Rusija
II kėlinys, 8 min.
29
:
29
Atsinaujins po sek
Italija

Įberkime cinamono į trintuvą: ar S.Kovaliovas turi šansų prieš galingąjį S.Alvarezą? (12)

2019.11.02 10:30
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
S.Alvarezo ir S.Kovaliovo svėrimo ceremonija | Scanpix nuotr.

S.Alvarezo ir S.Kovaliovo svėrimo ceremonija | Scanpix nuotr.

„Taip, esu laimingas. Tai bus dar viena galimybė įrodyti, kad esu geriausias boksininkas svorio kategorijoje iki 79 kilogramų. Mano tikslas – išsaugoti čempiono diržą“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienio vakarą kalbėjo 36-erių pasaulio čempionas Sergejus Kovaliovas (34-3-1).

O sulaukęs priminimo, kad ringe teks susitikti su dar nė kartą nenokautuotu meksikiečiu Saulu Alvarezu (52-1-2) rusas nusišypsojo. „Pamatysime, – susimąstęs tarė jis. – Tai nėra mano tikslas, tačiau apie tai galėsime pakalbėti po kovos“.

Neveltui S.Kovaliovas atsargiai rinkosi žodžius: S.Alvarezui šiuo metu priklauso čempiono titulai svorio kategorijose iki 76 (WBA), ir iki 72 kilogramų (WBA, IBF, „The Ring“). Šįkart meksikietis, turintis „Canelo“ pravardę („Cinamonas“, – ispanų kalba) rengiasi įsiveržti į aukštesnę svorio kategoriją ir iš Rusijos boksininko atimti WBO čempiono diržą.

„Suprantu jo ketinimus, tačiau mano tikslas yra išsaugoti diržą“, – ramiai spaudos konferencijoje dar kartą pakartojo „Krusher“ („Trupintuvas“ – anglų kalba) pravardę turintis S.Kovaliovas.

Lengvo pasivaikščiojimo nebus

„Laukia intriguojantis dviejų aukščiausios klasės boksininkų mūšis, – net neabejoja bokso treneris Tomas Vosylius. – Tokių kovų reikia boksui. „Canelo“ jau beveik „išsivalė“ savo svorio kategoriją, tad varžovų ieškojimas kitose, manau, šiame jo karjeros etape bus ganėtinai dažnas reiškinys“.

S.Alvarezas ir S.Kovaliovas | Organizatorių nuotr.

S.Alvarezas ir S.Kovaliovas | Organizatorių nuotr.

Pasak trenerio, 29-erių meksikietis yra techniškas ir fiziškai stiprus boksininkas pačiame karjeros pike. „Aišku, šioje, aukštesnės svorio kategorijos, kovoje jis negalės pilnai išnaudoti savo fizinių galimybių, tačiau turės greičio pranašumą, – sportas.lt sakė T.Vosylius. – O S.Kovaliovas šiandien jau nėra toks, koks buvo prieš trejus metus. Tačiau kalbame apie geriausią pussunkio svorio kategorijos boksininką pasaulyje. Tai nebus lengvas pasivaikščiojimas meksikiečiui. Manau, kad pasirinkęs tinkamą kovos planą rusas gali duoti gerą kovą“.

Tomas Vosylius | asmeninio archyvo nuotr.

Tomas Vosylius | asmeninio archyvo nuotr.

Apie savo planą S.Kovaliovas buvo užklaustas ir spaudos konferencijos metu. „Viskas paprasta. Mano planas yra sugriauti „Canelo“ strategiją“, – nedaugžodžiavo rusas.

T.Vosyliaus teigimo, rusas ringe turės svorio, jėgos ir ūgio pranašumą. „Tad jis turėtų laikytis distancijos, neprisileisti meksikiečio ir bandyti jį paveikti stipriais smūgiais, – teigė treneris. – S.Alvarezas turės pasikliauti savo greičiu ir technikos arsenalu. Jis nuolat bandys mažinti distanciją, smūgiuoti į korpusą. Pastarieji smūgiai turėtų pristabdyti rusą“.

Saulas Alvarezas ir Sergejus Kovaliovas | Scanpix nuotr.

Saulas Alvarezas ir Sergejus Kovaliovas | Scanpix nuotr.

Trenerio spėjimu, „Canelo“ kovą laimės vieningu teisėjų sprendimu. „Žinoma, jeigu rusas nepataikys stipraus lemtingo smūgio anksčiau“, – sakė T.Vosylius.

Skirtingi produktai

Treneris Vitalijus Vasiljevas priminė, kad S.Alvarezas mėgėjų ringe kovojo vos keliasdešimt kartų, o į profesionalų ringą žengė būdamas vos penkiolikos. „Tai yra boksininkas, turintis daug gebėjimų, o svarbiausia, labai aukštą bokso intelektą, – kalbėjo V.Vasiljevas. – Ir nepamirškime, kad „Canelo“ yra bokso produktas, kurį sukūrė Oscaras „Golden Boy“ De La Hoya. Pastarojo dėka „Canelo“ tapo geriausiai apmokamu boksininku. Tai yra naujasis Floydas Mayweatheris“.

Pasak trenerio, boksininkas gali turi gebėjimas ir talentą, tačiau be patyrusių vadybininkų nė vienas nepasiektų tiek, kiek jau pasiekė „Canelo“.

Vitalijus Vasiljevas | asmeninio archyvo nuotr.

Vitalijus Vasiljevas | asmeninio archyvo nuotr.

„Meksikiečio karjeroje viskas buvo sudėliota teisingai – nebuvo skubotų sprendimų, veržimosi į kovas, kurioms jaunas boksininkas dar nebuvo pasirengęs“, – aiškino V.Vasiljevas.

O S.Kovaliovas, trenerio teigimu, yra standartinis buvusios Sovietų sąjungos sportininkų pavyzdys – mėgėjuose turėjęs virš 200 kovų. „Didelių aukštumų olimpiniame bokse jis nepasiekė, bet visada boksavosi pakankamai gerame lygyje, – kalbėjo V.Vasiljevas. – Į profesionalų boksą S.Kovaliovas žengė ganėtinai vėlai. Egis Klimas įžvelgė ruso perspektyvą, atsivežė jį į Ameriką ir nusamdė trenerį Doną Turnerį. Surizikavo. S.Kovaliovas niekada nebuvo tikslinis produktas. Tai tebuvo vadybininko avantiūra, kuri, atrodo, atsipirko“.

Egis Klimas ir Sergejus Kovaliovas | Scanpix nuotr.

Egis Klimas ir Sergejus Kovaliovas | Scanpix nuotr.

Sėkmės žiburiu S.Kovaliovo karjeroje tapo kova su britų žvaigžde Nathanu Cleverly prieš šešerius metus. Tuomet rusas ketvirtajame raunde nokautavo varžovą ir tapo WBO čempionu.

„Tada karjera pradėjo kilti aukštyn. Ir, atrodo, viskas buvo gerai, kol rusas nesusitiko su Andre Wardu“, – atsiduso V.Vasiljevas.

Amerikiečiui A.Wardui rusas pralaimėjo dukart – 2016-ųjų pabaigoje prarado čempiono diržą vieningu teisėjų sprendimu. Revanšinėje dvikovoje 2017-ųjų metų birželį S.Kovaliovas atsilaikė iki aštunto raundo.

„Pripažinkime, S.Kovaliovo karjeros kreivė jau eina žemyn. Tai yra ganėtinai normalu – kiekvieno kovotojo kreivė, pasiekusi aukštumas, krenta žemyn. Gali būti pakilimų, tačiau atrodo, kad S.Kovaliovo kreivė jau nuolat leidžiasi žemyn“, – kalbėjo V.Vasiljevas.

Du scenarijai

Meksikos bokso mokykla – ėjimas į priekį, apsikeitimas smūgiais – tai ganėtinai atviras boksas.

„Canelo“ tai daro, tačiau jis turi puikų gynybos jausmą, jis sugeba puikiai išsisukti nuo smūgių ir staigiai kontraatakuoti. Pirmoje kovos pusėje, kol visi refleksai yra labai švieži, S.Alvarezas sugeba tai išnaudoti, – kalbėjo V.Vasiljevas. – Beje, jo smūgiai yra labai stiprūs. Platūs pečiai jam leidžia stipriai smūgiuoti... Jis turi viską. Bazė – Meksikos boksas, tačiau tai nėra „purvinas“ boksininkas, kuris tik apsikeičia smūgiais“.

V.Vasiljevas pastebėjo, kad „Canelo“ sprendimas kilti svorio kategorijoje – ganėtinai rizikingas ėjimas. „Nes boksininkui reikia nemažai laiko apsiprasti prie naujos svorio kategorijos, ypač profesionalų bokse, – kalbėjo treneris. – Įsivaizduoju, kaip kova vyks, tačiau labai yra sunku prognozuoti, kuo tai gali baigtis“.

Pasak V.Vasiljevo, meksikiečio vadyba oponentu pasirinko S.Kovaliovą neatsitiktinai. „Tik S.Kovaliovas turi šioje svorio kategorijoje Amerikoje „vardą“, – pastebėjo V.Vasiljevas. – Nei Aleksandras Gvozdykas, nei Artūras Beterbyjevas neturi, kaip amerikiečiai sako, tokio „hype’o“ kaip S.Kovaliovas, turintis didelę gerbėjų armiją. Jį geriausiai žino Amerikoje. Nepamirškime, viskas bokse sukasi aplink pinigus ir tik su S.Kovaliovu galima buvo suorganizuoti tokią parsiduodančią prekę“.

S.Kovaliovas rugpjūčio pabaigoje Čeliabinske apgynė čempiono diržą sunkioje kovoje su Anthony Yarde’u. „Ir „Canelo“ vadyba viską paskaičiavo – laiko poilsiui rusas neturės, jo karjerą – į pabaigą, tačiau šurmulio daug, kodėl gi ne? – kalbėjo V.Vasiljevas. – Juk galėjo šią kovą suorganizuoti Meksikoje gegužės 5 dieną – per „Cinco de Mayo“ šventę. Būtų dar daugiau pinigų uždirbę. Bet „Canelo“ skuba. Toks yra strateginis sprendimas“.

Sergejus Kovaliovas | Scanpix nuotr.

Sergejus Kovaliovas | Scanpix nuotr.

V.Vasiljevo teigimu, nereikia tikėtis, kad Rusijos boksininkas bandys pribaigti meksikietį vienu smūgiu – pradėjęs darbuotis su treneriu Buddy McGirtu boksininkas sugebėjo pakeisti savo kovotojo mentalitetą.

„Visi žinome ruso pravardę. Sunaikinti, sudaužyti – taip buvo anksčiau, – pastebėjo V.Vasiljevas. – B.McGirtas išmokė rusą, kad nokautas ateina, bet ringe reikia boksuotis. Pasak trenerio, nereikia ieškoti to vienintelio smūgio, reikia nuolat dirbti. Ir S.Kovaliovas pradėjo boksuotis. Tai jį išgelbėjo kovoje su A.Yarde’u. Tikiu, kad ir kovoje su „Canelo“ rusas tiesiog boksuosis ir stengsis neleisti varžovui priartėti“.

Meksikietis, V.Vasiljevo manymu, bandys mažinti distanciją ir smūgiuos nemažai į varžovo korpusą. „Vėliau smūgiais jis pereidinės į galvą, – sakė treneris. – „Canelo“ įpusėjus kovai gali pataikyti smūgį, kuris pristabdys S.Kovaliovą, ir tuomet kova gali baigtis nokautu. Kitas variantas – S.Kovaliovas atsilaikys visus raundus. Ar rusas gali pataikyti? Nokautuoti? Nemanau, kad taip bus“.


Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (12)
Registruoti
Anoniminiai (12)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

12-05 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Šiauliai“
12-05 „Neptūnas“ 17:00 „Lietkabelis“
12-06 „Žalgiris“ 17:00 „Rytas“

2020/21 m. Eurolyga

12-03 CSKA 21:00 „Olympiacos“
12-03 „Zenit“ 21:00 „Fenerbahče“
12-03 „Maccabi“ 21:05 „Crvena Zvezda“
12-03 „AX Armani“ 21:45 „Panathinaikos“
12-03 „Valencia“ 22:00 ALBA
12-04 „Anadolu Efes“ 19:30 „Baskonia“
12-04 „Bayern“ 19:30 „Chimki“
12-04 „Žalgiris“ 20:00 „Barcelona“
12-04 „Real“ 22:00 ASVEL
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 11-30 Leicester City 19 : 30 Fulham
Pir 11-30 West Ham United 22 : 00 Aston Villa
Pen 12-04 Aston Villa 22 : 00 Newcastle United