Rasa Leleivytė | Vytauto Dranginio nuotr.

Rasa Leleivytė | Vytauto Dranginio nuotr.

 Antradienį baigėsi pasaulio plento dviračių turo sezonas. Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI), pasibaigus paskutinėms aukštos kategorijos lenktynėms, paskelbė atnaujintą pasaulio reitingą, pagal kurį išdalino kelialapius į Tokijo olimpiadą. Pagal šį reitingą į olimpiadą pateko ir du lietuviai.

Lietuvos vyrai surinko 837 įskaitinius taškus, užėmė 45-ą vietą šalių įskaitoje ir už tai gavo 1 vietą Tokijo olimpiadoje. Kol kas neaišku, kurį dviratininką lietuviai siųs į grupines plento lenktynes. Norėdami gauti 2 vietas, lietuviai turėjo patekti tarp 32 geriausių šalių. Tiek estai, tiek latviai galės deleguoti po 2 dviratininkus į vyrų grupines lenktynes.

Teisę dalyvauti moterų olimpinėse plento dviračių lenktynėse iškovojo Rasa Leleivytė. Ji surinko 224 įskaitinius taškus ir asmeninėje įskaitoje užėmė 96-ą vietą, o kelialapius gavo dviratininkės, patekusios į pirmąjį 100-uką. Komandinėje įskaitoje lietuvės nepateko tarp 22 geriausių šalių, todėl joje kelialapių nepelnė.

Į Tokijo olimpiadą jau pateko 21 Lietuvos sportininkas. Mūsiškiai jau tikrai startuos bent 7-iose sporto šakose.

Kitų metų kovo 2 d. paaiškės ir Tokijo olimpiados dviračių treko lenktynių dalyviai. Į olimpiadą realiai pretenduoja Simona Krupeckaitė, Miglė Marozaitė, Vasilijus Lendelis ir Olivija Baleišytė.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga