PAR regbio rinktinė | Scanpix nuotr.

PAR regbio rinktinė | Scanpix nuotr.

Šeštadienį Japonijoje baigėsi didžiausias 2019 m. sporto renginys planetoje – pasaulio regbio čempionatas. Po 12 metų pertraukos kovą dėl aukso laimėjo Pietų Afrikos Respublikos rinktinė, 32:12 (12:6) nugalėjusi iki finalo ypač galingai žaidusius Anglijos regbininkus.

PAR rinktinė jau rungtynių pradžioje turėjo puikią progą pasižymėti. Po anglų klaidos ir taisyklių pažeidimo Handre Pollardas gavo gerą galimybę atlikti baudos smūgį, tačiau spyrė pro šalį. Netrukus rungtynes teko sustabdyti. Kyle‘as Sinckleris po susidūrimo krito be sąmonės ir jam prireikė skubios medikų pagalbos. Laimei, Anglijos rinktinės žaidėjas po kelių minučių atsistojo ant kojų, tačiau buvo priverstas palikti aikštę.

Po prasto Billy Vunipolos perdavimo anglai prisidarė problemų ir pažeidė taisykles. H.Pollardas gavo antrąją progą rungtynėse atlikti baudos smūgį ir iš artimos distancijos nepadarė klaidos – PAR išsiveržė į priekį 3:0.

Įpusėjus pirmajam kėliniui pusiausvyrą atstatė Owenas Farrellas, sėkmingai atlikęs baudos smūgį (3:3). Afrikiečiams prieš šią situaciją problemų pridarė Cheslinas Kolbe, neišsilaikęs ant kojų. Mbongeni Mbonami paliko aikštę dėl galimo smegenų sukrėtimo, o Loodas de Jageris išėjo iš aikštės susiėmęs už rankos.

Lygus rezultatas laikėsi labai neilgai. Po anglų taisyklių pažeidimo baudos smūgį įspyrė H.Pollardas (6:3).

Pirmojo kėlinio pabaigoje anglai surengė pavojingiausią ataką ir buvo atsidūrę per keletą žingsnių nuo įskaitinio ploto. Visgi, afrikiečiai, nors ir pažeisdami taisykles, laikėsi, o anglai ėmė prarasti teritoriją. Galiausiai dėl minėtos pražangos kamuolys buvo grąžintas į buvusią vietą, anglai pasirinko baudos smūgį ir O.Farrellas išlygino rezultatą (6:6).

Anglai po išlygino rezultato vėl greitai buvo nubausti. H.Pollardas iš tolimos distancijos neklydo ir pelnė 9-ąjį tiek savo, tiek rinktinės tašką.

Pirmąjį kėlinį baigė jau ketvirtasis tikslus H.Pollardo smūgis. PAR rinktinė į pertrauką išėjo pirmaudama 12:6.

Sėkmingą žaidimo atkarpą PAR tęsė ir po pertraukos. H.Pollardas įspūdingu baudos smūgiu iš 52 m suteikė afrikiečiams rekordinį pranašumą (15:6).

Likus žaisti apie pusvalandį anglai laimėjo grumtynes, O.Farrellas įspyrė baudos smūgį ir priartino saviškius prie varžovų iki vienos atakos atstumo (9:15). Vos po kelių minučių O.Farrellas galėjo dar labiau priartinti anglus prie varžovų, tačiau jo smūgis iš 46 m distancijos buvo šiek tiek netikslus ir rezultatas nepakito.

58-ą min. H.Pollardas šeštą kartą įspyrė baudos smūgį (18:9). Pražangą afrikiečiai išprovokavo tiesiog klasiškai, pačiame žaidimo įkarštyje suformavę „molą“. Vos po minutės baudos smūgį realizavo ir O.Farrellas (18:12).

66-ą min. PAR sudavė rimtą smūgį anglams. Gražią ataką surengę ir puikiai koja sužaidę afrikiečiai atliko pirmąjį prispaudimą rungtynėse – pasižymėjo Makazole Mapimpi. Realizacijos smūgį tuomet pridėjo H.Pollardas ir rezultatas tapo net 25:12 PAR naudai.

Anglijos rinktinė galutinai „nuskendo“ 74-ą min., kai kamuolį žemino Cheslinas Kolbe. Po H.Pollardo realizacijos smūgio komandas skyrė net 20 taškų (32:12).

Anglai čempionatą pradėjo A grupėje, kur laimėjo trejas rungtynes paeiliui, o su prancūzais negalėjo žaisti dėl Japoniją siaubusio taifūno. Anglai su geriausiu taškų santykiu tapo grupės nugalėtojais, ketvirtfinalyje 40:16 pamokė australus, o pusfinalyje 19:7 nukarūnavo ilgą laiką pasaulio čempionate nenugalėtą Naujosios Zelandijos rinktinę.

Afrikiečiai B grupėje startavo pralaimėjimu 13:23 prieš „All Blacks“, bet vėliau laimėjo trejas rungtynes ir pakilo iki antros vietos. Ketvirtfinalyje PAR 26:3 sutriuškino japonus, o pusfinalyje 19:16 išplėšė pergalę prieš Velsą.

Abi rinktinės pasaulio čempionato finale žaidė pirmą kartą nuo 2007 m. Prieš 12 metų PAR 15:6 nugalėjo Angliją ir tada antrą kartą tapo pasaulio čempione. Anglai auksą laimėjo tik sykį – 2003 m.

Sportas.lt primena, kad penktadienį mažajame finale Naujoji Zelandija 40:17 pamokė Velsą.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton