„Žalgirio“ džiaugsmo piliulė: suveikęs receptas ir tikrasis komandos lyderis (5)

2019.10.18 12:17
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
„Žalgirio“ ir „Real“ rungtynės | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

„Žalgirio“ ir „Real“ rungtynės | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Ketvirtadienio vakarą Kauno „Žalgiris“ savo sirgaliams padovanojo pirmąją šio Eurolygos sezono pergalę. Savo žiūrovų akivaizdoje žalgiriečiai 86:73 įveikė Madrido „Real“ komandą. „Komanda suteikė nemažai džiaugsmo savo sirgaliams“, – net neabejojo su sportas.lt po rungtynių kalbėjęs krepšinio treneris Tomas Keršis.

„Tačiau nereikia pamiršti, kad Madrido „Real“ komandai pagrindinės kovos yra atkrintamosios varžybos – ar tai būtų Eurolyga, ar tai būtų ACB, – perspėjo treneris. – Reguliarusis sezonas šiai komandai tėra pasirengimas pagrindinėms kovoms“.

T.Keršio teigimu, tokiame klube rungtyniaujantys žaidėjai ne visada geba susidėlioti emocinį užtaisą visoms sezono rungtynėms. „Juk negali žaidėjas aštuoniasdešimt kartų per sezoną būti vienodai „užsikūręs“, – teigė T.Keršis. – Be to, „Real“ žaidėjai net nesvarsto, ar jie pateks į atkrintamąsias. Save jie mato mažiausiai finaliniame ketverte. O „Žalgirio“ pagrindinės kovos vyksta reguliaraus sezono metu. Jiems tai yra gyvybės ir mirties klausimas, todėl visa organizacija – vadovai, treneriai, žaidėjai – į kiekvienas rungtynes žiūri su visai kitokiu nusiteikimu“.

Pasak trenerio, ketvirtadienį „Real“ žaidė savo žaidimą. „Komanda darė tai, ką reikia daryti, norint laimėti prieš „Žalgirį“, – sakė T.Keršis.

Tačiau jis tuoj pat pasiūlė prisiminti, kad praėjusiame Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezone ir Klaipėdos „Neptūnas“ tris kartus įveikė „Žalgirį“.

Žinojo receptą

„Tačiau juk mes puikiai suprantame, jei tai būtų LKL finalai ir „Žalgiris“ įjungtų savo aukščiausią pavarą ir žaistų bent aštuonetui ar devynetui – „Neptūnas“ neturėtų jokių šansų. Bet reguliariajame sezone, kai „Neptūnui“ LKL kovos buvo svarbiausios, o „Žalgirio“ prioritetas buvo Eurolyga, turėjome atitinkamą rezultatą, – sakė treneris. – Ir tame „Žalgiris“ nematė jokios tragedijos, nes visi suprato, kad žaidžiant tokį rungtynių kiekį per sezoną, neįmanoma du ar tris kartus per savaitę užsikurti tiek fiziškai, tiek emocionaliai“.

T.Keršis priminė, kad „Real“ komanda turi stabilų tęstinumą. „Tai komanda, kuri metai iš metų išlaiko panašų žaidėjų branduolį, keičiasi tik maža saujelė krepšininkų. Tai reiškia, kad Madrido komandos žaidimo braižas, veidas, visuomet išlieka toks pat, – kalbėjo treneris. – „Real“ turi savitą sistemą, kuria žaidžia. Ir čia, turbūt, „Žalgirio“ trenerių kolektyvas geriau negu bet kuri kita komanda žino, kaip nugalėti „Real“ ekipą“.

Tomas Keršis | asmeninio archyvo nuotr.

Tomas Keršis | asmeninio archyvo nuotr.

Tačiau, pasak T.Keršio, ne visuomet tai pavyksta įgyvendinti, tačiau receptą, kuris gali suveikti, „Žalgirio“ treneriai turi.

„Tikiu, kad „Žalgirio“ trenerių kolektyvui beveik nereikia rengtis tokioms rungtynėms, – nusijuokė T.Keršis. – Spėju, kad jie tiesiog pasižiūri, kokie nauji žaidėjai įsiliejo į komandą, ką naujo jie įnešė į žaidimą. „Žalgiris“ žino, ką reikia daryti norint nugalėti „Real“. Jeigu neleidi ispanų klubui įsižaisti, jei primeti savo žaidimo stilių, receptas tikrai suveikia. Tą pamatėme ketvirtadienį“.

Svarbi pergalė

Šį sezoną „Žalgiris“ Eurolygoje patyrė du pralaimėjimus – nusileista Vitorijos „Baskonia“ bei Milano „Armani“ klubams – ir iškovojo vieną pergalę. Pasak T.Keršio, šis rezultatas neturėtų stebinti.

„Žalgiris“ turės labai stipriai pasitempti, kad įsispraustų į stipriausiųjų aštuonetą, – sakė treneris. – Komandoje yra patyrusių žaidėjų, tačiau yra ir naujokų. Todėl reikės laiko, kol žaidėjai pajus vienas kitą. Sezonas tik prasidėjo. Sunku vertinti. Laikausi neutralios pozicijos – nebuvo blogai, kai pralaimėjo, nėra labai gerai, kai laimėjo. Tikrai nebus taip, kad „Žalgiris“ nukalinės tokius klubus kaip „Real“ kiekvieną dieną, kai tik panorės“.

„Žalgirio“ ir „Real“ rungtynės | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

„Žalgirio“ ir „Real“ rungtynės | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

T.Keršis teigė tikintis, kad „Žalgiris“ nekris į dugną, tačiau nesitiki, kad klubas kovos dėl vietos tarp keturių stipriausių reguliaraus sezono komandų. „Taip, „Žalgiris“ sugebėjo pasinaudoti proga ir laimėti gyvybiškai svarbias rungtynes prieš „Real“, – kalbėjo T.Keršis. – Ši pergalė tikrai turi didesnį svorį už pergalę prieš „Neptūną“, „Šiaulius“ ar tą patį „Rytą“. Ši pergalė, manau, turės įtakos žengiant tolimesnius žingsnius sezone“.

„Va, čia tai lyderis“

Rungtynėse su „Real“ sužibėjo 26 taškus pelnęs ir 9 kamuolius atkovojęs puolėjas Zachas Leday’us. Tačiau T.Keršis tik nusišypsojo išgirdęs klausimą apie ryškėjančius šio sezono „Žalgirio“ lyderius.

„Šioje komandoje yra vienas ir vienintelis lyderis – Šarūnas Jasikevičius, – šypsojosi T.Keršis. – Nemanau, kad „Žalgiris“ renkasi žaidėjus su stipriomis lyderiškomis savybėmis. „Žalgiris“ renkasi žaidėjus, kurie galėtų žaisti sukurtoje sistemoje“.

Šarūnas Jasikevičius | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Šarūnas Jasikevičius | Roko Lukoševičiaus/BNS Foto nuotr.

Treneris priminė situaciją, kuomet naują sutartį su klubu pasirašė Edgaras Ulanovas. „Žaidėjas pasirašė kur kas pelningesnę sutartį. Atlyginimas padidėjo, o buvo daug žmonių, kurie piktinosi, kad „pala, anksčiau mesdavo po septynis taškus, dabar vėl meta tiek pat, kodėl jam dvigubai daugiau moka?“ Ir čia reikėdavo visiems aiškinti, kad viskas priklauso nuo rungtynių ir situacijos, – kalbėjo T.Keršis. – E.Ulanovas yra vertas visų pinigų, kuriuos uždirba. Tik turime suprasti, kad „Žalgiryje“ žaidėjai žaidžia pagal sistemą – tam tikrose rungtynėse tam pačiam E.Ulanovai tereikia arti gynyboje, bet puolime taškai nėra verčiami per jį. Paprastam fanui gali pasirodyti, kad į tą kamputį galima būtų pastatyti kitą žaidėją. Tačiau bus rungtynės, kuriose būtent E.Ulanovas turės stipriau irkluoti valtį“.

Pasak T.Keršio, „Žalgirio“ sistema tuo ir yra unikali – net neverta svarstyti, kuris žaidėjas bus nuolatinis lyderis. „Pagal varžovus bus ir kitas „Žalgirio“ žaidėjas. Nemanau, kad šioje Š.Jasikevičiaus ir „Žalgirio“ eroje bus žaidėjas, apie kurį galėsime pasakyti „Va, čia tai lyderis“. Nemanau, kad taip bus“.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

DISKUSIJA
Visi (5)
Registruoti
Anoniminiai (5)
Skelbti
Rodyti daugiau komentarų