Lewisas Hamiltonas | Scanpix nuotr.

Lewisas Hamiltonas | Scanpix nuotr.

Sekmadienį Meksikoje rengtos 18-os „Formulės 1“ sezono lenktynės, kurias laimėjo puikiai padangas tausojęs britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“ komanda).

Lenktynių pradžioje geriausioje situacijoje buvo „Ferrari“. Monakietis Charlesas Leclercas išsaugojo pirmą vietą po starto, o vokietis Sebastianas Vettelis važiavo antras. Tuo tarpu L.Hamiltonui po starto trūko vietos trasoje, jis kiek išvažiavo už jos ribų, todėl ne tik neaplenkė S.Vettelio, bet dar ir įsivėlė į incidentą su olandu Maxu Verstappenu („Red Bull“) bei visais keturiais ratais išvažiavo už trasos ribų.

L.Hamiltonas buvo nukritęs iki 5-os vietos, bet vėliau pakilo į 3-ią poziciją, nusprendė anksti stoti boksuose ir surizikuoti. Britas pasirinko kietas padangas iki finišo likus 47 ratams. Visą likusią distanciją britas įveikė su šiuo padangų komplektu, po varžovų sustojimų pakilo į pirmą vietą ir ją išlaikė iki finišo.

C.Leclercas taip pat stojo anksti, bet pasirinko vidutinio kietumo padangas. Dėl šios priežasties jam vėliau teko stoti dar kartą ir rinktis kietas padangas, bet sustojimo metu suklydo „Ferrari“ mechanikai, sugaišę bent 4 sek. prie vienos padangos. C.Leclercas prarado daug laiko ir finišavo vos 4-as.

S.Vettelis su suomiu Valtteriu Bottu („Mercedes“) stojo vėliau už L.Hamiltoną ir turėjo 13-14 ratų „šviežesnes“ kietas padangas, tačiau rimtesnio spaudimo britui taip ir nesukėlė. S.Vettelis užėmė 2-ą vietą, o V.Bottas buvo 3-ias.

Konkurencingas šį kartą buvo tailandietis Alexanderis Albonas, bet „Red Bull“ jam pritaikė tą pačią taktiką kaip C.Leclercui, todėl jis tenkinosi 5-a vieta. Šeštas finišavo M.Verstappenas, kuris dar lenktynių pradžioje pradūrė padangą, sustojo boksuose ir nuvažiavo likusius 66 ratus (!) su kietomis padangomis.

Meksikos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

Meksikos GP lenktynių rezultatai | Organizatorių nuotr.

L.Hamiltonas su 363 taškais jau beveik užsitikrino šeštąjį pasaulio čempiono titulą, o V.Bottas (289) baigia užsitikrinti antrą vietą. Dėl trečios vietos kovoja C.Leclercas (236), S.Vettelis (230) ir M.Verstappenas (220). Konstruktorių įskaitoje jau anksčiau triumfavo „Mercedes“ (652), o už jų rikiuojasi „Ferrari“ (466) bei „Red Bull“ (341).

19-osios sezono lenktynės jau lapkričio 3-ią dieną vyks Ostino trasoje (JAV).

Atnaujinta 22.36 val. Situacija lyderių gretose stabilizavosi. L.Hamiltonas puikiai tausoja padangas, o C.Leclercas jau du kartus blokavo ratus ir baigia prarasti šviežesnių padangų pranašumą.

Atnaujinta 22.33 val. M.Verstappenas jau 52 ratus nuvažiavo su kietomis padangomis ir laikosi 6-as.

Atnaujinta 22.32 val. Likus 15 ratų vis dar pirmauja L.Hamiltonas. Jis 2.4 sek. lenkia S.Vettelį, 3.4 sek. - V.Bottą, 6.4 sek. - C.Leclercą ir 17.3 sek. - A.Alboną. Visi lyderiai važiuoja su kietomis padangomis. L.Hamiltonas su šiuo komplektu jau nuvažiavo 33 ratus, S.Vettelis - 19, V.Bottas - 20, C.Leclercas - 13, o A.Albonas - 12.

