Jorge Masvidalis ir Nate'as Diazas | Scanpix nuotr.

Jorge Masvidalis ir Nate'as Diazas | Scanpix nuotr.

 Jorge Masvidalis ir Nate‘as Diazas į „UFC 244“ turnyrą atėjo kaip didelės žvaigždės, nors ir kovojo ne titulinėje kovoje, o dėl pirmą kartą sukurto ir pristatyto „blogiausio močkrušio“ diržo.

Sirgaliai džiaugėsi kova, tačiau po trečiojo raundo medikai privalėjo ją sustabdyti, nes N.Diazas turėjo dvi kirstines žaizdas prie tos pačios akies ir tolimesni smūgiai galėjo stipriai pakenkti kovotojui.

Jorge Masvidaliui buvo įteiktas „BMF“ diržas, o sirgaliai ėmė švilpti, nes ne tokios kovos baigties tikėjosi iš „blogiausių močkrušių“. „BMF“ čempionas prašė jam nešvilpti ir teigė, kad suteiks N.Diazui revanšą. Apie revanšą kalbėjo ir pats N.Diazas, tačiau UFC prezidentas Dana White‘as po turnyro teigė, kad to artimiausiu metu tikrai nebus.

ESPN ir „MMA Junkie“ ekspertai pateikė variantus, su kuo turėtų kitose kovose susikauti J.Masvidalis ir N.Diazas bei kiti „UFC 244“ turnyro pagrindinės kortelės kovų laimėtojai.

Jorge Masvidalis | Scanpix nuotr.

Jorge Masvidalis | Scanpix nuotr.

Jorge Masvidalis: Kamaru Usmano ir Colby Covingtono nugalėtoju

J.Masvidalis pusvidutinio svorio kategorijoje 2019 metais nuveikė nemažų dalykų: jis nokautavo Darreną Tillą ir Beną Askreną, o dabar laimėjo „BMF“ titulą prieš N.Diazą. Per 16 metų MMA, J.Masvidalis dar niekada nebuvo geresnis ir dabar jo žvaigždė spindi ryškiausiai. Buvęs gatvių mušeika iš Majamio dabar yra viena didžiausių žvaigždžių UFC, o tolimesnė jo karjera turi du kelius.

Pirmasis – kova dėl UFC pusvidutinio svorio kategorijos titulo. K.Usmanas diržą gins gruodžio 14-ą dieną vyksiančiame „UFC 245“ turnyre prieš buvusį J.Masvidalio draugą, o dabar jau priešą – C.Covingtoną. Tai būtų logiškas žingsnis, o jeigu C.Covingtonas atims titulą iš K.Usmano – J.Masvidalio ir C.Covingtono istorija taptų papildomu stimulu suorganizuoti jų dvikovą.

Kiti variantai? Pinigų kova su C.McGregoru. Visgi tam yra papildomų kliūčių. C.McGregoras planuoja sugrįžti sausio 18-ą dieną ir nors jo varžovas dar nėra paskelbtas, tačiau greičiausiai tai bus Donaldas Cerrone‘as. Ar UFC koreaguotų planus ir stumtų J.Masvidalį į D.Cerrone‘o vietą? Beprotiškiausi dalykai gali nutikti UFC. C.McGregoras yra sakęs, kad norėtų susikauti su J.Masvidalio ir N.Diazo kovos laimėtoju. Greičiausiai net UFC titulas nėra toks svarbus, kaip galimybė nugalėti C.McGregorą.

Po pergalės prieš N.Diazą, J.Masvidalis skeptiškai žiūrėjo į kovą su C.McGregoru, tačiau kaip viskas klostysis jeigu „BMF“ diržo savininkas negaus titulinės kovos – sunku prognozuoti.

Nate'as Diazas | Scanpix nuotr.

Nate'as Diazas | Scanpix nuotr.

Nate‘as Diazas: revanšas prieš J.Masvidalį arba Dustinas Poirier

N.Diazas tebėra vienas sudėtingiausių, tačiau kartu ir patraukliausių žmonių UFC. Net ir praėjus penkiolikai metų karjeros, turėjus trejus metus priverstinio poilsio dėl nesutarimų su UFC, jis vis dar buvo „A pusė“ derybose viename iš didžiausių UFC turnyrų „Madison Square Garden“ arenoje. Net ir pralaimėjęs, N.Diazas neprarado patrauklumo. Sirgaliai reikalavo papildomų dviejų raundų, o N.Diazas taip pat to norėjo.

Vienintelis dalykas, kurį jis prarado po pralaimėjimo J.Masvidaliui – svertas prieš UFC. Prieš tai pralaimėjęs C.McGregorui jis į narvą negrįžo tris metus. Galbūt gali nutikti kažkas panašaus? Jis gali ilgai laukti, kol atsiras tinkamas varžovas, nes pats N.Diazas trokšta revanšo prieš J.Masvidalį, kuriam UFC prezidentas Dana White‘as yra numatęs kitų planų.

