Jannikas Sinneris | Instagram.com nuotr

Jannikas Sinneris | Instagram.com nuotr

 Milane (Italija) tęsiasi „Next Generation ATP Finals“ turnyras. Jame dalyvauja 8 geriausi jaunieji (iki 21 metų) pasaulio tenisininkai. Tiesa, turnyrą praleidžia 21-erių metų graikas Stefanos Tsitsipas, patekęs į pagrindinį baigiamąjį metų turnyrą – „ATP Finals“.

Turnyre toliau stebina vardinį kvietimą gavęs 18-metis italas Jannikas Sinneris (ATP-95). Jaunasis talentas B grupėje nugalėjo Francesą Tiafoe ir Mikaelį Ymerį, o nesėkmė prieš Ugo Humbertą jam nesutrukdė užimti pirmosios vietos.

Penktadienį pusfinalyje J.Sinneris 2:4, 4:1, 4:2, 4:2 nugalėjo ir serbą Miomirą Kečmanovičių (ATP-60). Finale italo lauks australas Alexas de Minauras (ATP-18). Jis po 1 valandos 16 minučių kovos 4:2, 4:1, 0:4, 4:2 nugalėjo F.Tiafoe (ATP-47).

Bendrą turnyro prizų fondą sudaro 1,4 mln. JAV dolerių.

„Next Generation ATP Finals“ vadinamas naujos kartos turnyru ne tik dėl to, kad jame žaidžia kylančios žvaigždės, bet ir todėl, kad jame imamasi novatoriškų taisyklių pakeitimų. Žaidžiama iki 3 laimėtų setų, o kiekviename sete – iki 4 laimėtų geimų. Septintasis seto geimas, jei jo prireikia, būna žaidžiamas kaip pratęsimas iki 7 taškų. Taip pat atsisakyta vadinamųjų „daugiau“ situacijų, kai geime rezultatas tampa 40:40, kitą tašką laimėjęs tenisininkas laimi ir geimą.

Šiame turnyre taip naudojama speciali technologija, viso mačo metu matuojantį žaidėjams tenkantį krūvį. Apšilimas buvo sutrumpintas iki lygiai 4 minučių. Mačo metu žaidėjams leidžiama bendrauti su treneriais, bet šie turi būti už korto ribų. Rankšluosčių berniukai buvo pakeisti rankšluosčių pakabomis. Teniso gerbėjams leidžiama įeiti į kortą bet kuriuo mačo metu, be to, leidžiami specialūs vaizdo pakartojimai su VAR sistema, aiškinantis specifines situacijas.  

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.