Monika Bytautienė | Alfredo Pliadžio nuotr.

Monika Bytautienė | Alfredo Pliadžio nuotr.

 Prieš keletą dienų Kenijos stajeris Eliudas Kipchoge, padedamas nuolat besikeičiančių „zuikiu“, nubėgo maratoną greičiau nei per 2 val. ir tapo pirmu, tai padariusiu žmogumi per istoriją. Tiesa, jo rekordo tarptautinė lengvosios atletikos federacija (IAAF) nepripažino, nes tai nebuvo konkurencingas bėgimas, o jam padėję „zuikiai“ imdavo bėgti tik iš anksto sutartose vietose.

Grupė bėgikų Vilniuje ketvirtadienį nusprendė savitai pagerinti šį rekordą. Jie susitarė, kad bėgs maratono distanciją (42,195 km) estafetės principu. Pirmasis dalyvis turėjo nubėgti 1,5 rato (595 m), o vėliau sportininkai keitėsi kas ratą (400 m). Eksperimentas lietuviams pavyko – finišas buvo pasiektas per 1 val. 50 min. 49 sek.

Šiame bėgime dalyvavo daug gerai žinomų sportininkų. Net 12 ratų nubėgo neseniai pasaulio čempionate maratoną bėgusi Monika Bytautienė. 8 ratus įveikė Mindaugas Viršilas, o po 6 – Linas Šinkūnas, Olegas Ivanikovas ir Darekas Križanovskij.

Paskutinis estafetę perėmė gerai žinomas vidutinių nuotolių bėgikas Simas Bertašius. Prie bėgimo prisidėjo ir neseniai šeimos pagausėjimo sulaukę baidarininkas Ričardas Nekriošius su žmona bėgike Vaida Žūsinaite-Nekriošiene. Tarp kitų žinomų bėgikų buvo ir Valdas Dopolskas, Mindaugas Striokas bei Vitalijus Kozlovas.

info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Tre 01-22 Leicester City 21 : 30 West Ham United
Tre 01-22 Tottenham Hotspur 21 : 30 Norwich City
Tre 01-22 Manchester United 22 : 15 Burnley
Ket 01-23 Wolverhampton … 22 : 00 Liverpool