Terence'as Crawfordas | Scanpix nuotr.

Terence'as Crawfordas | Scanpix nuotr.

 Net ir nedaug apie boksą išmanantis žmogus galėtų pasakyti, kad Terence‘as Crawfordas patektų į šiuo metu geriausių boksininkų sąrašą ir būtų tarp visų didžiausių bokso vardų. T.Crawfordas per karjerą yra šventęs visas 35 pergales iš tiek pat galimų bei 25 iškovojęs nokautais.

Šiuo metu geriausio Lietuvos boksininkas Egidijus Kavaliauskas gruodžio 14-ą dieną Niujorko „Madison Square Garden“ (JAV) arenoje mėgins nutraukti šią įspūdingą seriją bei iškovoti WBO pusvidutinio svorio kategorijos pasaulio čempiono diržą.

T.Crawfordas yra neabejotinas šios kovos favoritas, tačiau lietuvis turi jėgą, galinčią priversti T.Crawfordą suklupti. Tai padaryti bus nelengva – pateikiame priežastis, kodėl T.Crawfordas taip dominuoja per savo profesionalaus bokso karjerą.

Apskaičiuotas puolimas

Terence'as Crawfordas | Scanpix nuotr.

Terence'as Crawfordas | Scanpix nuotr.

T.Crawfordas yra tikras technikos specialistas. Jis niekada neskuba atakuoti varžovo. Amerikietis turi abi stiprias rankas ir dažnai keičia „orthodox“ (kai boksininkas kairę koja pastato į priekį prieš dešinę ir taip savo silpnesnę pusę laiko arčiau varžovo) bei „southpaw“ (kai boksininkas dešinę ranką ir koją stato į priekį – tai normali pozicija kairiarankiams boksininkams) pozicijas.

Jo puolimą sustiprina ir mokėjimas gerai judinti savo galvą ir viršutinę kūno dalį, išvengiant smūgių judanti į priekį. Tai padidina T.Crawfordo smūgių kampus bei sumažina varžovo kontratakų galimybes.

T.Crawfordas dažnai veda kovą tiesia kaire ranka iš „southpaw“ pozicijos ir tai verčia varžovus sutrikti. Apskritai, vidutinis bokso sirgalius nuvertina T.Crawfordo puolimo galimybes, tačiau jo varžovai patvirtins, kad jis turi didžiulį puolimo arsenalą.

Gebėjimas kontratakuoti

Nepaisant natūralaus būdo būti agresyviam, T.Crawfordas turi ir natūralius kontratakos sugebėjimus. Jis sugeba priversti varžovą nepataikyti smūgių ir gali priversti varžovą gailėtis dėl kiekvieno netaiklaus smūgio.

Terence‘as taip pat sugeba išvengus varžovo smūgio pats atlikti smūgį į galvą ar kūną iš apačios („uppercut“).

Kita mėgstama T.Crawfordo kontratakos galimybė – kairysis „kablys“ po to, kai jis pusę žingsnio atsitraukia išvengdamas artėjančios atakos.

Solidi gynyba

Terence'as Crawfordas | Scanpix nuotr.

Terence'as Crawfordas | Scanpix nuotr.

Dėl T.Crawfordo atletiškumo, varžovams sunku atlikti kombinacijas prieš jį. Amerikietis naudoja savo refleksus bei viršutinės kūno dalies judėjimą tam, kad išvengtų pagrindinių varžovo smūgių. T.Crawfordo gynyba yra aukščiausio lygio apsaugos sistemos atitikmuo.

Vienintelė skylė T.Crawfordo gynyboje atsiranda tada, kai jis kovoja iš „southpaw“ pozicijos. Tiesūs dešinės rankos smūgiai gali pasiekti tikslą iš „orthodox“ pozicijos bei dešinės rankos „kablys“ kartais gali būti tikslus iš „southpaws“ pozicijos, kai T.Crawfordas pats kovoja iš jos.

T.Crawfordas labai gerai blokuoja smūgius, kai pats nusprendžia tai daryti. Visgi daugeliu atvejų jis mėgsta išvengti smūgių su savo puikiu viršutinės kūno dalies judėjimu.

Sumanūs „jabai“

Savo paskutinėse kovose T.Crawfordas daugiau kovojo iš „southpaw“ pozicijos. Iš jos jis mėgsta išmėginti varžovo gynyba dešiniuoju „jabu“. T.Crawfordas savo „jabais“ dažnai sugeba išlaikyti varžovą atokiau ir nuspėti kitą jo veiksmą.

Kai varžovas atlieka „jabus“, T.Crawfordas savo paties „jabus“ paverčia gynybos ginklu ir panaudoja juos patikrinti tokius varžovo smūgius. Jis priverčia varžovą būti nežinioje – kada jis panaudos „jabą“ nukenksminti varžovą, o kada jis taikysis į varžovo veidą.

Kojų darbas

Paskutinė T.Crawfordo pyrago dalis yra jo išskirtinis kojų darbas. Jis beveik niekada nestovi vietoje, o varžovas sunku sugaudyti jo judėjimą.

T.Crawfordas naudoja savo judrumą judėti iš kairės į dešinę ir kartais tuo pat metu keisti poziciją. Jo atletiškumas leidžia išlaikyti varžovą tokiu atstumu, kuris yra tinkamas T.Crawfordui visos kovos metu.

T.Crawfordas naudoja savo judėjimą apriboti varžovo puolimą, kurie patys nesiryžta atlikti smūgių. Kol varžovai stengiasi prisitaikyti ir atrasti savo „timingą“, T.Crawfordas sugeba juos nokautuoti savo puolimu.

Išvada

Daugelis jo varžovų ringą palieką kur kas labiau suglumę dėl T.Crawfordo meistriškumo paslapčių nei buvo prieš įvykstant dvikovai. E.Kavaliauskui teks labai greitai prisitaikyti prie čempiono ir pasinaudoti savo sprogstama jėga, nes kitaip – laikas tiksės, o pagauti T.Crawfordą darysis vis sunkiau.

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

mirka3
2019-10-25 23:25:45
Crawforfas koncentruojasi ne į smūgio stiprumą, o teisingą vadovėlinę smūgiavimo techniką, kas padeda išlaikyti ritmą. Niekad nepuola pirmas, kova pradeda antru numeriu, orientuojasi į gynybą ir kontratakas, keičia pozicijas puikiai ir yra universalus, pagal poreikį, kas padeda ir pailsint raumenis, ir paįvairint puolimą, nors labiau mėgsta kairiarankio stovėseną, kovos tempu yra maratonininkas, juda puikiai savo kojom ir liemeniu, labai mėgsta judėti į šonus ne žingsniu o kojų pakreipimu ir atsakyti tolima ranka, o ne pirmyn atgal. Kai varžovas artėja, distanciją laiko priekine ranka ištiesus ir visad medžioja su tolima ranka, mėgsta nešvariai kabintis į klinčą taip erzinant varžovą. Tuo pačiu ištiesta ranka (ar džebai judant pirmyn atgal) riboja priešininko matomumą ir provokuoja daugiau judėti ar pulti. Puolimą daugiau naudoja vėlesniuose raunduose, po to kai pirmuose raunduose išanalizuoja varžovą savo kontroliniais smūgiais pradžioje, bet yra visad pasiruošęs duoti grąžos, nes moka smūgiuoti pilna amplitude. Puolimo arsenalas nėra labai platus ir kūrybiškas, esant varžovo užsidarymui mėgsta atakuoti į korpusą. Didžiają dalį kovos dirba iš distancijos naudojant kojas. Gynybos stilius šiek tiek primena Maywezerio. Crawfordo karjera nėra išskirtinė ar pasižyminti išskirtiniu talentu (prigimtiniu), jis visad tobulėja ir nestovi vietoj. Stipriąją pusę galima būtų išskirti nuolatinę stovėsenų pozicijų kaitą (prie visų kitų pliusų), kas išmuša varžovus iš orientacijos.
Atsakyti
mirka3
2019-10-26 00:27:52
Apie minusus sunku kažką sakyti, nes jis laimi, dėl ko nėra atsiskleidęs pilnai. Taip pat minusai vienam gali būti pliusai kitam, čia negali pasakyt tiesiogiai. Mano kaip žiūrovo subjektyvia nuomone, Crawfordas vengia artimos distancijos, joje elgiasi neužtikrintai, stengiasi iš jos kuo greičiau išeit, blaškosi ar puola į klinčą. Tai nebūtinai reiškia, kad tai jo silpnoji vieta, tiesiog jam puikiai sekasi iš distacijos, tai jo komforto zona. Artimoje distancijoje nuo uppercut smūgių saugosi atsilošimu, bet tai iššaukia nestabilią stovėseną, kas galbūt leistų smūgiuot į korpusą su vėlesne tikimybe pridėti uppercut ar džiabą. Prieš Crawfordą jabai ir darbas iš distancijos yra tik jėgų švaistymas, nes čia jo karalystė. Kaip ir bandymas Crawfordą išjungt per pirmus raundus, kai jis itin atsargus.
mirka3 > Žalias
2019-10-24 22:47:37
Toks straipsnis padeda paprastiems megejams nesuprasti, kodel Egis nesiboksavo kaip Hornas... nors buvo daug straipsniu ir patarimu butent taip daryt.
Atsakyti
Žalias
2019-10-25 09:52:46
Kam tu ieškai sliekų vienoj vietoj? Čia yra paprastas straipsnis, kuriame yra paryškintos stipriosios vieno kovotojo vietos. Greičiausiai tai yra tiesiog vertinys iš užsienio portalų. Visgi, šito straipsnio kontekste mes galim šnekėti, kokiomis silpnosiomis varžovo vietomis Egis gali pasinaudoti, norėdamas laimėti. Jei būtų straipsnis apie Egio stipriąsias savybes, galėtumėm kalbėti apie tai, kaip Egis turėtų kovoti ir naudotis savo stipriosiomis vietomis... Pvz savo nesveikai galingu jabu, kuris yra vienas stipriausių jo svorio kategorijoj, arba geru spaudimu po visą ringą. Tu čia tiesiog plaki daug dalykų į vieną ir nieko rišlaus nesigauna. Čia yra geras ir normalus straipsnis apie Crofordą ir jo kaip boksininko savybes. Viskas tema išsemta.
mirka3 > oj
2019-10-23 21:17:50
Kaip manai, kodel sportininkai stengias atsiribot nuo spaudos?
Atsakyti
mirka3
2019-10-23 20:55:57
Kvailas straipsnis kaip ir isvada. Isankstinis kodavimas, kad butina pagaut ir programuoja kovotoja disbalansui ir nesekmei kovos pabaigoje. Kaip ir bandymas kovot varzovo ritmu, o ne savo. Boksas ne MMA, kur uzpuolei ir atlupai per raunda.
Atsakyti
oj
2019-10-23 21:03:52
jeigu straipsniai daro įtaką kovotojui, tai jau yra blogai su jo psichologija :D išskyrė geriausias crawfordo savybes, pats nemačiau jo kovų, tai dabar susidariau aiškesnį vaizdą, ką reikia daryt kavaliauskui
Žalias
2019-10-24 11:48:28
Net labai nekvailas straipsnis. Nereikia nusišnekėti apie kažkokius "kodavimis" . Visame profesionaliame sporte vyksta varžovų scountingas, yra aiškinamasi stipriosios ir silpnosios varžovo vietos ir deliojama strategija ir planas. Bokse lygiai taip pat ir 100 procentų Kavaliausko komanda iki smulkmenų yra išnagrinėjusi, kaip kovoja Crofordas ir delioja savo planą. Toks straipsnis padeda paprastiema bokso stebėtojams Lietuvoje, kurie nėra susipažinę su kovotoju, pamatyti, koks kovotojas yra Crofordas ir kaip jis kovoja. Šitas straipsnis nėra skirtas Kavaliauskui ar kitam kovotojui ar jų komandoms, straipsnis yra skirtas paprastiems žiūrovama Lietuvoje. Jis visiškai nieko čia nekoduoja, o padeda susigaudyt tokiems kaip tu ir aš. O scoutingas ir kovos planas yra kovotojų trenerių ir komandos narių darbas. Taip kad nesvaik. Lauksim straipsnio su Egio stipriosiomis savybėmis.