macklemore. Lyga vis plečiasi, o naujieji klubai turi sumokėti 150-200 mln. JAV dolerių už vietą MLS. Palyginimui, 2012 m. Monrealio „Impact“ už vietą lygoje mokėjo vos 40 mln. JAV dolerių.

Neabejojama, kad kainos augs ir toliau. 2022 m. MLS lygoje jau žais 29 komandos, o ateityje norima pritraukti ir 30-ą klubą. Teigiama, kad jam reikės pakloti jau 300 mln. JAV dolerių už vietą lygoje.

Visų MLS klubų vertės, metinės pajamos ir uždirbamas pelnas arba gaunamas nuostolis – fotogalerijoje:

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 12-07 Manchester City 19 : 30 Manchester United
Sek 12-08 Norwich City 16 : 00 Sheffield United
Sek 12-08 Newcastle United 16 : 00 Southampton
Sek 12-08 Aston Villa 16 : 00 Leicester City
Sek 12-08 Brighton & Hov… 18 : 30 Wolverhampton …