N.Diazas turi kelis kitus variantus: trilogija su C.McGregoru sirgalių visada yra laukiama, tačiau taip pat atsirado ir neseniai UFC čempionui Chabibui Nurmagomedovui pralaimėjęs Dustinas Poirier.

N.Diazas nenori vėl leistis į lengvą svorį, todėl tai galėtų įvykti pusvidutiniame svoryje. Pats D.Porier socialiniame tinkle „twitter“ užsiėmė eilę kovai su N.Diazui, jeigu UFC nesuorganizuos J.Masvidalio ir N.Diazo revanšo.

Darrenas Tillas | Scanpix nuotr.

Darrenas Tillas | Scanpix nuotr.

Darrentas Tillas: kova prieš Robertą Whittakerį

Apie baimę žengti į narvą ir svarstymus imituoti traumą prakalbęs D.Tillas visgi puikiai debiutavo vidutinio svorio kategorijoje ir skirtingu teisėjų sprendimu nugalėjo Kelviną Gastelumą.

Tai nebuvo pati įdomiausia vakaro kova, tačiau labai svarbi D.Tillo karjerai, kuris po skaudžių nesėkmių nusprendė keisti svorio kategoriją. Dabar jis pradeda naują gyvenimą ir gali siekti kovos dėl čempiono titulo, kurią jis buvo pasiekęs ir pusvidutiniame svoryje.

D.Tillas sakė, kad kovoje prieš K.Gastelumą patyrė kelio traumą, todėl neaišku, kiek jam prireiks laiko atsigauti. Jeigu jis bus pasiruošęs pirmame 2020 metų ketvirtyje, tai yra gandų, kad UFC planuoja vasarį Naujojoje Zelandijoje organizuoti kovą tarp D.Tillo ir buvusio UFC čempiono R.Whittakerio. Tai būtų logiška, nes R.Whittakeris nori reabilituotis po pralaimėjimo naujajam čempionui Israeliui Adesanya. Tai taip pat logiška, nes D.Tiilas nori greito žingsnio link titulinės kovos.

Stephenas Thompsonas | Scanpix nuotr.

Stephenas Thompsonas | Scanpix nuotr.

Stephenas Thompsonas: kova prieš Demianą Maia

S.Thompsonas įrodė, kad net ir 37-erių metų, jis turi dar dar rezervų, o jo pergalė prieš Vicente‘ą Luque laimėjo ir „vakaro kovos“ prizą.

Buvo kilę klausimų, kur pasuks S.Thompsono karjera po pirmojo karjeros pralaimėjimo nokautu prieš Anthony Pettisą. Visgi jis parodė, kad yra psichologiškai tvirtas ir tai dar nėra jo pabaiga.

D.Maia laimėjo prieš Beną Askreną vos prieš kelias savaites ir yra vienas iš pagrindinių pretendentų stoti prieš S.Thompsoną. Brazilas turi visiškai skirtingą stilių nei S.Thompsonas, todėl būtų įdomu pamatyti, kaip skirtingi stiliai susidurtų narve.

Derrickas Lewisas | Scanpix nuotr.

Derrickas Lewisas | Scanpix nuotr.

Derrickas Lewisas: kova prieš Alistairą Overeemą

Po kelio operacijos ir priverstinės pertraukos, D.Lewisas sugrįžo bei iškovojo įtikinamą pergalę prieš Blagoy Ivanovą. Ši pergalė nutraukė D.Lewiso dviejų iš eilės pralaimėjimų seriją ir priminė, kad jis vis dar yra sunkiasvorių diviziono „TOP“ narys.

D.Lewisas gali sugalvoti greitai sugrįžti į narvą, o A.Overeemas vis dar yra be varžovo „UFC on ESPN 7“ turnyre, kuris įvyks jau kitą mėnesį Vašingtone. A.Overeemo varžovas Waltas Harrisas pasitraukė iš kovos dėl dingusios dukters paieškų, o kas jį pakeis – nėra daug variantų. Kyla vienintelis klausimas – ar D.Lewisas yra pasiruošęs sugrįžti į narvą taip greitai.

Kevinas Lee | Scanpix nuotr.

Kevinas Lee | Scanpix nuotr.

Kevinas Lee: kova prieš Islamą Makhachevą

K.Lee sugrįžimas į lengvo svorio divizioną buvo palydėtas nuostabia pergale nokautu kojos smūgiu į galvą prieš iki tol nenugalėtą imtynių „dievuką“ Gregorą Gillespie.

K.Lee tai buvo vos trečioji pergalė nokautu karjeroje, tačiau pati įspūdingiausia. K.Lee vis dar yra gana jaunas (27-erių metų), o susidomėjimas šiuo kovotoju ir vėl sugrįžo. K.Lee neieškos lengvų kovų, o vienas iš vardų, kurį pats kovotojas paminėjo po pergalės buvo I.Makhachevas (18-1 MMA, 7-1 UFC).

Abu kovotojai jau anksčiau norėjo tarpusavio dvikovos, todėl dabar jai yra pats geriausias laikas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.