„Rytas“
III kėlinys, 10 min.
75
:
54
Atsinaujins po sek
„Juventus“
Rimantas Žvingilas | lff.lt nuotr.

Rimantas Žvingilas | lff.lt nuotr.

  Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacijos prezidentas Rimantas Žvingilas portalui „Sportas.lt“ atsiuntė atvirą laišką, kuriame kreipėsi į futbolo bendruomenę ir prakalbo apie Klaipėdos mieste kylančias problemas dėl nesuprantamo sprendimo.

Žemiau pateikiama neredaguotą R.Žvingilo laišką.

Artėjant metų pabaigai noriu pasidalinti savo mintimis. Metai nebuvo lengvi. Man ir naujai išrinktai Klaipėdos apskrities futbolo federacijos komandai teko tikrai nelengvos užduotys. Ką mes radome prieš metus Klaipėdos futbole?

Merdėjantį, be ateities „Atlantą“, sisteminių bėdų kamuojančią „Palangą“. Abu A lygos klubai buvo be 2019 metų licencijų ir be jokių prošvaiščių jas gauti. Bendromis jėgomis, kartu su klubų dalininkais, pavyko pasiekti minimalius reikalavimus, kad abi komandos galėtų žaisti A lygoje. Klubai sužaidė sezoną. Problemų buvo ir jų, be abejo, bus, tačiau jos visos bendromis jėgomis yra sprendžiamos.

Tačiau šįkart noriu pakalbėti ne apie tai. Abiejų Klaipėdos apskrities A lygos klubų vadovai, jų bendruomenė, rodė pastangas ir norą žaisti. Kaip jiems sekėsi ar seksis – kitas klausimas, bet mes matome pastangas!

Atvirame laiške kalbėsiu apie šūvį į koją arba futbolo terminais kalbant apie smūgį į savo vartus, kurį atliko Klaipėdos futbolo mokyklos vadovai ir treneriai.

Artėja metų pabaiga ir nuo ateinančių 2020 metų įsigalioja LFF sprendimas, kad LFF Elitinėse futbolo lygose nebegalės dalyvauti biudžetinių mokymo įstaigų komandos. Per 2019 metus Lietuvos miestų biudžetinės sporto įstaigos reguodamos į šį sprendimą virto į viešąsias įstaigas, pradėjo dirbti kartu su vyrų LFF A lygos komandomis ar tapo klubų dalimi. Sureagavo visos, išskyrus Klaipėdos futbolo mokyklą. Lygiai prieš metus, Klaipėdos miesto savivaldybės inicityva buvo pradėtos diskusijos, kaip šią problemą spręsti. Į susitikimus buvo kviečiami įvairaus lygio LFF specialistai, dalyvavo įstaigų atstovai, kurie dalinosi gerąja praktika, kaip jų biudžetinės mokyklos virto į viešąsias įstaigas. Modernizavo savo valdymą ir jau džiaugiasi puikiais rezultatais pritraukus rėmėjus ar vyrų komandas į savo mokyklų veiklą. Minėtų mokyklų vaikai ne tik žymiai geriau aprūpinti, bet ir turi siekiamybę, tikslą žaisti savo bendraamžių aukšto lygio pirmenybėse, siekia patekti į bendrose struktūrose esančias vyrų komandas. Klaipėdos futbolo mokyklos vadovams bei savivaldybės tarnautojams, kurie privalėtų rūpintis savo steigta įstaiga netiko nei vienas siūlomas variantas. Į viešąją įstaigą reorganizuotis atsisakė kategoriškai, suprasdami, kad finansavimu reikės dalintis ir su privačiomis mokyklomis, reikės pradėti dirbti su vaikų krepšeliais, projektais, rėmėjais. Žodžiu, dirbti tą darbą, kurį dirba jau visos Lietuvos futbolo mokyklos.. tačiau tik ne Klaipėdos. Pradėjome ieškoti kitų išeičių, nes Klaipėdos futbolo mokyklos vadovai ir treneriai toliau kovojo už savo komforto zoną, už trenerių darbą, kurio nekontroliuoja niekas. Pamiršdami savo vaikus, jų tobulėjimą. Kaip kitaip galima pavadinti situaciją, kai ištisus metus mokykla ignoruoja VISUS pasiūlymus?

Šitas užsispyrimas privedė iki to, kad keturios geriausios Klaipėdos futbolo mokyklos komandos nedalyvaus LFF Elitinėje lygoje! Maža to, paskutiniame posėdyje sužinojau, kad Klaipėdos futbolo mokyklos treneriai ir vadovai visus metus šią informaciją slėpė nuo vaikų ir tėvų! Slėpė, kad jų komfoto zona yra svarbiau nei jų vaikai! Šito niekada nesuprasiu.

Man skambina tėvai, kurių vaikai sėkmingai žaidė aukšto meistriškumo lygose, o būsimame sezone neaišku, ar išvis galės dalyvauti varžybose. Tėvai pasipiktinę saujelės trenerių ir poros tėvų, kurių vaikai dar nežaidžia aukštu lygiu sprendimu. Nežinau, ką jiems atsakyti. Įvairiose diskusijų stadijose į pagalbą spręsti šią problemą jungėsi beveik visos Klaipėdos futbolo įstaigos. Sprendimus futbolo mokyklai siūlė FK „Atlantas“, Klaipėdos futbolo akademija – KFA, BC „Neptūnas“. Gerąja praktika dalinosi Gargždų „Bangos“, Plungės „Babrungo“, Šiaulių FA atstovai, konsultavo įvairaus lygio LFF vadovai ir specialistai, išeičių ieškojo Klaipėdos miesto vadovai ir tarnautojai.

Rodos, sprendimas, kad vaikai žaistų ir tobulėtų buvo jau čia pat! Tačiau paskutiniame pasitarime, kai saujelė Klaipėdos futbolo mokyklos trenerių bei jų direktorius pareiškė, kad jiems liko pora metų iki pensijos ir jie nori ramiai dirbti į niekur neinančioje biudžetinėje įstaigoje, nusviro rankos. Klaipėdos miestas vėl bus išskirtinis. Tik šįkart išskirtinumas pasireikš iš labai blogos pusės.

 

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Klaipedietis
2019-10-18 17:04:37
Absoliuciai nusisneka tas Zvingilas, siekia tik savo interesu. Jo pasakymas "treneriai ir vadovai visus metus šią informaciją slėpė nuo vaikų ir tėvų" yra visiskas melas, sia problema seniai visi zinojo. Visi nori zaisti Elitineje lygoje, to siekia tiek treneriai tiek tevai. Dabartine situacija tikrai prasta, taciau siulomos alternatyvos 100 kartu blogesnes, nes nera biudzetines istaigos, kuri galetu NORMALIOMIS SALYGOMIS priimti 4 komandas su pastoviomis isvykomis i Vilniu, Kauna, Siaulius, Panevezi (etc.) taip pat aprangomis, futbolo aikstes nuoma, treneriu atlyginimais ir t. t. O tevu ir treneriu svarstyma, ieskojima kitu alternatyvu sis vyrukas vadina blogu. Keistas jis zmogus, ir keista, kad apskritai federacija sugalvojo padaryti sita nesamone.

P.S. Taip pat "Slėpė, kad jų komfoto zona yra svarbiau nei jų vaikai! Šito niekada nesuprasiu" cia yra absoliuti nesamone, treneriai ziauriai stengiasi, kad uzimtume kuo aukstesnes vietas, aukoja savo laisva laika ir nervus, stengiasi ir rupinasi komanda kiek tik gali. Treneriai tikrai neziuri tik i savo interesus. Suda mala 100% jisai.

Atsakyti
Klaipėdiečiui
2019-10-21 08:23:18
Treneriams vien stengtis ir aukotis akivaizdžiai neužtenka... kaip ir kiekvienoje srityje reikalingas profesionalumas kurio Lietuvoje trūksta kaip oro, reikalinga bendra profesionali programa. Prasti tarptautiniai rezultatai yra atsakymas į visus klausimus
Juozas
2019-10-18 15:39:39
situacija liūdnesnė nei liūdna. tėvams labai sunku pasirinki tarp siūlomų pokyčių ir įprastos treniruočių proceso organizavimo rutinos. dažnas tėvas nesupranta vardan ko siūlomi pokyčiai, kokią naudą jie atneš vaikui, jiems patiems, futbolui Klaipėdoje ir apskritai Lietuvoje. vyresni futbolo administratoriai šiaip bijo žodžių "projektas", "planavimas", "efektyvumas", "tikslingumas", "biudžeto valdymas", "krepšelis" ir pan. o visą tai vienu metu tai lyg betoninės sijos per galvą. jų baimė žmogiškai suprantama. tam kad vaikų futbolo ugdymas nesustotų ieškoma išeičių. tikimasi kad Elitinę lygą pakeis dažnesni ir reguliaresni turnyrai su Rusijos Kaliningrado srities ir Latvijos vaikų komandomis. ko labiausiais nesinorėtų - tai LFF kovos/karo su neinformuotą, nemotyvuota Klaipėdos futbolo bendruomenę. ko labiausiai norėtusi? bent kelių viešų susitikimų su vaikų tėvais, su miesto administracijos sporto vadovais pristatant pokyčių pagrįstumą, lūkesčius ir išklausant pokyčių bijančių jausmus bei argumentus. gal tada bent priešiškumo bus išvengta, pagarba vienas kitam išliks ir bus išsaugota galimybė vėl kalbėtis.
Atsakyti
terraim
2019-10-18 12:34:51
pyderai
Atsakyti
Terraimui
2019-11-03 20:58:50
Karma

Tvarkaraščiai

2019/20 m. NBA tvarkaraštis

09-20 „Heat“ 03:30 „Celtics“
09-21 „Lakers“ 02:30 „Nuggets“

2020/21 m. Eurolygos tvarkaraštis

10-01 „Anadolu Efes“ 20:30 „Zenit“
10-01 „Olympiacos“ 21:00 „Žalgiris“
10-01 „Maccabi“ 21:05 ALBA
10-01 „Valencia“ 22:00 ASVEL
10-01 „Barcelona“ 22:00 CSKA
10-02 „Chimki“ 20:00 „Panathinaikos“
10-02 „Fenerbahče“ 20:45 „Crvena Zvezda“
10-02 „Bayern“ 21:30 „AX Armani“
10-02 „Baskonia“ 22:00 „Real“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Sek 09-27 Banga 15 : 00 Kauno Žalgiris
Sek 09-27 Žalgiris 17 : 00 Panevėžys
Sek 09-27 Sūduva 19 : 00 Riteriai
Pen 10-02 Riteriai 19 : 00 Banga