Marijus Užupis | FIBA nuotr.

Saudo Arabijoje penktadienį startavo 11-asis šio sezono pasaulio 3x3 krepšinio turo etapas. Jame dalyvauja ir stipriausia Lietuvos komanda Šakių „Gulbelė“, kuriai tradiciškai atstovauja Šarūnas Vingelis, Paulius Beliavičius, Aurelijus Pukelis ir Marijus Užupis.

Penktadienį D grupėje lietuviai sužaidė dvejas rungtynes. Pirmajame ture „Gulbelė“ 21:15 įveikė Ulan Batoro „MMC Energy“ (Mongolija). Rungtynių pradžioje mongolai puikiai gynėsi ir nepaleido lietuvių toli į priekį (8:7). Visgi, tuomet M.Užupio vedama komanda spurtavo net 9:0 ir neleido suabejoti savo pranašumu. Rungtynės vyko tvyrant 32 laipsnių karščiui.

„Gulbelė“: M.Užupis 12 taškų, Š.Vingelis 3, P.Beliavičius 3, A.Pukelis 3.

Antrajame ture „Gulbelė“ 21-o taško ribos nepasiekė, bet vis tiek užtikrintai 20:14 nugalėjo „Taikhar“ (Mongolija) klubą. Lietuviai užėmė pirmą vietą ir ramiai pateko į ketvirtfinalį. Visos atkrintamosios varžybos vyks šeštadienį.

„Gulbelė“: A.Pukelis 8 taškai, P.Beliavičius 7, M.Užupis 4, Š.Vingelis 1.

Komandos dalinsis 75 tūkst. JAV dolerių prizinį fondą. Didžiausia jo dalis – 30 tūkst. – atiteks nugalėtojams. Ekipos taip pat kovoja ir dėl pasaulio reitingo taškų.

„Gulbelei“ turnyras Saudo Arabijoje – paskutinis rimtas apšilimas prieš svarbiausią likusį metų turnyrą. Lapkričio 2-3 d. Japonijoje bus surengtas finalinis šio sezono pasaulio 3x3 turo etapas. Jame dalyvaus tik 12 geriausių viso sezono ekipų. „Gulbelė“ jau užsitikrino vietą šiame turnyre.