Jannikas Sinneris | Instagram.com nuotr

Jannikas Sinneris | Instagram.com nuotr

Milane (Italija) baigėsi „Next Generation ATP Finals“ turnyras. Jame dalyvavo 8 geriausi jaunieji (iki 21 metų) pasaulio tenisininkai. Tiesa, turnyrą praleido 21-erių metų graikas Stefanos Tsitsipas, patekęs į pagrindinį baigiamąjį metų turnyrą – „ATP Finals“.

Pasakišką savaitę pergalingai užbaigė vardinį kvietimą į turnyrą gavęs 18-metis italas Jannikas Sinneris (ATP-95). Jis finale per 1 valandą 6 minutes 4:2, 4:1, 4:2 įveikė pagrindiniu favoritu vadintą australą Alexą de Minaurą (ATP-18). Šie žaidėjai vyrų tenise susitiko pirmą kartą.

Jau pirmajame finalo geime A.de Minauras turėjo „break pointą“, bet jo nerealizavo. Antrajame geime tokią progą iššvaistė ir J.Sinneris, bet lemiamu tapusiame šeštajame geime jis nesuklydo. Antrajame sete A.de Minauras per tris varžovo padavimų serijas iš eilės turėdavo „break pointus“, bet visus juos pralaimėdavo. J.Sinneriui užteko gerai sužaisti vieną geimą paduodant varžovui ir taip įgyti pergalingą pranašumą.

Trečiajame sete J.Sinneris į priekį išsiveržė po trečiojo geimo, kai laimėjo A.de Minauro padavimų seriją. Vėliau italas ramiai išlaikė pranašumą ir šventė pergalę savų žiūrovų akivaizdoje.

Bendrą turnyro prizų fondą sudarė 1,4 mln. JAV dolerių.

„Next Generation ATP Finals“ vadintas naujos kartos turnyru ne tik dėl to, kad jame žaidė kylančios žvaigždės, bet ir todėl, kad jame imtasi novatoriškų taisyklių pakeitimų. Žaista iki 3 laimėtų setų, o kiekviename sete – iki 4 laimėtų geimų. Septintasis seto geimas, jei jo prireikdavo, būdavo žaidžiamas kaip pratęsimas iki 7 taškų. Taip pat atsisakyta vadinamųjų „daugiau“ situacijų, kai geime rezultatas tampa 40:40, kitą tašką laimėjęs tenisininkas laimėdavo ir geimą.

Šiame turnyre taip naudota speciali technologija, viso mačo metu matavusi žaidėjams tenkantį krūvį. Apšilimas buvo sutrumpintas iki lygiai 4 minučių. Mačo metu žaidėjams leista bendrauti su treneriais, bet šie turėjo būti už korto ribų. Rankšluosčių berniukai buvo pakeisti rankšluosčių pakabomis. Teniso gerbėjams leista įeiti į kortą bet kuriuo mačo metu, be to, leisti specialūs vaizdo pakartojimai su VAR sistema, aiškinantis specifines situacijas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton