Stugibson / Red Bull Illume nuotr. | Organizatorių nuotr.

Stugibson / Red Bull Illume nuotr. | Organizatorių nuotr.

 Didžiausias pasaulio ekstremalios fotografijos konkursas „Red Bull Illume“, atsakingas už nemažą dalį internete plaukiojančių įspūdingiausių sporto kadrų, vaišina dar viena porcija vizualinio meno. Šiandien pristatomos „Masterpiece by EyeEm“ kategorijos nuotraukos finalistės.

Kategorijos pavadinimas, verčiamas į „šedevrai“, kalba pats už save – tai nuotraukos, kurios ištrina ribas tarp sporto fotografijos ir meninės fotografijos, abu žanrus apjungdamas į vieną. To rezultatas – 20 kerinčių nuotraukų, stebinančių ir sportininkų įgūdžiais, ir objektų kompozicijomis , ir spalvomis, ir fotografu perspektyvomis.

„Mano vaizduotė nepaliaujamai stumia mane į priekį, noriu kad mano fotografija taptų beribe. Kiekviena nauja nuotrauka – tarsi konkuravimas su savimi. Prieš keletą metų fotografija tebuvo hobis, dabar – džiaugiuosi tai sakydamas – ji yra mano hobis,“ – pasakoja vienas finalistų Daniel Bernstål. Ir nenuostabu, kad su tokiu požiūriu jis pateko prie šiandienos išrinktųjų.

Kita finalistė, Kamil Sustiak irgi turi nemažų užmojų: „mano tikslas yra atrasti stiprų žmogų natūraliuose peizažuose. Fotografijoje dievinu tai, kad gali sustabdyti ir amžiams užšaldyti tas nerimo, skausmo ir baimės, didybės ir iškilimo akimirkas. Visa tai kartu papasakoja istoriją, kuri peržengia kadro ribas.“

„Masterpiece by EyeEm“ yra penktoji kategorija, kurios nuotraukomis pasidalino konkurso organizatoriai. Šiemet 11 „Red Bull Illume“ kategorijų sulaukė beveik 60 000 nuotraukų, tad kiekvienos kategorijos finalistės yra – geriausios iš geriausių, kruopščiai atrinktos 50 teisėjų komandos, kurią sudaro rimčiausi šios srities profesionalai iš viso pasaulio. Konkurso laimėtojai bus paskelbti po ketverto savaičių, lapkričio 20 d. kalnų fotografijos muziejuje LUMEN.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Šeš 12-07 Everton 14 : 30 Chelsea
Šeš 12-07 Watford 17 : 00 Crystal Palace
Šeš 12-07 Tottenham Hotspur 17 : 00 Burnley
Šeš 12-07 AFC Bournemouth 17 : 00 Liverpool
Šeš 12-07 Manchester City 19 : 30 Manchester United
Sek 12-08 Norwich City 16 : 00 Sheffield United
Sek 12-08 Aston Villa 16 : 00 Leicester City
Sek 12-08 Newcastle United 16 : 00 Southampton
Sek 12-08 Brighton & Hov… 18 : 30 Wolverhampton …