Cristiano Ronaldo | Scanpix nuotr.

Cristiano Ronaldo | Scanpix nuotr.

Vienas geriausių planetos futbolininkų Cristiano Ronaldo interviu su „France Football“ kalbėjo apie savo įvarčius, sveiką gyvenseną, talento ir sunkaus darbo svarbą bei tokius dalykus, kurie jam padeda išlikti viršūnėje. 

Futbolininkas atskleidė, kad jis mielai žaistų tik svarbiose Turino „Juventus“ rungtynėse bei rinktųsi sekti tik paskui tuos, kuriems sekasi.

Pateikiame jo interviu su „France Football“.

– Ar meditacija tave padaro geresniu žaidėju?

– Tai mane nuramina, suteikia vidinės ramybės. Medituoju beveik kiekvieną dieną, daug dėmesio skiriu kvėpavimui. Tokiomis akimirkomis, esu savame burbule. Bet yra daugybė būdų medituoti.

– Stadiono aplinka, fanai, teisėjai, treneriai... Ar tai puolėjui yra stresą sukeliantys elementai?

– Pasakysiu tiek, kad jeigu viskas priklausytų tik nuo manęs, žaisčiau vien tik svarbiose rungtynėse. Tai būtų rinktinės ir Čempionų lygos susitikimai.

Būtent tokiose rungtynėse pasireiškia geri futbolininkai, kai yra didelė rizika, sunki atmosfera, didelis spaudimas. Po tokių akimirkų turi išlikti profesionalu , gerai dirbti kiekvieną dieną, kad galėtum priversti savo šeimą didžiuotis. Taip pat reikia atstovauti klubui, kuris tau moka algą. Todėl visuomet stengiuosi atiduoti visas jėgas. Kas liečia kitus dalykus, stengiuosi labai nekreipti dėmesio, ką sako publika.

– Kas yra svarbiausia būnant sėkmingu puolėju?

– Pirmiausia – talentas. Be jo daug nenuveiksi. Tačiau talentas be sunkaus darbo yra bereikšmis. Niekas nenukrenta tiesiog iš dangaus. Niekuomet nebūčiau pasiekęs tokio lygio be griežtos darbinės etikos.

– Ar yra toks gynėjas, prieš kurį nemėgsti žaisti?

– Nemėgstu žaisti prieš tokias komandas, kurios prie savo vartų pastato autobusą. Man tai nėra futbolas. Man futbolas nėra atėjimas į stadioną bijant žaisti.

Tai yra tiesiog mano nuomonė, ne kritika. Suprantu, kad kiekvienas turi savo žaidimo būdą, bet kaip galima laimėti, jeigu nesistengi to padaryti? Tai galioja ne tik futbole, bet ir gyvenime. Netikiu stebuklais.

– Ar jausi amžiaus naštą, kai tau sukaks 35-eri?

– Taip, galbūt tame yra logikos. Visas pasaulis sensta. Galima būti sveikam ilgą laiką, bet kūnas patiria natūralią eroziją, kuriai nėra kaip pasipriešinti.

Tačiau galima būti senu jaunuoliu, jeigu suprantate mano mintį. Šiais laikais vidutinė gyvenimo trukmė yra 82,5 metų. Tačiau nuo 65-erių žmonės pradeda prarasti atmintį, pamiršta savo vaikų vardus ar išgerti vaistus.

Gyvename ilgiau, bet pati gyvenimo kokybė nėra geresnė. Mano tikslas išlikti jaunu net ir senstant, taip pat būti konkurencingu. Parodykite man mano amžiaus žmogų, kuris žaidžia taip, kaip aš ir dar tokioje komandoje, kaip „Juventus“. Tai yra išties sudėtinga.

Žmonės sako, kad turiu atleto kūną, tačiau tai nėra vien tik fiziniai dalykai ar treniruotės. Dar labai svarbu gyvenimo būdas, mityba, miegas, pratimai, kuriuos renkiesi daryti. Maždaug 70 procentų mano gyvenimo yra skirta futbolui. Jeigu nori ilgai žaisti, turi būti protingas. Aš tai vadinu futbolininko išsilavinimu.

– Yra sakoma, kad neįmanoma žaisti 100 procentų visą sezoną...

– Pažiūrėkite į jaunesnius futbolininkus. Būdami 25-27 metų jie turi daug potencialo, bet kiek iš jų būna traumuoti. Ar tikrai manote, kad tai yra sutapimas?

Jie visi sako, kad tai yra tik nesėkmė. Bet kas yra sėkmės trūkumas? Gyvenime galima rinktis sekti tuos, kuriems sekasi ir tuos, kuriems nesiseka. Aš renkuosi sekti tuos, kuriems sekasi.

Renkuosi daryti tokius dalykus, kurie verčia būti sėkmingam. Dievas viską stebi. Jeigu turiu tokią karjerą, reiškia, kad kažką darau teisingai. Būti aukštumoje du ar tris metus yra viena, bet pabandykite būti aukščiausiame lygyje 16 ar 17 metų. Nejaugi manote, kad tai yra tik talento klausimas?

Pasakysiu jums vieną dalyką: daug žmonių kalba apie futbolą nežinodami žaidėjų aplinkos, jų vidaus, jų įsitikinimų, draugysčių, ego ar trenerių. Visus tokius dalykus praėjau per daugiau nei 15 metų žaidimo. Futbole reikia su daug kuo susitvarkyti, kad galėtum būti 16 kartų nominuotas Auksinio kamuolio rinkimuose.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

romas
2019-10-30 15:36:37
kai paskaitai,tai juokas ima,parodykit mano metu zaideja kuris zaistu tokiame lygyje,yra kitu sporto saku ,kur reikia dagiau istvermes,jeigu kas prisimena Kanados ledo ritulio zaideja Gordi Hou ,kuris zaide budamas 53metu,kiek yra boksininku,,kiek futbolo zaideju vasara futbolas ziema ledo ritulys,galima daug vardinti ,perdaug girtis nesveika,tai parodo jo pasiputima
Atsakyti
Dinis
2019-10-30 00:37:57
Kai paskaitau toki interviu ir suprantu kodel Mesis man labiau patinka. Ne kaip futbolistus lyginu, bet kaip zmones
AtsakytiTvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 02-17 Chelsea 22 : 00 Manchester United
Tre 02-19 Manchester City 21 : 30 West Ham United