Išsėtinė sklerozė lengviau įveikiama turint sielos draugą | Organizatorių nuotr.

Išsėtinė sklerozė lengviau įveikiama turint sielos draugą | Organizatorių nuotr.

 Išsėtinės sklerozės draugija „Feniksai“ vienija visus šalyje šia sunkia liga sergančius žmones. Draugijos nariai pasakoja kaip svarbu yra dalyvauti draugijos veikloje ir kiek prasmingų akimirkų ji leidžia patirti. Draugijos nariai Irena ir Nemunas yra kaimynai, turintys bendrų pažįstamų. Jie susipažino po pernai metais vykusio „Eurovaistinės kalėdinio bėgimo“. Renginio metu buvo galima skirti paramą šių žmonių terapijai.

Pasak Irenos ir Nemuno, šis renginys jiems padovanojo ne tik terapiją, bet ir gražią, sielą gydančią draugystę.

„Su Nemunu susitikome per terapijos užsiėmimus, kuriuos galėjome lankyti už „Eurovaistinės kalėdinio bėgimo metu“ surinktas lėšas. Bendraujame iki šiol, dažnai susiskambiname. Nemunas yra mano vyro klasės draugės brolis. Kol nesusitikome, nieko nežinojau apie jį, nors gyvename netoli vienas kito“, – apie pažintį su Nemunu pasakoja Irena.

„Bendraujame su Irena. Mums reikalinga pagalba, palaikymas. Gera turėti žmogų, puikiai suprantantį tavo situaciją. Irena didžiąją laiko dalį praleidžia vežimėlyje, tačiau aš ją skatinu daugiau judėti. Atsisėsti į vežimėlį lengva, bet pakilti sunku“, – kalba Nemunas.

Ir Irena, ir Nemunas serga išsėtine skleroze. Irena iki diagnozės apie išsėtinę sklerozę nieko nežinojo. Pirmieji simptomai atsirado po gimdymo, tada apie ketverius metus medikai ieškojo ligos, bet nieko nerado. Pradėjus silpti dešinei kojai, Irena ėmė intensyviai sportuoti, laikinai pagerėjo, tačiau pakeitusi darbą pastebėjo, kad pradėjo tirpti rankų pirštų galai, tada jau net nebegalėjo pasirašyti dokumentų. Po visų šių simptomų neurologė atliko tyrimus ir konstatavo diagnozę – išsėtinė sklerozė. Apie trejus metus po diagnozės Irena skendėjo gilioje depresijoje, ji dažnai pasireiškia sergantiems šia liga.

Nemunas savo diagnozę išgirdo 2006 metais Santaros klinikose. Pradėjus labai svaigti galvai, Nemunas ėmė ieškoti priežasčių. Apsilankius pas gydytoją jam buvo išrašyti vaistai nuo kraujospūdžio, tačiau jie nepadėjo, tada buvo atlikta magnetinio rezonanso tomografija ir paaiškėjo, kad tai išsėtinė sklerozė. Nemunas prisipažįsta, kad apie išsėtinę sklerozę iki diagnozės nebuvo girdėjęs.

Irena ir Nemunas paklausti, ko palinkėtų žmonėms, kurie išgirdo tokią pačią ligos diagnozę kaip ir jie, lyg susitarę kartojo, kad būtina kovoti: „Svarbiausia nepasiduoti, reikia judėti į priekį, nes nuo sėdėjimo nieko gero nebus, reikia stengtis. Tai sudėtinga, tačiau reikia nenuleisti rankų, nepasiduoti. Reikia savyje rasti jėgų ir noro, reikia turėti tikslą.“

„Eurovaistinės kalėdinis bėgimas” šių metų gruodžio 15 dieną vyks jau 44-ąjį kartą. Bėgimo metu bus renkamos lėšos išsėtinės sklerozės draugijos „Feniksai“ nariui Simonui. Registruotis bėgimui kartu su komanda „Kartu mes stipresni“ galima elektroniniu paštu info@feniksai.lt

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų