Paralimpinių žaidynių prizininkas K.Skučas tikisi savo pavyzdžiu užkrėsti sportu abejojančius (1)

2019.11.08 13:11
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
Kęstutis Skučas l Manto Stankevičiaus nuotr.

Kęstutis Skučas l Manto Stankevičiaus nuotr.

„Lūkesčiai – patys didžiausi, nes tam rengiausi labai įtemptai visą sezoną, – prieš startą pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate neslėpė Atėnų paralimpinių žaidynių prizininkas Kęstutis Skučas. – Noriu pasiekti kuo geresnį rezultatą“.

Penktadienio vakarą K.Skučas startuos 400 metrų lenktynių vėžimėliuose (T52) atrankoje Dubajuje vykstančiame pasaulio čempionate.

52-ų sportininkas yra vienas tituluočiausių šalies sportininkų su negalia. Save jis yra išbandęs vėžimėlių krepšinyje, plaukime, pastaraisiais metais pasinėrė į lengvosios atletikos paslaptis. Atėnų olimpinėse žaidynėse (2004 m.) K.Skučas iškovojo sidabro medalį plaukime. Ryškiausi metai lengvosios atletikos stadione – prieš metus iš Europos čempionato parvežti aukso ir sidabro medaliai lenktynėse vežimėliuose.

„Šiais metais laukia labai didelė konkurencija, todėl sunku prognozuoti, ko galima tikėtis, – sportas.lt sakė sportininkas. – Europoje pavyko gerai pasirodyti, tačiau pasaulio pirmenybėse konkurentų bus daugiau – atvyko stiprūs sportininkai iš Japonijos, JAV. Tačiau ir pats esu gerai pasirengęs. Tikiu, kad galėsiu kovoti“.

K.Skučas prisipažino niekada negalvojantis, kad turi įveikti vieną ar kitą priešininką – stengiasi susikoncentruoti į savo galimybes.

„Prieš startą visada apgalvoju, kokią taktiką reikėtų pasirinkti. Niekada nesu stojęs prie starto linijos su mintimis „Štai, šiandien būtinai turiu įveikti amerikietį ar japoną, – nusijuokia debiuto pasaulio pirmenybių lenktynėse vežimėliuose laukiantis K.Skučas. – Žinau jų rezultatus, tikiu, kad jie žino maniškius“.

Pasak K.Skučo, lenktynės vežimėliuose yra labai specifinė sporto šaka. „Čia reikia nemažai jėgos, ištvermės ir greičio, – teigia K.Skučas. – Pradžioje aš važiuodavau maratoną. Tekdavo riedėti plentu, vėliau persikėliau į stadioną, kur specifika dar kiek pasikeitė. Esu nemažai sporto šakų išbandęs – nuo maratono perėjau į plaukimą, o grįžimas į lengvąją atletika įvyko savaime. Turėjau tuomet seną vežimėlį, kuris šiai dienai būtų per sunkus, per lėtas aukštiems rezultatams. Bet aš vis vien bandžiau, nes pajaučiau, kad tai mane „kabina“, supratau, kad tai yra mano rungtis“.

Kęstutis Skučas l Manto Stankevičiaus nuotr.

Kęstutis Skučas l Manto Stankevičiaus nuotr.

Rezultatai atsirado, kuomet K.Skučas įsigijo naują vežimėlį. „Įranga labai daug lemia... Tačiau daugiausiai dėmesio kažkodėl sulaukiame dėl pirštinių, – nusijuokia K.Skučas. – Aš jas kiek patobulinau papildomu izoliacijos sluoksniu. Šios pirštinės apsaugo rankas, suteikia geresnį sukibimą su lanku. Tai yra svarbu, nes plikomis rankomis netoli čia ir benuvažiuotumei“.

K.Skučas puikiai prisimena patirtį iš laikų, kai varžydavosi maratono distancijoje. „Pamenu, kad pradėjo lyti nuvažiavus gal dešimt kilometrų. O aš, žinoma, to karšto lietuviško kraujo paskatintas numečiau pirštines, kurios slydo nuo lanko, – pasakojo sportininkas. – Pravažiavau maratoną. Vaizdas tikrai buvo nekoks, nes rankos buvo gerokai pažalotos. Po šios patirties supratau, kad daugiau net nemėginsiu važiuoti be pirštinių“.

Išgirdęs klausimą apie tai, koks būtų, jei sportas nebūtų įtraukęs, K.Skučas pasimetė.

Kęstutis Skučas l Manto Stankevičiaus nuotr.

Kęstutis Skučas l Manto Stankevičiaus nuotr.

„Sunkiai įsivaizduoju, – tarė jis. – Sportas man labai daug davė. Jaučiu, kad tai yra neatsiejama mano gyvenimo dalis. Sporto dėka aš sustiprėjau, daug pasiekiau. Neįsivaizduoju, kas būčiau, jei nebūtų sporto. Kažką veikčiau... Bet, tikiu, kad nebūčiau turėjęs tiek vidinės, tiek fizinės stiprybės. Suprantu, kad dalis žmonių net nesuvokia, kiek jėgų gali suteikti sportas. Gyvenimo kokybė su sportu visai kitokia“.

Sportininkas džiaugėsi, kad neįgaliųjų sportas sulaukia vis daugiau dėmesio. „Gerai, kad jaučiasi judesys, yra žmonių, kurie galvoja, kaip reikėtų gerinti situaciją, – kalbėjo K.Skučas. – Bet aš žinau, kad greitai viskas nepasikeis. Aš jau daug metų esu šiame katile. Visko buvo, kažkas keitėsi, buvo ir vilčių... O dabar atrodo, kad viskas tikrai keičiasi. Džiugina žmonių susidomėjimas. Noriu, kad neįgaliųjų žmonių potencialas atsiskleistų. Noriu, kad jie matytų perspektyvą, kurią gali pasiūlyti sportas. Noriu, kad jie suprastų, kad sportuodami gali pasiekti daugiau. Finansai? Taip, čia klausimų yra aibė, bet, galbūt, ne visuomet apie tai reikėtų galvoti“.

Kęstutis Skučas l Manto Stankevičiaus nuotr.

Kęstutis Skučas l Manto Stankevičiaus nuotr.

K.Skučas teigė, kad po truputį jau atsiranda žmonių, kurie susidomi neįgaliųjų sportu, jį išbando. „Tačiau, gal dar kibirkšties yra per mažai, – spėjo sportininkas. – Masiškumo dar nėra, bet tai nėra lengvai pasiekiama. Dirbtinai sutraukti žmones? Taip, galime vienai dienai, tačiau norėtųsi, kad atsirastų daugiau rimtai sportuojančių žmonių. Tikiuosi, kad laikui bėgant atsiras daugiau sportuojančių ir dėl rezultato, dėl atstovavimo šaliai tarptautinėse varžybose“.

Lietuvos rinktinės startai pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate:

Lapkričio 8 d., penktadienis

16.00 val. Jonas Spudis (F64) – ieties metimas (finalas)

19.08 val. Kęstutis Skučas (T52) – 400 m vežimėliai (atranka)

Lapkričio 9 d., šeštadienis

7.03 val. Donatas Dundzys (F37) – rutulio stūmimas (finalas)

18.35 val. Kęstutis Skučas (T52) – 400 m vežimėliai (finalas*)

Lapkričio 10 d., sekmadienis

7.44 val. Egidijus Valčiukas (F41) – rutulio stūmimas (finalas)

16.06 val. Andrius Skuja (F46) – ieties metimas (finalas)

18.35 val. Danas Sodaitis (T47) – 100 m bėgimas (atranka)

Lapkričio 12 d., antradienis

7.03 val. Egidijus Valčiukas (F41) – ieties metimas (finalas)

7.57 val. Danas Sodaitis (T47) – 100 m bėgimas (pusfinalis*)

16.00 val. Ramunė Adomaitienė (F38) – disko metimas (finalas)

18.13 val. Danas Sodaitis (T47) – 100 m bėgimas (finalas*)

Lapkričio 13 d., trečiadienis

17.02 val. Donatas Dundzys (F37) – disko metimas (finalas)

Lapkričio 15 d., penktadienis

16.03 val. Andrius Skuja (F46) – rutulio stūmimas (finalas)

17.51 val. Kęstutis Skučas (T52) – 1500 m vežimėliai (finalas)

*Jeigu pateks

2019 m. pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionatas bus transliuojamas oficialiame Tarptautinio paralimpinio komiteto kanale vaizdo platformoje Youtube – ČIA!

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Grigorijus valujevas
2020-02-05 17:31:49
Ištrinkite šitą įrašą! Jau senas turbūt 2019 metų šlamštas.
Atsakyti

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

10-30 „Lietkabelis“ 18:15 „Dzūkija“
10-31 „Nevėžis-Optibet“ 17:00 „Rytas“
10-31 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Cbet“

2020/21 m. Eurolyga

10-29 CSKA 21:00 „Valencia“
10-29 „Zenit“ 21:00 „Panathinaikos“
10-29 „Maccabi“ 21:05 „Fenerbahče“
10-29 ASVEL 21:45 „Žalgiris“
10-29 „Real“ 22:00 „Bayern“
10-30 „Olympiacos“ 21:00 „Anadolu Efes“
10-30 „Chimki“ 21:00 „Crvena Zvezda“
10-30 „AX Armani“ 21:45 ALBA
10-30 „Baskonia“ 22:00 „Barcelona“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Tre 10-28 Riteriai 18 : 30 Panevėžys
Šeš 10-31 Panevėžys 17 : 00 Banga
Šeš 10-31 Žalgiris 17 : 00 Sūduva
Šeš 10-31 Kauno Žalgiris 17 : 00 Riteriai