Danas Rapšys | Žygimanto Gedvilos / BNS foto nuotr.

Berlyne (Vokietija) šeštadienį tęsiasi penktasis pasaulio plaukimo taurės etapas, kuriame medalių kraitį mėgins padidinti Danas Rapšys.

Geriausias Lietuvos plaukikas penktadienį laimėjo 400 m laisvuoju stiliumi finalą, o šeštadienį sieks medalio 200 m kompleksiniame plaukime. Ryte atrankoje D.Rapšys nuotolį įveikė per 2 min. 2.12 sek. ir buvo 4-as. Lietuvis plaukdamas krūtine prarado kone 3 sek. pagrindiniams konkurentams, bet kitais stiliais niekuo nenusileido lyderiams ir neretai juos netgi lenkė.

Tame pačiame finale išvysime ir Andrių Šidlauską. Jis atrankoje užėmė 8-ą vietą (2:03.99) ir nugvelbė paskutinį bilietą į finalą. Atranką laimėjo amerikietis Michaelas Andrew (2:01.35), aplenkęs šveicarą Jeremy Desplanchesą (2:01.69) bei australą Thomą Fraserį-Holmesą (2:02.01).

Maždaug po pusvalandžio A.Šidlauskas dalyvavo 50 m plaukimo krūtine atrankoje. Lietuvis joje buvo 11-as (28.25) ir liko per 0.37 sek. nuo finalo.

Deividas Margevičius 200 m plaukimo peteliške atrankoje finišavo 16-as (2:03.78) ir į finalą nepateko.