„Forbes“ paskelbė daugiausiai uždirbančius NBA krepšininkus | Instagram.com nuotr

„Forbes“ paskelbė daugiausiai uždirbančius NBA krepšininkus | Instagram.com nuotr

 „Forbes“ paskelbė 10 daugiausiai uždirbančių NBA krepšininkų 2019-2020 m. sezone. Nors šiais laikais krepšininkų algos ženkliai išaugo, tačiau ryškiausios krepšinio žvaigždės vis tiek sugeba uždirbti daugiau pinigų ne aikštėje, o už jos ribų.

LeBronas Jamesas per pirmus 16 metų NBA uždirbo 270 mln. JAV dolerių, o jo uždarbis už aikštės ribų buvo daugiau nei dvigubai didesnis. Kevinas Durantas per 12 NBA sezonų gavo 187 mln. JAV dolerių ir tai yra kur kas mažesnė suma nei jo sutartis su „Nike“, pagal kurią amerikietis per 10 metų gaus 275 mln. JAV dolerių.

Per artimiausią sezoną L.Jamesas susižers net 92 mln. JAV dolerių ir šeštus metus iš eilės taps daugiausiai uždirbančiu NBA krepšininku. Tai – naujas rekordas tarp karjerą dar tęsiančių krepšininkų. „Karalius“ vėl didžiąją dalį sumos gaus iš reklamos ir kitų rėmimo sutarčių (55 mln.).

Lieka neaišku, kaip NBA ateityje paveiks konfliktas su Kinija, kurį sukėlė „Rockets“ generalinio vadybininko Darylo Morrey parama Honkongui. L.Jamesas ilgus metus yra „Nike“ veidas Kinijoje ir iš šios kompanijos kasmet gauna po 30 mln. JAV dolerių. Ši situacija problemų gali kelti ir Jamesui Hardenui, kurio rėmėja „Adidas“ pernai Kinijoje uždirbo daugiau pajamų nei visoje Šiaurės Amerikoje.

Nepaisant šių problemų, NBA klubų finansinė padėtis išlieka stabili. To garantas – įspūdinga sutartis su ESPN ir TNT televizijomis, kurios vertė siekė 24 mlrd. JAV dolerių, o trukmė – 9 metus. Net 46 NBA krepšininkai šiame sezone gaus bent 25 mln. JAV dolerių algą. Prieš penkerius metus aikštėje tiek neuždirbo nė vienas krepšininkas.

Visą daugiausiai uždirbančių NBA krepšininkų dešimtuką rasite fotogalerijoje:

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.