Viščiukus skaičiuosime pavasarį: ar „Rytas“ turės, ką skaičiuoti? (5)

2019.11.05 14:00
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
„Ryto“ ir „Umana Reyer“ rungtynės | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

„Ryto“ ir „Umana Reyer“ rungtynės | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

„Europos taurės turnyre vaizdas tikrai nėra džiuginantis, – konstatavo krepšinio treneris Ignas Pagalys, pradėjęs kalbėti apie Vilniaus „Ryto“ sezoną. – Pasiekta vos viena pergalė namuose iš trijų galimų. Manau, kad buvo galima tikėtis dar bent vienos pergalės namuose ir išvykoje prieš tikrai įveikiamą Limožo klubą“.

Pasak Sostinės krepšinio mokyklos trenerio, „Ryto“ legionieriams reikia laiko pajusti komandos mikroklimatą, trenerio filosofiją, rolę komandoje ir, žinoma, atrasti asmeninę sportinę formą, kuri pastaruoju metu kelia nemažai klausimų.

„Nepamirškime, kad kalbame tik apie pirmąjį grupių varžybų ratą, – priminė I.Pagalys. – Pozityviai nuteikia tai, kad rungtynės prieš „Partizan“ bei Venecijos klubus buvo pralaimėtos tik dėl trumpų nesėkmingų atkarpų“.

Rungtynėse su Venecijos klubu „Ryto“ krepšininkai buvo pasiųsti į nokdauną pirmajame ketvirtyje – vilniečiai jį pralaimėjo 17:26, o susitikime su „Partizan“ sostinės klubas subyrėjo ketvirtajame ketvirtyje, kuomet pelnė vos 8 taškus.

„Kitos šių rungtynių atkarpos buvo tikrai neblogos, o momentais – net ir akiai gražios, – sportas.lt teigė treneris. – Žinoma, reikėtų prisiminti, kad „viščiukus reikia skaičiuoti pavasarį“ ir pernelyg dabar kritikuoti ir spausti „Ryto“ klubo dėl rezultatų yra neišmintinga. Lietuvoje esame linkę greitai kritikuoti ir „nurašyti“ žaidėjus bei trenerius. Tačiau krepšinio komanda yra gyvas organizmas, turintis pakilimų ir nuopuolių. Tai yra procesas. Sezonas trunka ilgiau nei ruduo turi mėnesių, tad palaukime pavasario pabaigos“.

Po pirmojo rato vilniečiai savo sąskaitoje turi vieną pergalę ir yra B grupės turnyrinės lentelės dugne.

Daugiau pergalių?

Sulaukęs klausimo, ar „Ryto“ komanda jau yra pasiekusi savo galimybių lubas, I.Pagalys suabejojo. „Šiek tiek neramina legionierių sportinė forma, – sakė treneris. – Tikiu, kad jiems reikia kiek daugiau laiko įsivažiuoti į trenerio Dainiaus Adomaičio filosofiją ir apsiprasti naujoje aplinkoje. Turėtume šiek tiek pakentėti. Nematau klaidų trenerio darbe. Tiesiog komanda nesugebėjo išlaikyti koncentracijos dvejose svarbiose Europos taurės rungtynėse“.

Ignas Pagalys | asmeninio archyvo nuotr.

Ignas Pagalys | asmeninio archyvo nuotr.

I.Pagalys teigė tikintis, kad antrajame Europos taurės grupių varžybų rate „Rytas“ gali pasiekti daugiau pergalių. „Netgi nepaisant fakto, kad trejas rungtynes klubas žais išvykoje, – pabrėžė treneris. – Treneriai savo darbą atlieka gerai, todėl padarys išvadas ir turėtume pamatyti geresnį rezultatą“.

Krepšinio specialistas priminė, kad „Rytui“ Europos taurės turnyre tenka varžytis su komandomis, kurios turi ypatingai stiprius individualiai žaidėjus. Vienas jų – Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ puolėjas Johnny O’Bryantas. „Tokius žaidėjus sustabdyti individualiai yra beprotiškai sunku, – sakė I.Pagalys. – Tai yra žaidėjai, kurie vieni gali nulemti rungtynių baigtį. Šiuolaikinis krepšinis yra kur kas daugiau paremtas individualiais veiksmais. Ypatingai atakai likus mažai laiko, ar žaidžiant ketvirtus ketvirčius, kuomet gynyboje dažnai yra keičiamasi visais penkiais ginamaisiais, individualiai stiprūs žaidėjai gali baigti atakas patys. Tuomet ir pasimato, už ką jam yra mokami didžiuliai pinigai“.

E.Bendžius ir J.O'Bryantas/Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

E.Bendžius ir J.O'Bryantas/Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Pasak trenerio, ne kartą individualiai stiprūs žaidėjai jau baudė „Ryto“ klubą šį sezoną. „Žinoma, tai negali būti galutinis pasiteisinimas, nes yra gynybos sistemos, pagalbos ir rotacijos, tačiau subūrus naujus legionierius, kurie žaidžia daug minučių lemiamomis atkarpomis, gynybos sistemai reikia laiko“, – kalbėjo I.Pagalys.

D.Adomaičio filosofija

I.Pagalys priminė, kad sezono pradžioje buvo kalbama, kad „Ryto“ klubas suteiks šansą jauniesiems krepšininkams. „Galbūt, tai yra vizija? – klausė treneris. – Būtų gražu matyti jauną, ambicingą komandą aikštėje, ne tik ant suolo. Keista, kad Karolis Giedraitis nesulaukia savo šanso net Lietuvos krepšinio lygoje, o Marekas Blaževičius tėra epizodinis žaidėjas Europos taurėje. Gal norima „apžaisti“ australą Cameroną Bairstow, laukiama, kol Pako Cruzas įgaus lyderio psichologiją“.

Kalbėdamas apie galimą klubo viziją I.Pagalys išsakė nuomonę, kad klubas galėtų suteikti daugiau laiko jaunimui. „Jiems reikėtų šansų augintis patirtį ir psichologinį tvirtumą, galbūt, netgi aukojant rezultatą“, – teigė treneris.

D.Adomaitis | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

D.Adomaitis | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

Jo teigimu, D.Adomaičio komanda puolime turi daugiau laisvės ir improvizacijos – dominuoja trumpesni deriniai. „Ir, jei atidžiai stebėtume, jų yra tikrai nemažai, – sakė I.Pagalys. – Gali susidaryti įspūdis, kad puolimas yra neorganizuotas, bet, mano manymu, tai nėra tiesa. „Ryto“ komandai tetrūksta kokybiško užbaigimo atakos metimo fazėse. Deriniais yra sukuriamos logiškos metimo situacijos, tačiau ne visada pavyksta derinį atlikti – tuomet puolimas stringa. Trūksta individualių „užbaigimų“.

I.Pagalys siūlo atkreipti dėmesį į Eimantą Bendžių, kuris komandoje žaidžia jau ne pirmus metus. „Jis puikiai supranta D.Adomaičo puolimo filosofiją ir puikiai renka taškus, – kalbėjo treneris. – Galbūt, tai dar viena nuoroda, kad negalima per daug norėti iš klubo naujokų, atvykusių iš kitų pasaulio kraštų“.

Reikia charakterio

Pasak I.Pagalio, papildoma jėga puolime „Ryto“ komandoje galėtų tapti Arnas Butkevičius.

„Mes jį pripratome matyti, kaip gynybos specialistą, tačiau pamirštame, jo galimybes puolime žaidžiant ant „ūso“, draskant priešininkų gynybą savo dideliais dvižingsniais, agresyviai besiginantį ir bėgantį greitame puolime, – pabrėžė I.Pagalys. – Beje, jo pataikymas iš toli yra kur kas pagerėjęs. Tikiu, kad sostinės klubas galėtų A.Butkevičių išnaudoti puolime kur kas dažniau. Tereikia juo daugiau pasikliauti ir, manau, galėtume išvysti žalgiriečio Edgaro Ulanovo atitikmenį“.

A.Butkevičius | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

A.Butkevičius | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Neblogai, pasak specialisto, sekasi meksikiečiui P.Cruzui, kuris neretai imasi iniciatyvos ir virsta komandos lyderiu. „Tačiau šlubuoja C.Bairstow ir Terrellas Holloway’us, – apgailestavo I.Pagalys. – Reikia papildomo gynėjo, kuris gebėtų rinkti taškus. Manau, čia visos viltys buvo dėtos būtent į T.Holloway’ų, todėl turime laukti jo progreso. Labai tikiuosi, kad nebus prašauta su pasirinkimu. Sezono pradžioje sulaukęs aršios kritikos Martynas Echodas dabar vėl atrodo gerai. Tikiu, kad dar didesnis dėmesys su juo žaidžiant „2x2“ puolime tikrai duotų naudos. M.Echodas moka puikiai kirsti po krepšiu po užtvaros bei užbaigti atakas įvairiais būdais – ne tik dėjimais“.

I.Pagalio teigimu, „Ryto“ trenerių štabas priima teisingus sprendimus – naudojasi stipriosiomis žaidėjų pusėmis, stengiasi jas atskleisti. Pasak trenerio, to pavyzdžiu yra puikus metikas E.Bendžius, kurio sugebėjimai yra išnaudojami. „Tą patį treneriai daro su C.Bairstow, bandydami jį „pastatyti ant ūso“, tiesiog australas dar neparodė savo tikrojo veido, – kalbėjo I.Pagalys. – O labiausiai komandai reikia charakterio. Reikia žaidėjams įskiepyti, kad „Vilnius negali pralaimėti“. Tuomet, tikiu, kovingumas, aistra ir pasiaukojimas sugrąžins sirgalių pasitikėjimą“.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Emma23
2019-11-09 11:54:58
Kviečiu jus į privatų lietuviško sеkso kІubą - GetMeets.com
Atsakyti
Abdul
2019-11-05 16:30:59
Ka jie cia rodo :D Naciai Bronza jei LKL'e paims tai cia jau pergale butu.
Atsakyti
jeronimas
2019-11-05 15:42:56
nu jei miestieciai jau saka kad visciokus reikia pavasari skaiciuoti, tai gaunasi anys mana kad ir kiaulas melzti galima. Ir aisku nuvaryto kuino nuo zirgo nebeskiria.Tada viskas suprantama kodel jie svajoja, kad Ryto kuinai kada nors kaip erzilai atrodysia. Bet liaudies ismintis byloja, kad nuvarytus arklius telieka nusauti. Nieka is ju jau nebebusia... ;)
Atsakyti
egis
2019-11-05 15:27:10
Žinoma turės ką skaičiuot, kaip ir tie viščiukai, kiek yra pridirbę, bet š..as ir lieka tik š..du, o ne kažkuo vertingu.
Atsakyti
Tomas
2019-11-05 14:41:07
Ne vykeliams nera ka skaicioti
Atsakyti