Julija Baltuškienė | Andriaus Švitros nuotr.

Julija Baltuškienė | Andriaus Švitros nuotr.

 Galbūt teniso nežaidę žmonės nustebs, sužinoję, kad tai pirmiausia yra intelekto žaidimas visam gyvenimui. Tačiau tuo daugybę kartų įsitikino Vilniaus teniso akademijos trenerė Julija Baltuškienė, vedanti teniso kursus ir suaugusiems.

„Tenisas – tai bendravimo sportas. Naujos pažintys ir įdomūs žmonės čia yra kasdienybė. Tai – sportas, kuris yra naudingas sveikatai. Stiprinama širdis, raumenys, kaulai. Gerėja lankstumas, ištvermė, koordinacija, jėga. Tenisas lavina protą, gerina atmintį, suteikia pasitikėjimo savimi, padeda suvaldyti stresą, susikaupti, įveikti iškilusias kliūtis. Skatina mokytis iš klaidų, išsikelti tikslus, tobulėti“, - tenisą apibūdina trenerė.

Pasak jos, tenisas yra sportas visam gyvenimui. Žaidžia įvairaus amžiaus žmonės. Amžiaus apribojimų nėra, niekada nevėlu pradėti. Kol žmogus gali judėti, jis gali žaisti tenisą. Žaidžia šeimos, net seneliai su anūkais. Galima žaisti keliaujant, atostogų metu. Žaidžiama ištisus metus, ir lauke, ir viduje priklausomai nuo oro sąlygų.

„Tenise judėti reikia labai daug, keičiant kryptį, todėl dirba visas kūnas. Tad norint atsikratyti vieno kito kilogramo, tai galima padaryti teniso aikštelėje“, - pasakoja J. Baltuškienė. Jai asmeniškai tenisas patinka tuo, kad atėjus į aikštelę visos dienos problemos, rūpesčiai, darbai lieka už jos ribų.

„Tai lyg savotiškas smegenų perkrovimas. Žmogus po sunkių darbų gali ateiti ir išsikrauti teniso aikštelėje. Tai – sportas, kuris skatina norą laimėti“, - teigia trenerė.

J. Baltuškienė pabrėžia penkis teniso kursų privalumus.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.


Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

LKL 2019/2020

11-16 „Rytas“ 17:00 „CBET“
11-16 „Juventus“ 17:00 „Sintek-Dzūkija“
11-17 „Šiauliai“ 17:00 „Neptūnas“
11-17 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Žalgiris“
11-17 „Lietkabelis“ 18:15 „Nevėžis“


Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Pen 11-22 Žalgiris 19 : 00 Atlantas
Šeš 11-23 Kauno Žalgiris 13 : 00 Panevėžys
Šeš 11-23 Riteriai 13 : 00 Sūduva