Lewisas Hamiltonas | Scanpix nuotr.

Lewisas Hamiltonas | Scanpix nuotr.

 Britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“) prieš šias lenktynes buvo idealioje situacijoje tam, kad užsitikrintų pasaulio čempiono titulą. Britas startavo tik 5-as, bet jam ir šios vietos būtų užtekę čempiono titului. Po starto L.Hamiltonas greitai aplenkė itin prastai atrodžiusius „Ferrari“ pilotus ir įsitaisė lyderių trejete.

Geras taktinis sprendimas lenktynėse padėjo L.Hamiltonui galiausiai užimti antrą vietą. Jį aplenkė tik komandos draugas suomis Valtteri Bottas, o trečias liko olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“). Jis turėjo šviežesnes padangas lenktynių pabaigoje ir bandė spausti britą, bet jam pritrūko laiko. L.Hamiltonas, skirtingai nei kiti prizininkai, boksuose stojo ne du kartus, o tik sykį.

„Emocijos dabar liejasi per kraštus. Lenktynės šiandien buvo labai sunkios. Po prastos kvalifikacijos stengiausi atsitiesti dėl komandos. Norėjau dublio. Maniau, kad vieno sustojimo taktika nebus įmanoma. Dabar mane užvaldė emocijos. Didelė garbė būti vienoje gretoje šalia visų legendų. Kai man buvo šešeri ar septyneri, tėtis pasakė, kad niekada nepasiduočiau. Tai mūsų šeimos moto. Šiandien spaudžiau kaip galėjau ir tikėjausi, kad to užteks pergalei, bet padangų iki pabaigos neužteko. Nežinau, ar laimėsiu daugiau čempionatų, bet, kaip atletas, esu tokias šviežias, koks galiu būti dabartinėje karjeros stadijoje. Tikrai neatsipalaiduosiu. Net ir likusias sezono lenktynes važiuosiu rimtai“, - sakė L.Hamiltonas, sulaukęs ir Sebastiano Vettelio sveikinimų užkulisiuose.

L.Hamiltonas užsitikrino 6-ą pasaulio čempiono titulą. Jis aplenkė 5 titulus turintį argentinietį Juaną Manuelį Fangio ir atsidūrė per žingsnį nuo visų laikų rekordo. Jis tebepriklauso 7 kartus pasaulio čempionu tapusiam vokiečiui Michaeliui Schumacheriui.

Tuo tarpu V.Bottas kalbėjo apie prastą savo paties sezoną: „Pergalė nuteikė maloniai. Bolidas buvo puikus abi pastarąsias dienas. Turėjome gerą greitį ir galėjau koncentruotis tik į pergalę, bet net ir to neužteko, o Lewisas laimėjo titulą. Nežinojau, kuri sustojimų strategija bus geresnė. Džiaugiuosi, kad man užteko greičio dviejų sustojimų strategijai. Didžiausi sveikinimai Lewisui. Aš pats šiame sezone neįvykdžiau tikslų, bet tam visada yra kiti metai. Lewisas titulo nusipelnė. Jis turėjo puikų sezoną.“

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.