E.Kavaliausko misija – nustebinti pasaulį! Ar įmanoma? (19)

2019.10.16 13:30
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
Egidijus Kavaliauskas | „Top Rank“ nuotr.

Egidijus Kavaliauskas | „Top Rank“ nuotr.

„Ant popieriaus“ Terence’as Crawfordas yra tikrai pranašesnis už Egidijų Kavaliauską“, – dalindamasis savo įžvalgomis apie artėjančią 31-erių lietuvio kovą dėl WBO pusvidutinio svorio kategorijos čempiono diržo sportas.lt sakė bokso treneris Vitalijus Vasiljevas.

E.Kavaliauskas (21-0-1) ir T.Crawfordas (35-0) susikaus gruodžio 14-ą dieną „Madison Square Garden“ arenoje Niujorke. Lietuvio šansus laimėti tuoj pat įvertino lažybininkai: T.Crawfordas – 87 proc., E.Kavaliauskas – 9 proc. lygiųjų galimybė – 4 proc.

„Taip, nepamirškime, kad T.Crawfordas yra nokautavęs Amirą Khaną ir Jeffą Horną, kuris buvo įveikęs patį Manny Pacquiao. Amerikiečio karjeros įraše tikrai netrūksta garsių pavardžių, – priminė V.Vasiljevas. – Egidijus? Daug kovų, daug nokautų, tačiau visiems labai kliūna lygiosios su Ray Robinsonu“.

Pasak bokso trenerio, R.Robinsonas yra pernelyg nuvertinamas. „Tai yra boksininkas neleidžiantis priešininkui kovoti – dirba antru numeriu, neleidžia prieiti, kartais atrodo, kad vengia kovos“, – pastebėjo V.Vasiljevas.

Po kovo mėnesį pasiektų lygiųjų su lietuviu R.Robinsonas neatidavė pergalės britų kylančiai profesionalaus bokso žvaigždei Joshui Kelly. „Dvejos lygiosios... O Eddie Hearnas galvojo, kad J.Kelly lengvai įveiks amerikietį. Mojo tuomet ranka į E.Kavaliauską, o R.Robinsonas įrodė savo, – kalbėjo V.Vasiljevas. – Todėl nereikėtų dabar nuvertinti E.Kavaliausko dėl lygiųjų su amerikiečiu“.

Jeigu pataikys...

Pasak V.Vasiljevo, iš techninės pusės stipresnis yra T.Crawfordas. „Tačiau ir E.Kavaliausko techninė bazė yra labai gera – milžiniška patirtis mėgėjuose, puikus persiorientavimas į profesionalų boksą, bet amerikiečio technika įvairesnė – gali mušti iš įvairių kampų, kūnas juda į visas puses“.

T.Crawfordas – pozicinio bokso atstovas. „Nors dirba kojomis puikiai, bet daug labai nešokinėja, turi puikų „timing’ą“, – sakė V.Vasiljevas. – Egidijus visada eina į priekį ir bando palaužti priešininką“, – priminė treneris.

Vitalijus Vasiljevas | asmeninio archyvo nuotr.

Vitalijus Vasiljevas | asmeninio archyvo nuotr.

Jo teigimu, pirmuosius keturis raundus E.Kavaliauskas bandys spausti, stengsis pasiekti savo priešininką. „Pradžia bus sunki, nes, mano manymu, jam tai seksis sunkiai, – pabrėžė V.Vasiljevas. – Egidijus yra fiziškai stipresnis, jo smūgis yra labai galingas. Jeigu jis pasiektų T.Crawfordą, viskas būtų puiku... Tačiau tai padaryti bus labai sunku“.

Nors T.Crawfordo sąskaitoje – 26 nokautai, tačiau tai yra labiau kontraatakuoti mėgstantis boksininkas. „Jis laukia priešininko klaidos ir bando pataikyti. Jis bandys pirmoje kovos pusėje bausti E.Kavaliauską už klaidas, – sakė V.Vasiljevas. – Antra kovos pusė? Egidijus gali užspausti T.Crawfordą savo fizine jėga, tikiu, kad jis gali pasiekti, pataikyti. Jeigu E.Kavaliauskas pataikys, amerikietis gali palūžti. Nepataikys? Kova gali užtrukti dvylika raundų, o pergalę taškais iškovos T.Crawfordas“.

V.Vasiljevas priminė, kad bokse reikia mokytis iš svetimų klaidų: prieš metus J.Hornas lėkte lėkė į T.Crawfordą. „Spausti reikia po truputį, tausoti savo jėgas ir vengti klaidų“, – pabrėžė treneris.

Artima distancija

Treneris Marius Palionis pastebėjo, kad T.Crawfordas geba prisitaikyti prie įvairaus stiliaus boksininkų. „Tačiau nepalankiausia jam yra artima kovos distancija, – sakė bokso specialistas. – Todėl E.Kavaliauskas turėtų eiti į priekį ir stengtis mažinti distanciją, o artimoje kovoje daryti tai, ką moka geriausiai. Viena svarbiausių Egidijaus užduočių bus neleisti priešininkui laisvai judėti ringe, išlaikyti kovos spartą ir įtampą“.

Pasak M.Palionio, vienas galingiausių E.Kavaliausko ginklų yra gebėjimas stipriai bei galingai suduoti smūgius. „Praleidus tokį smūgį, kokį gali suduoti Egis, viskas gali pasibaigti, – sakė treneris. – Boksininkas gali laimėti visus raundus, tačiau paskutiniame raunde praleisti smūgį ir pralaimėti kovą. Boksas nėra krepšinis ar futbolas, kur sukaupus tam tikrą taškų persvarą gali jausti saugus iki rungtynių pabaigos. Bokse būna ir kuriozų, ir stebuklų, kurie nutinka sportininkų pastangų ar Fortūnos dėka“.

Marius Palionis | asmeninio archyvo nuotr.

Marius Palionis | asmeninio archyvo nuotr.

Paskutinį kartą į ringą E.Kavaliauskas žengė kovo mėnesį, kai buvo pasiektos lygiosios su R.Robinsonu.

„Be abejo, kuo ilgiau nesi kovojęs, lipęs, stovėjęs ringe, tuo sunkiau yra sugrįžti, vėl justi startinį jaudulį, – kalbėjo M.Palionis. – Viena yra turėti sparingo pobūdžio kovas treniruočių metu, visai kas kitą yra tikra kova, ypač dėl čempiono titulo. Bet, manau, Egis yra profesionalas ir padarys tai, ką yra suplanavęs su savo komanda ir nustebins pasaulį. Svarbiausia yra šaltas, blaivus, kritiškas bei aštrus mąstymas. Aišku, reikia eiti kovoti nusiteikus viskam, ko reikės, kad pasiektumei pergalę. Negalvoti apie pašalinius dalykus, išeiti „švaria“ galva. Taip pat artimiausių žmonių palaikymas, bei tikėjimas yra svarbu. E.Kavaliauskas viską turi ir yra pasiruošęs sudrebinti bokso pasaulį“.

Aštuntasis raundas

Profesionalo karjerą jau baigęs, tačiau ringe „Terminatoriaus“ pravardę įgijęs pasvalietis Virgilijus Stapulionis (29-5-1) teigė, kad E.Kavaliausko laukia labai sunki kova.

„Tačiau E.Kavaliauskas nėra eilinis boksininkas, – sportas.lt sakė jis. – Jis pasižymi labai didele jėga. Manau, pagrindinis Egio ginklas – sprogstamoji jėga. T.Crawfordas ilgai tempė su kontraktu, nes, manau, supranta, jog gali prasileisti stiprų smūgį, kuris bus nokautuojantis“.

Egidijus Kavaliauskas ir Virgilijus Stapulionis su žmona Dovile | asmeninio archyvo nuotr.

Egidijus Kavaliauskas ir Virgilijus Stapulionis su žmona Dovile | asmeninio archyvo nuotr.

Pasak V.Stapulionio, bokso pasaulyje yra daug kovotojų, kurie vengia panašių į E.Kavaliauską.

„Nes jie supranta, kaip gali pasibaigti kova, – nusišypsojo buvęs boksininkas. – T.Crawfordas yra labai staigus, turintis daug patirties boksininkas. Manau, kad pradžioje vyks žvalgyba, o Egidijus lauks tinkamo momento, kada gali susprogti ir iššauti“.

Neretai su E.Kavaliausku bendraujantis pasvalietis teigė puikiai žinantis, kaip vyks pasirengimas titulinei kovai. „Lengvos kovos jis nesitiki, todėl treniruotėse palieka visas savo jėgas. Ruošiasi kaip mašina, – tikino V.Stapulionis. – Neveltui jis turi „nuožmiosios mašinos“ („Mean Machine“, – aut. past.) pravardę. Kartu su Egidijumi dirba geriausi specialistai. Tikiu, kad jis turi šansą ir tikrai nepraleis progos tapti pasaulio čempionu. E.Kavaliauskas nokautuos T.Crawfordą aštuntame raunde“.

Terence'as Crawfordas ir Egidijus Kavaliauskas | Organizatorių nuotr.

Terence'as Crawfordas ir Egidijus Kavaliauskas | Organizatorių nuotr.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

laimes
2019-10-19 10:49:21
istverme ir kas jos daugiau tures ir labai apgalvoti veiksmai ringe.
Atsakyti
Egidijus
2019-10-19 09:02:23
Sekmės Egi! Manau tu tikrai gali įveikti ji, aišku bus nelengva bet tu tai gali.
Didžiulės sėkmės tau, palaikoma tave.
Atsakyti
Egi
2019-10-18 18:36:30
Mes uz tave!
Atsakyti
FK Nadruvis
2019-10-18 01:17:15
visi palaikom Egi!
Atsakyti
Klaidomis
2019-10-17 21:19:04
Milijonas gramatinių klaidų. Siaubazų
Atsakyti
Lt
2019-10-17 01:53:39
Gruodi laikys kumscius visa Lietuva.
Atsakyti
m
2019-10-17 00:25:17
Kaip bus taip, bet noretusi kad ta diena Egis parodytu pacia geriausia savo versija
Atsakyti
jonka
2019-10-16 21:25:03
Nu klaviaturos karaliai, turiu klausima jums.
Ka raset apie Ruizo ir Joshua kova komentaruose?
Besansu storam. O ka storas padare???
Egis ne del akiu ranke top1 jau metus+ sedi,
Taip kad nebraizykit tos klaviaturos , o tiesiog laukit G14 ir pamatysim kuo viskas baigsis :)
Atsakyti
Tonis
2019-10-16 20:55:48
Vienas išminčius yra pasakęs - neįmanoma - kvailių žodis.
Atsakyti
mirka3
2019-10-16 20:45:42
Nžn iš kur tas skepticizmas, bet leisiu pastebėt, kad Egis neatsitiktinai samoningai pasirinktas varžovas, o priverstinis pretendentas. Niekam nenaudinga girti Egi, nes tai yra pinigai (reklama). Tam pačiam Crawfordui pikta, kad viešumoje Egis yra nevykėlis, kurį jis, mega kovotojas, turi suvaryt viena ranka, bet jis puikiai supranta, kad tokiam lygyje laimi labiau norintis, labiau pasiruošęs, labiau motyvuotas. Palinkėkim Egiui užsispyrimo kovoje su savim iki galo.
Atsakyti
v
2019-10-16 19:52:05
ble pries raya robinsona nelaimejuo tai ka jau galvuot apie craforda nemanau kad misija imanoma.crafordas nenugaletas tai nekas nuores matit juo pralaimejima dar usa.taskais paimt pergale egiu neimanoma
Atsakyti
To
2019-10-17 08:52:30
Seip laimėjo ta kova,vien praleistų akcentuotu smūgiu santykis koks,bet maža šalis,KO rekalinga
To
2019-10-17 08:52:30
Seip laimėjo ta kova,vien praleistų akcentuotu smūgiu santykis koks,bet maža šalis,KO rekalinga
Ko
2019-10-16 19:35:44
Arba dabar, arba niekada
Reikia Egidijui imti pergale...
Atsakyti
Ko
2019-10-16 19:34:37
Žiauriai palaikysiu Kavaliauska..
Tikiu jo pergale..
Atsakyti
nu nzn nzn
2019-10-16 18:39:09
Nustebinti pasauli , tokiu straipsniu net neskaitau is pavadinimo! Jaucias kokio lygio rasinelis ten bus ...
Atsakyti
Asd
2019-10-16 14:46:15
Blt cia lopai pamokslautojai :D patys nieko nelaimeja per savo karjeras zino matai kaip iveikt crowdorda
Atsakyti
To
2019-10-16 17:05:35
Galbūt pats esate didžiausias lopas,daug laimėjęs profesionalių kovu(klaviatūroje),tik iki Kavaliausko kaip rakum iki Mėnulio,nors praktiškai išties sancu neperdaugiausia,kartais likimas mėgsta pasijuokti(kad ir Džošuos var) tikėjimas ir noras kartais daro stebuklus.
To
2019-10-16 17:05:35
Galbūt pats esate didžiausias lopas,daug laimėjęs profesionalių kovu(klaviatūroje),tik iki Kavaliausko kaip rakum iki Mėnulio,nors praktiškai išties sancu neperdaugiausia,kartais likimas mėgsta pasijuokti(kad ir Džošuos var) tikėjimas ir noras kartais daro stebuklus.

Rezultatai
Lentelės

Anglijos „Premier“ Lyga

Pir 03-09 Leicester City 4 - 0 Aston Villa
Sek 03-08 Manchester United 2 - 0 Manchester City
Sek 03-08 Chelsea 4 - 0 Everton