„FIA Motorsport“ žaidynėse lietuviai susipažįsta su trasa ir konkurentais | Organizatorių nuotr.

„FIA Motorsport“ žaidynėse lietuviai susipažįsta su trasa ir konkurentais | Organizatorių nuotr.

 Įspūdinga atidarymo ceremonija ketvirtadienio vakarą prasidėjusios inauguracinės „FIA Motorsport Games“ žaidynės iš miesto centro grįžo atgal į „ACI Vallelunga“ trasą. Nors artėjant varžyboms dalyvių palapinėse ir buvo juntamas chaosas, nuotaika bendrąja prasme – pakili. Labiausiai sunerimę į dangų dairėsi komandų vadovai ir inžinieriai – ko ne kas minutę kintančios oro sąlygos apsunkino sprendimus dėl padangų pasirinkimo ir automobilių nustatymų. 

Tuo tarpu, „#TeamLithuania“ garažuose – kovingas nusiteikimas: ypatingo dėmesio sulaukę dėl išskirtinių aprangų, delegacijos atstovai neslėpė geros nuotaikos. Tiesa, šiokie tokie debesys lietuvių stvoykloje buvo susikaupę: kol atstovai stebėjo iškilmingą atidarymo ceremoniją, išdaužus langą iš jų automobilio bagažinės buvo pavogti kompiuteriai, piniginės ir asmeniniai daiktai. Galiausiai, susitvarkę visus formalumus, lietuvai šyptelėjo: nusivylimą dėl praradimo tikrai atpirktų puikus Lietuvos sportininkų pasirodymas.

Pirmasis „ACI Vallelunga“ trasą išmėgino Julius Adomavičius

Penktadienis prasidėjo dalyvių susirinkimais, trasos apėjimu „Karting Slalom Cup“ dalyvaujantiems Kajui Šikšneliui ir Skaistei Petrauskaitei bei paskutiniais automobilių reguliavimais prieš treniruotes. Pirmasis „ACI Vallelunga“ trasos posūkius išmėgino Julius Adomavičius („Touring Car Cup“). Jo treniruotė prasidėjo 12:35 valandą Lietuvos laiku (13:35 Lietuvoje). Su smulkiais techniniais nesklandumais ketvirtadienio vakarą susidūrusi komanda juos išssprendė ir Lietuvos sportininkas startavo treniruotėje kaip ir buvo planuota. 

Pirmąjį pusvalandį praleidęs trasoje, Lietuvos „TCR ambasadorius“ neslėpė ir džiaugsmo, ir susižavėjimo trasa. „Čia tikrai bus ką veikti. Apima toks įdomus jausmas jau pirmame posūkyje, kai atvažiuoji praktiškai 200 km/h ir turi sukti, jauti kad automobilis jau slysta šonu... Varžovai važiuoja puikiai, manau, kad tikrai turėsiu ką veikti trasoje ir per pačias varžybas. Dar reiktų atsirinkti ir susidėlioti stabdymo taškus posūkiuose. Norisi geriau pažinti trasą, bet šiaip – ji tikrai puiki: ir greita, ir sudėtinga.“ – tik išlipęs iš automobilio įspūdžiais dalinosi J.Adomavičius. 

„Karting Slalom Cup“ startuoja be treniruočių

Tuo tarpu, „Karting Slalom Cup“ serijos dalyviai tokios „prabangos“, kaip treniruotės – neturėjo. Tiek penktadienį, tiek šeštadienį dalyviai varžysis tuo pačiu principu: kiekvienas atstovas  važiuos po tris ratus, iš kurių pirmas – bandomasis ratas, o kitų dviejų ratų įveikimo laikai bus sumuojami. Po to Kajaus Šikšnelio ir Skaistės Petrauskaitės laikas bus sumuojamas tarpusavyje ir beliks sulaukti visų rezultatų. Tuomet ir bus aišku, kad Lietuvai atstovaujantys jaunieji sportininkai pateko į pusfinalį. 

Benediktas Čirba

„Drifting Cup“ disciplinoje Lietuvai atstovaujantis Benediktas Čirba intesyviausiai praleido popietę. Jo treniruotės prasidėjo 16:20 valandą ir pastarąsias iškart keitė kvalifikaciniai važiavimai. Lietuvos sportininkas pasirodė puikiai: kvalifikacijoje jį aplenkė tik Portugalijos atstovas ir viską, ką gali, sportininkas parodys šeštadienį vakare, finalinių važiavimų metu.

„Digital Cup“ stovykloje – ramybė ir susikaupimas

Penktiedio popietę „Digital Cup“ besirungiantis Martynas Sidunovas pagaliau galėjo išmėginti simuliatorių, pačią platformą ir nustatymus. Gerą valandą praleidęs besitreniruodamas, M.Sidunovas ruošėsi šeštadienio kvalifikacijai ir finalams. Daug ką papasakoti Lietuvos atletas neturėjo: „Lietuvoje paprastai važiuoju kiek kitokia technika. Šiaip esu išlepintas, varžausi geresniu vairu, nei čia. Turiu adaptuotis.“ – juokėsi Martynas Sidunovas.

Sportininkų kovos tęsiasi šeštadienį. Visi Lietuvos sportininkai kovas dėl trofėjaus baigs sekmadienį: tai bus antros „TCR“ lenktynės ir „Karting Slalom Cup“ finalai.

Daugiau rezultatų, tiesioginės transliacijos nuorodas galima rasti oficialiame puslapyje fiamotorsportgames.com.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 02-24 Liverpool 22 : 00 West Ham United
Pen 02-28 Norwich City 22 : 00 Leicester City