Atnaujinta 22.22 val. S.Vettelį nuo lyderio L.Hamiltono skiria tik 2 sek. Dar už 2 sek. važiuoja V.Bottas, o C.Leclercas lyderiui pralaimi 11 sek. ir sparčiai artėja.

Atnaujinta 22.16 val. M.Verstappenas jau 7-as, nors 39 ratus važiuoja su tomis pačiomis kietomis padangomis.

Atnaujinta 22.13 val. Prastas C.Leclerco sustojimas. Monakietis prarado bent 4 sekundes ir į trasą grįžo 5-as, atsilikdamas 17 sek. nuo L.Hamiltono. Monakietis 28 ratus turės įveikti su kietomis padangomis.

Atnaujinta 22.04 val. Visi lyderiai jau sustojo po kartą. C.Leclercas 8.2 sek. lenkia L.Hamiltoną, 13 sek. - A.Alboną, 15.3 sek. - S.Vettelį ir 18.9 sek. - V.Bottą. Monakiečiui ir tailandiečiui dar tikrai reikės kartą stoti, nes jis iki šiol naudojo tik vidutinio kietumo padangas.

Atnaujinta 22.03 val. V.Bottas į boksus pasuko nuvažiavęs pusę lenktynių distancijos ir pasirinko kietas padangas. Jis sugrįžo 5-oje pozicijoje. M.Verstappenas jau pakilo iki 10-os vietos.

Atnaujinta 21.59 val. S.Vettelis ir V.Bottas toliau važiuoja nesikeisdami padangų bei turėtų sutaupyti vieną sustojimą.

Atnaujinta 21.45 val. A.Albonas po sustojimo prarado laiką už C.Sainzo, todėl L.Hamiltonas po sustojimo grįžo į trasą prieš A.Alboną.

Atnaujinta 21.35 val. C.Leclercas sureagavo į A.Albono sustojimą ir pats užsuko į boksus.

Atnaujinta 21.33 val. „McLaren“ susimovė - L.Norrisui nebuvo tinkamai pritvirtinta padanga. Dėl šio incidento jis prarado visą ratą lyderiams.

Atnaujinta 21.29 val. A.Albonas netgi pradeda spausti S.Vettelį kovoje dėl 2-os vietos.

Atnaujinta 21.26 val. V.Bottas jau pakilo iki 5-os vietos, o L.Hamiltonas nesugeba aplenkti A.Albono. Teisėjai nusprendė nebausti S.Vettelio už incidentą su L.Hamiltonu.

Atnaujinta 21.21 val. Teisėjai ruošiasi tirti S.Vettelio elgesį, nes šis po starto nepaliko vietos trasoje L.Hamiltonui.

Atnaujinta 21.20 val. M.Verstappeno problemos nesibaigia. Olandui sprogo padanga.

Atnaujinta 21.18 val. L.Hamiltonas aplenkė C.Sainzą ir dabar taikysis į 3-ioje vietoje važiuojantį A.Alboną. Beje, po starto nežymų incidentą turėjo ir „Ferrari“ pilotai, bet panašu, kad jų bolidai nebuvo pažeisti.

Lenktynių startas:

Atnaujinta 21.15 val. Lenktynių lyderiu išliko C.Leclercas. Antras toliau važiuoja S.Vettelis, o L.Hamiltonas po atkaklios kovos su M.Verstappenu buvo už trasos ribų ir nukrito į 5-ą vietą. M.Verstappenas nukrito net į 8-ą poziciją. Trasoje trumpam buvo paskelbta virtualaus saugos automobilio stadija.

Meksikoje tiek 2017 m., tiek 2018 m. nugalėjo M.Verstappenas. 2016 m. čia triumfavo L.Hamiltonas, o 2015 m. – vokietis Nico Rosbergas. „Ferrari“ Meksikoje nėra laimėjusi nuo Alaino Prosto pergalės dar 1990 m. Tiesa, nuo 1993 m. iki 2014 m. Meksikos GP lenktynių kalendoriuje nebuvo.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga