„FK Vilniaus“ rungtynės | Elvio Žaidario nuotr.

„FK Vilniaus“ rungtynės | Elvio Žaidario nuotr.

 Debiutinio sezono finiše – įtikinama ir nepadoriai triuškinanti Pirmos lygos debiutanto FK „Vilniaus“ pergalė. Paskutiniame XXVIII ture šiemet įkurtas klubas net 9:0 (3:0) nepasigailėjo „Pakruojo“ futbolininkų ir dvylikta vieta lentelėje baigė pirmąjį sezoną antroje pagal pajėgumą šalies futbolo lygoje.

Nuo pirmosios minutės šeimininkai apgulė „Pakruojo“ vartus, tačiau į pavojingesnes atakas tai neišsivystė. Svečiai pirmąją progą susikūrė 12 min, bet kamuolys skriejo šalia virpsto.

Tuo metu 16 min. po Eivino Zagursko perdavimo Povilo Malinausko klastingą smūgį atrėmė „Pakruojo“ vartų sargas Jordyn van der Corput, vėliau Povilas atliko grąžų perdavimą R. Ruseckiui, bet puolėjas kamuolio galva nepasiekė.

26 min. P. Malinauskas vėl atsidūrė atakos smaigalyje, bet saugo bandymas atsimušė į išorinį vartų kampą, tuo metu priešingoje aikštės pusėje per visą aikštę įsibėgėjęs Artiomas Fedorovas galėjo nubausti vilniečius, bet savo klubą gelbėjo vartininkas Dominykas Valeckas.

34 min. vilniečiams pagaliau pavyko persverti rezultatą, kai po Luko Valvonio smūgio kamuolį galva į vartus nukreipė E. Zagurskas – 1:0.

40 min. į baudos aikštelę besiveržusį Igną Kružiką neleistinai sustabdė „Pakruojo“ futbolininkai, teisėjo skirto 11 m. baudinio stojusio mušti P. Malinausko bandymą vartininkas atmušė, bet pirmas prie kamuolio suskubęs saugas pakartotiniu smūgiu kamuolį pasiuntė į J. Van der Corput vartų tinklą – 2:0.

„FK Vilniaus“ rungtynės | Elvio Žaidario nuotr.

„FK Vilniaus“ rungtynės | Elvio Žaidario nuotr.

45 min. varžovai neleistinai baudos aikštelėje šį kartą sustabdė jau dešiniuoju kraštu įkirtusį L. Juodkūnaitį, o E. Zagurskas nuo 11 m. žymos pelnė antrąjį savo įvartį – 3:0.

Antrojo kėlinio pradžioje žiūrovai gausiais aplodismentais pasitiko jaunąjį klubo vartininką Audrių Likšą, šiandien švenčiantį savo gimtadienį.

Antrasis kėlinys prasidėjo greitu vilniečių išpuoliu, kai 48 min. kamuolį užtikrintai į vartus nukreipė P. Malinauskas – 4:0.

Pakruojiečių triuškinimą 50 min. pratęsė R. Ruseckis, pakartojęs E. Zagursko smūgį ir dar labiau  įtvirtinęs vilniečių persvarą – 5:0.

Savo lyderiams pelnytai pailsėti davęs vyr. treneris Igoris Morinas į aikštę įleido klubo jaunimą, tuo metu įvarčių kruša į J. van der Corput ginamus vartus nesibaigė: 68 min. savo pavardę į rungtynių protokolą įtraukė ir L. Juodkūnaitis – 6:0.

Po minutės pakruojiškius dar kartą nubaudė ir Mantas Adomėnas – 7:0.

72 min. ir 75 min. po keitimo pasirodęs šešiolikametis buvęs FK "Granitas" klubo sistemos auklėtinis Tomašas Gulbickis motyvaciją praradusius varžovus taip pat nubaudė dviem įvarčiais – 8:0 ir 9:0. 

Audrius Likša | Elvio Žaidario nuotr.

Audrius Likša | Elvio Žaidario nuotr.

Likusį rungtynių laiką vaizdas aikštėje nesikeitė: rungtynes „paleidę“ varžovai bandė atsimušinėti nuo „Vilniaus“ atakų, kol teisėjo finalinis švilpukas įtvirtino triuškinančią sostinės klubo pergalę - 9:0. 

Po paskutinių sezono rungtynių klubo direktorius Stasys Petrauskas, kalbėdamas apie fanų palaikymą namų rungtynių metu, nepamiršo padėkoti ir varžovams, kartu su fanais kūrusiais futbolo šventes „Fabijoniškių“ gimnazijos stadione:

„Futbolas be sirgalių – ne futbolas. Nuoširdi padėka visiems FK „Vilnius“ sirgaliams, taip pat klubo jaunimo ugdymo partnerių „Baltijos futbolo akademija“ ir FK „Granitas“ bendruomenių atstovams už komandos palaikymą net ir po nesėkmingų rungtynių. Taip pat didelis „ačiū“ visiems varžovams, kurie žaidė gana specifiniame mūsų namų stadione ir kartu su mūsų fanais čia kūrė mažas futbolo šventes. O prie tų švenčių kūrimo savo parama stipriai prisidėjo ir mūsų rėmėjai – nuoširdus „ačiū“ ir jiems“, – dėkojo klubo direktorius S. Petrauskas.

Klubo vadovas taip pat patikino, jog kitame sezone klubo ambicijos tik dar labiau augs, o klubas visa veikla orientuosis ir kvies įsijungti į savo fanų gretas tuos,  kurie myli futbolą.

„FK Vilniaus“ rungtynės | Elvio Žaidario nuotr.

„FK Vilniaus“ rungtynės | Elvio Žaidario nuotr.

„FK „Vilnius“ visada bus tų, kurie nori futbolo, o ne tiems, kurie iš futbolo nori sau. Džiaugiamės, jog mūsų klubas yra ir bus kiek kitoks – jis bus bendruomenės, sirgalių ir tikrų futbolo mylėtojų“, –  kalbėjo klubo direktorius.

FK „Vilnius“ ekipa savo gerbėjams savo padėką išreiškė jausmingame video klipe:

FK „Vilnius“: D. Valeckas (nuo 46 min. - A Likša), L. Valvonis, A. Korsakas (nuo 60 min. - J. Kibirkštis), E. Zagurskas, M. Adomėnas, L. Juodkūnaitis,  E. Morinas, P. Malinauskas (nuo 60 min. - S. Vikertas) E. Motuz, I. Kružikas (nuo 46 min. - T. Gulbicki) ir R. Rusecki.

FC „Pakruojis“: J. Van der Corput, D. Lunskis, R. Gediminas (nuo 77 - V. Paslavičius), A.Bajorūnas, A. Bagočius, M. Kazilionis, K. Minikavičius, A. Fedorov (nuo 68 min. -A. Klevinskas), A. Renusas, E. Lokuševičius, A. Rocius. 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi
Registruoti
Anoniminiai
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų