Nate'as Diazas | Instagram.com nuotr

Nate'as Diazas | Instagram.com nuotr

Kai Nate‘as Diazas paskelbė, kad jis dėl neigiamo dopingo testo pasitraukia iš „UFC 244“ turnyro pagrindinės kovos prieš Jorge Masvidalį, jis nesišvaistė tuščiais grasinimais.

Būtent tą akimirką buvo nuspręsta, kad nebebus jo ir J.Masvidalio kovos.

Kiek daugiau nei po 24 valandų UFC paskelbė pareiškimą, kuriame išteisina N.Diazą. Remiantis USADA pareiškimu teigiama, kad N.Diazas buvo užteršto priedo auka.

Kai N.Diazo vardas buvo išteisintas, jis vėl buvo pasirengęs kovoti. Visgi kovotojas nori būti tikras, kad visi žinotų – jis nepadarė nieko bloga ir toks skubotas pasitraukimas iš turnyro buvo tik noras įrodyti savo nekaltumą.

„Aš nebuvau patenkintas tuo, kaip tai vyko“, – sakė N.Diazas. „Tai tiesiog didžiulė nesąmonė. Aš tiesiog nenorėjau būti senos suknistos paslapties dalimi. Manau, kad tie žmonės, kurie vartoja steroidus nekalba apie juos garsiai. Aš manau, kad jeigu jau susidūrei su tuo, tai leiskis iki to taško ir kalbėk apie tai. Neketinau laikyti paslapties, kuri vėliau vis tiek išlystų į viešumą.

Mums reikėjo tai patraukti iš kelio, nes tai lenda į galvą. Esant tokiai situacijai reikėjo nutraukti kovą ir tada išsiaiškinti, kas čia po velniais darosi. Žinojau, kad vis tiek bus daug nesąmonių, tačiau dabar tai išspręsta ir mes galime judėti toliau“.

Praėjusios savaitės pranešime N.Diazas teigė, kad nesiruošia tylėti, o tai reiškia, kad kažkas iš UFC bandė dangstyti neigiamo dopingo testo istoriją.

N.Diazas neatskleidė daugiau detalių apie tai, kas jam perdavė šį pranešimą, tačiau jis patikino, kad galėjo lengvai judėti į priekį ir neatskleidžiant šios istorijos.

„Tai buvo svarbiausias dalykas“, – sakė N.Diazas. „Aš nesistengiu kažko pakišti po ratais. Tai tiesiog buvo didžiulė ir slepiama paslaptis bei atrodė taip, kad joje yra įsitraukę kai kurie žmonės, kurie vartoja steroidus. Aš su tuo nesijaučiau komfortabiliai, todėl tiesiog tai iškėliau į viešumą. Nes jeigu būtų nutylėta ir dabar man kažkas pasakytų, kad aš turėjau teigiamą dopingo testą dėl kažkokios nesąmonės ir visi pradėtų apie tai kalbėti, tuomet aš net nenorėčiau kovoti.

Sakykime, kad netyčia suvalgiau šitą šūdą, ko aš nedariau, tačiau sakykime, kad padariau. Tada kovokime po kelių mėnesių, kai tas šūdas pasišalins.Aš neturiu su tuo jokių problemų. Man nerūpi, jeigu tai sugadins jūsų šou. Tai nesugadina visos mano „legendos“. Aš esu visiškai natūralus. Jeigu mes būtume urviniai žmonės, aš būčiau kiečiausias urvinis“.

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl N.Diazas pats pasitraukė iš kovos greičiau nei UFC ir USADA susitarė užkulisiuose buvo ta, kad jis buvo įsitikinęs, kad niekada nieko neapgaudinėjo.

„Aš žinojau, kad esu švarus ir galiu būti pasiruošęs turnyrui“, – sakė N.Diazas. „Sutvarkykite šią netverką, išteisinkite mane ir aš būsiu ten, kur reikia“.

N.Diazas sako, kad jis apie teigiamą dopingo testą buvo informuotas prieš keturias dienas nuo to laiko, kai jis apie tai paskelbė socialiniame tinkle.

Tada jis priėmė perimti valdžią iš UFC rankų, o tai padėjo visą šią netvarką sutvarkyti per 24 valandas.

„Aš nenoriu jokių pasiteisinimų dėl pergalių ar pralaimėjimų“, – sakė N.Diazas. „Aš tik noriu, kad būtų sąžininga kovą – tokia, kokia turi būti. Aš mačiau, kaip kiti žmonės susiduria su bėdomis, kai jie laiko didžiules paslaptis tam, kad nesugadintų kažkokio šou. Aš taip nedarau – nebus jokio suknisto šou, jeigu mes jo nedarysime teisingai.

Aš jiems pasakiau – viskas dabar yra švaru ir teisinga. Man visa ši situacija yra juokinga ir aš ją galiu palikti už savęs. Jeigu jie dar kartą nori man paskambinti dėl šito šūdo, mes galime daryti testus visą mano likusį gyvenimą kasdien, nes aš tą patį šūdą vartoju paskutiniuosius penkerius metus. Nemėginkite žaisti su manimi“.

UFC teigė, kad „organinis, veganiškas, augalinis kasdienis multivitaminas“ buvo užterštas uždrausta medžiaga LGD-4033. Visgi N.Diazas sako, kad niekada nenustojo vartotoji savo papildų, net tada, kai gavo pranešimus apie nestandartinius rezultatus.

„Aš nenustojau vartoti jokių papildų“, – sakė N.Diazas. „Aš nenustojau daryti nieko, ką dariau įprastai. Aš padvigubinau papildų kiekį, nes tapau visišku veganu. Aš ir toliau dariau tai, ką dariau. Jie turi pakartotinai patikrinti savo testus, nes kažkas yra blogai su jų nesąmonėmis“.

UFC šią problemą išsprendė per rekordiškai trumpą laiko ir tai buvo N.Diazo nuopelnas.

„Jie bandė daryti tą ar aną, bet aš buvau ramus ir pasakiau, kad tai baigta arba mane išvalykite. Kitu atveju – aš išeinu. Jie tai padarė. Tai būtų jų praradimas, jeigu jie bandytų žaisti su manimi“, – sakė N.Diazas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Tre 01-29 West Ham United 21 : 45 Liverpool
Šeš 02-01 Leicester City 14 : 30 Chelsea
Šeš 02-01 Watford 17 : 00 Everton
Šeš 02-01 West Ham United 17 : 00 Brighton & Hov…
Šeš 02-01 Newcastle United 17 : 00 Norwich City
Šeš 02-01 Crystal Palace 17 : 00 Sheffield United
Šeš 02-01 AFC Bournemouth 17 : 00 Aston Villa
Šeš 02-01 Liverpool 17 : 00 Southampton
Šeš 02-01 Manchester United 19 : 30 Wolverhampton …