Jordanas Youngas | Organizatorių nuotr.

Jordanas Youngas | Organizatorių nuotr.

 Jau šį penktadienį buvęs LFA čempionas ir UFC prezidento Dana White‘o vardo turnyre „Dana White Contender Series“ pergalę iškovojęs, tačiau kontrakto su UFC negavęs 28-erių metų lietuvis Julius Anglickas (7-1) stos į pirmąją kovą vienoje iš stipriausių pasaulio MMA organizacijų „Bellator“.

Oklahomos valstijoje (JAV) vyksiančiame „Bellator 233“ turnyre J.Anglickas susitiks su iki šiol dar nenugalėtu 24-erių metų amerikiečiu Jordanu Youngu (11-0).

J.Youngas yra „Bellator“ senbuvis: per du su puse metų jis laimėjo šešias kovas, iš kurių net keturias baigė pirmuose raunduose, vieną – trečiame ir sykį pergalei pasiekti jam prireikė teisėjų sprendimo

2017 metų sausį žygį „Bellator“ organizacijoje pradėjęs J.Youngas tris kovas turėjo vidutinėje svorio kategorijoje, o nuo 2018 metų birželio persikėlė į pussunkio svorio divizioną ir ten taip pat iškovojo tris pergales.

„Tai man yra didelis žingsnis“, – po paskutinės pergalės prieš Alecą Hoobeną vidutiniame svoryje kalbėjo J.Youngas.

Skirtumas tarp vidutinio svorio kategorijos ir pussunkio yra antras didžiausias visame MMA – tai net 20 svarų (9 kg). Visgi 193 cm ūgio kovotojas dėl savo kūno sudėjimo neturi problemų prieš aukštesnius ir sunkesnius varžovus.

„Buvo laikas mano karjeroje, kai kovojau svorio kategorijoje iki 170 svarų, tačiau aš augau ir subrendau. Kiekvieną dieną tampu didesnis ir stipresnis, o svorio metimas visada yra labai sunkus. Manau, kad su mano kūnu, svorio kategorija iki 205 svarų (93 kg) yra kur kas sveikesnis pasirinkimas“, – kalbėjo J.Youngas.

Apie kovos menus rašantis portalas „CombatPress“ šioje kovoje favoritu mato J.Youngą, tačiau lietuvis jau yra įrodęs, kad varžovų pergalių serija jo negąsdina – jis nutraukė Claytono Yorko penkių iš eilės pergalių seriją, o D.White‘o turnyre po keturių iš eilės pergalių privertė pasiduoti Karlą Reedą.

Paskutinėje kovoje šių metų liepos mėnesį J.Youngas gulėdamas ant nugaros surakino Joelį Baumaną (3-1) trikampiu kojų smaugimo veiksmu. Prieš šią kovą J.Youngas teigė, kad nesijaudina prieš nei vieną dvikovą.

„Esu kietas ir ramus. Toks jau būnu visada. Kai ruošiuosi kovai, niekada per daug nesinervuoju“, – sakė J.Youngas.

Visgi taip buvo ne visada – lyginant su kitais bendraamžiais, J.Youngas kovos menus pradėjo vėlai, būnant 14-os. Jis pas vietinį trenerį Cliffą Harrisą išmėgino džiu džitsu ir nuo to viskas prasidėjo. Tuo tarpu imtynių sugebėjimai pas J.Youngą atėjo dar vėliau.

„Aukštojoje mokykloje man neteko imtyniauti, tačiau tą šiek tiek dariau vidurinėje. Kaip ir džiu džitsu, man tai nesisekė per daug gerai. Tai nėra kažkas, kas būtų man natūralu, tiesiog ant nugaros man gulėdavo didesni ir stipresni žmonės“, – pasakojo J.Youngas.

J.Youngas suspindėjo po antrojo kurso. Kai baigėsi jo futbolo sezonas, jis nuskrido į džiu džitsu turnyrą Las Vegase ir jį laimėjo. Lemiamose dvejose kovose jis įveikė pusiau profesionalų ir profesionalų kovotojus, o jo pasitikėjimas savimi pakilo į dar neregėtą lygį.

Mėgėju J.Youngas tapo būdamas 16, o pirmąją profesionalę kovą turėjo 19-os. Iš futbolo į MMA jis perėjo todėl, kad šiame sporte viskas priklauso nuo tavęs paties – laimi, ar pralaimi.

„Čia yra daugiau kontrolės tavo rankose. Kitose sporto šakose, tokiose kaip futbolas ar krepšinis, komandos draugai taip pat privalo būti teisingose pozicijose. Laimėjau turnyrą Las Vegase ir tada mano akys atsivėrė. Pamačiau, kad galiu iš to užsidirbti ir pradėjau labiau suprasti ką sugebu“, – pasakojo J.Youngas. „Dabar aš į savo krepšį dedu vieną kiaušinį po kito. Žiūrint atgal, nėra teisingo ar neteisingo atsakymo, kurį kelią man reikėjo pasirinkti. Manau, kad esu čia, kur ir turiu būti bei darau tai, ką ir turiu daryti“.

„Bellator“ organizacijoje J.Youngas tapo pirmuoju kovotoju, kuris iškovojo penkias pergales iš eilės skausmingais veiksmais. Jo trys pergalės pussunkio svorio kategorijoje „armbar“, „rear naked choke“ ir „triangle choke“ skausmingais veiksmais yra viena iš dviejų ilgiausių serijų šiame divizione.

UFC kovotojo Colby Covingtono „American Top Team“ komandos draugas J.Youngas per 4 metus ir 7 mėnesius trunkančią profesionalaus MMA karjerą aštuonias kovas baigė pirmuose raunduose, sykį – trečiame, o dvejose kovose prireikė visų 15 minučių. J.Anglickas tris kovas užbaigė pirmuose raunduose, sykį – antrame ir keturis kartus laimėjo trečiuose raunduose. Lietuvis dar niekada nepatikėjo kovos baigties sprendimo į teisėjų rankas.

J.Anglicko ir J.Youngo kova „Bellator“ preliminarių kovų dalyje bus aštunta, o preliminarioji dalis prasidės 1:15 val. nakties iš penktadienio į šeštadienį Lietuvos laiku.

J.Youngo trečioji kova pussunkio svorio kategorijoje prieš J.Baumaną:

J.Youngo antroji kova pussunkio svorio kategorijoje prieš Anthony Ruizą: 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (2)
Registruoti
Anoniminiai (2)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų