„Baskonia“
IV kėlinys, 1 min.
45
:
51
Atsinaujins po sek
„Žalgiris“
Kajus Šikšnelis | Organizatorių nuotr.

Kajus Šikšnelis | Organizatorių nuotr.

 Apart „Touring Car Cup“, „Drifting Cup“, „Digital Cup“ varžybų, jauniausieji Lietuvos sportininkai Kajus Šikšnelis bei Skaistė Petrauskaitė šalies garbę gins kovodami dar vienos disciplinos varžybose – „Karting Slalom Cup“. Ši serija į „FIA Motorsport Games“ sutraukė atstovus iš 29 šalių. Tiesa, kitaip, nei prieš tai minėtose disciplinose, šiose varžybose buriuojasi ne tik jauniausi dalyviai, bet ir ne po veną: kiekvienai šaliai atstovaus berniukas ir mergaitė, kurių amžiaus ribos – nuo 14 iki 16 metų. Šiuo atveju, Lietuvos garbę gins ne vieną trofėjų tarptautinėse pasaulinio lygio varžybose iškovojęs keturiolikmetis Kajus Šikšnelis ir pirmuosius žingsnius profesionaliame sporte žengianti penkiolikmetė Skaistė Petrauskaitė.

Sunku būtų rasti automobilių sporto mėgėją, kuris nežinotų, kas yra kartingas. Tačiau varžybų formatas, kuriame turės kovoti Lietuvos jaunieji atstovai – kol kas naujas: kartingo slalomo varžybų nei matyti, nei jose dalyvauti nėra tekę. Tiesa, „Federation Internationale d‘Automobile“ (FIA) – tarptautinė automobilių sporto federacija deklaruoja, kad šio formato varžybos pasaulyje populiarėja fenomenaliai. Pagrindinis lenktynių principas – trasos su kliūtimis įveikimas, kontroliuojant kartingo greitį.

„FIA Motorsport“ žaidynėse jaunieji sportininkai lenktyniaus dviejose paralelinėse trasose, išdėstytose viena šalia kitos. Kiekvienas vairuotojas įveiks tris ratus abiejose trasose. Pirmasis ratas bus laikomas treniruočių – bandomuoju, o, tuo tarpu, antrasis ir trečiasis važiavimai bus matuojami laikui. Treniruotės dalyvių lauks penktadienį, šeštadienį jas keis kvalifikacija, o pagrindinės varžybos įvyks sekmadienį. Abiejų sportininkų, atstovaujančių šaliai, taškai bus sumuojami.

Tiek jaunieji Lietuvos sportininkai, tiek jų treneriai atviravo, kad nežino, ko tikėtis: kartingo slalomo varžybose nei Kajui Šikšneliui, nei Skaistei Petrauskaitei dar neteko varžytis. Kiek sunkiau prognozuoti ir Lietuvos atstovų šansus bendrame kontekste: konkurentai lygiai taip pat dar nesutikti trasoje. Tiesa, kartingo federacijos atstovus džiugino tai, kad Kajaus Šikšnelio pavardę jau žino ne vienas tradicinių kartingo varžybų mėgėjas.

Kaip teigė „FIA Motorsport Games“ žaidynių organizatoriai, kartingo slalomo formatas pasirinktas ne šiaip sau. Ši disciplina pasirinkta kaip papildoma priemonė skatinti moteris ir mergaites lenktyniauti: būtent kartingo slalomo varžybose lenktyniauja ir „Girls on track“ FIA projekto dalyvės iš viso pasaulio.

Nors dalyvių Italijoje laukia daug pirmų kartų, Lietuvos kartingo federacijos prezidentas Karolis Šikšnelis ramus: „Manau, sportininkai padarys viską, ką gali, kovodami dėl trofėjų tarptautiniame kontekste. Manau, svarbiausia – tinkamas nusiteikimas ir vidinė motyvacija, o nei veno, nei kito mums netrūksta.“

Pagrindinis kartingo varžybų finalas įvyks šeštadienį, 14 valandą vietos laiku, o didysis finalas – sekmadienį, 9.00 valandą ryto.

Pilnas tvarkaraštis ir dalyvių sąrašas patalpintas pasaulinių „FIA Motorsport Games“ oficialiame puslapyje fiamotorsportgames.com. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 02-22 Chelsea 14 : 30 Tottenham Hotspur
Šeš 02-22 Southampton 17 : 00 Aston Villa
Šeš 02-22 Sheffield United 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 02-22 Crystal Palace 17 : 00 Newcastle United
Šeš 02-22 Burnley 17 : 00 AFC Bournemouth
Šeš 02-22 Leicester City 19 : 30 Manchester City
Sek 02-23 Wolverhampton … 16 : 00 Norwich City
Sek 02-23 Manchester United 16 : 00 Watford
Sek 02-23 Arsenal 18 : 30 Everton