E.Kavaliausko vadybininkas: „Esame pasirengę dar šiemet perrašyti bokso istoriją“ (7)

2019.10.11 15:52
Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
Egidijus Kavaliauskas ir Egis Klimas | „Top Rank“ nuotr.

Egidijus Kavaliauskas ir Egis Klimas | „Top Rank“ nuotr.

„Pasiimkite telefoną su kamera, pribėkite prie Egidijaus Kavaliausko ir paklauskite, ar galite pasikalbinti. Pasikalbinote? Grįžkite namo, atsidarykite savo internetinį dienoraštį, parašykite tekstą, įkelkite vaizdo siužetą, tapkite vlogeriu... Jau formuojate nuomonę apie sporto šaką? Galbūt! Labai apmaudu, kad tokių yra labai daug, nors jie dažniausiai nieko nesupranta apie sportą“, – vaizdingai situaciją apibūdino E.Kavaliausko vadybininkas Egis Klimas.

Profesionalų ringe dar pralaimėjimo nepatyręs E.Kavaliauskas nuo vasaros pradžios laukia, kada bus paskelbta oficiali kovos dėl čempiono titulo su Terrence’u Crawfordu data. Užsienio žiniasklaidoje nuolat pasirodančios žinutės, kad lietuvis dar nėra pasirengęs kovoti dėl čempiono titulo, pasak E.Klimo, tėra muilo burbulas.

„Laukiame patvirtinimo iš T.Crawfordo pusės, – sportas.lt sakė E.Klimas. – Esame pasirengę išklausyti, tačiau dar negavome jokių tvirtų pasiūlymų. Žinome, kad yra data – gruodžio 14 diena. Laukiame oficialių pasiūlymų. Džiugu, kad T.Crawfordo komanda jau taip pat garsiai kalba apie kovą su E.Kavaliausku“.

Šimtai milijonų

„Nepamirškime, kad mūsų sporte yra labai daug verslo subtilybių. Tikiu, kad viena iš priežasčių, kodėl vis dar nesame sulaukę T.Crawfordo patvirtino, yra nesusikalbėjimai su promoteriu, gal nėra susikalbama dėl pinigų sumos“, – spėjo E.Klimas.

Jis priminė, kad bangas neseniai sukėlė viešoje erdvėje pasirodžiusios boksininkams mokomos pinigų sumos. „Nėra paslaptis, kad „Top Rank“ sudarė sutartį su Tysonu Fury, kurio honorarai, pasak kalbų, viršija 100 mln., – kalbėjo E.Klimas. – Reikia šiek tiek laiko, kol kiti su tuo susigyvens. Tikiu, kad yra boksininkų, kurie ėjo ilgą kelią, yra čempionai, bet net negali pasvajoti apie tokius honorarus. Iškart, manau, prasideda klausimai, kodėl kai kurie čempionai negali uždirbti bent dešimtadalio kito boksininko honoraro. Labai daug niuansų. Gal T.Crawfordas vilkina laiką, norėdamas sulaukti finansiškai geresnio pasiūlymo... Tačiau tai tėra mano asmeninė nuomonė“.

Jevgenijus Gradovičius, Egis Klimas ir Sergejus Kovaliovas | asmeninio archyvo nuotr.

Jevgenijus Gradovičius, Egis Klimas ir Sergejus Kovaliovas | asmeninio archyvo nuotr.

E.Klimo teigimu, pasirengti kovai su čempionu E.Kavaliauskui reikėtų aštuonių savaičių.

„Nepaisant to, ar bus T.Crawfordas, ar jo nebus, mes rengiamės į ringą žengti gruodžio 14 dieną, – sakė boksininko vadybininkas. – Tikimės, kad šiais metais turėsime galimybę pasiboksuoti dėl pasaulio čempiono titulo. Lietuvos bokso istorijoje dar nėra buvę, kad lietuvis kovotų dėl pasaulio čempiono titulo“.

Nauji istorijos puslapiai

Pradėjus kalbą apie E.Kavaliausko kovą su Ray Robinsonu, kuri baigėsi lygiosiomis, o viso pasaulio bokso ekspertai tuoj pat pradėjo kalbėti, kad lietuviui dar anksti kautis dėl čempiono titulo, E.Klimas buvo atviras.

„Gal tai buvo kova, kurioje, žinoma, ir E.Kavaliauskas neparodė visko, ką galėjo parodyti. To neatmeskime. Tačiau R.Robinsonas buvo labai nepatogus priešininkas E.Kavaliauskui – aukštesnis, ilgesnių rankų. Reikėjo ieškoti rakto į pergalę. Nepavyko. Tačiau nematau reikalo dabar apie tai kalbėti. Tai praeitis“.

E.Klimas tuoj pat priminė dar vieną pavyzdį, kuomet ekspertai skubėjo nurašyti boksininką. „Aleksandras Gvozdykas taip pat ekspertams atrodė per silpnas kovoti su Adoniu Stevensonu, Sergejaus Kovaliovo galimybėmis prieš Bernardą Hopkinsą irgi niekas netikėjo. O dabar matome, kas yra kas, – kalbėjo E.Klimas. – Negalima spręsti apie boksininką pagal vieną kurią nors jo kovą“.

Egis Klimas ir Egidijus Kavaliauskas | asmeninio archyvo nuotr.

Egis Klimas ir Egidijus Kavaliauskas | asmeninio archyvo nuotr.

Pasak vadybininko, kalbų apie E.Kavaliausko galimybes ir vertę yra daug, tačiau pagrindinis klausimas turėtų skambėti visai kitaip.

„Jeigu visi kalba, kad Egis nėra pasirengęs kovoti dėl čempiono diržo, kad dar nėra laikas, tai aš turiu klausimą – „Tai kada jis bus pasirengęs? Tai kada jam bus laikas?“ Nepamirškime, kad ant šio boksininko pečių yra virš trijų šimtų mėgėjiškų kovų ir virš dvidešimt profesionalų ringe. Šis boksininkas šešis metus jau yra profesionalas. Tai kada jam bus tas laikas?“

Vadybininkas labai gerai prisimena pažintį su E.Kavaliausku. „Jis degė labai dideliu noru. Tikėjausi, kad gali daug pasiekti. Tikėjau juo ir nuolat kartojau, kad darysime viską, kad atverstume naują Lietuvos bokso puslapį, – kalbėjo E.Klimas. – O gal mums pavyks apversti aukštyn kojomis ne tik Lietuvos bokso istoriją, tačiau ir viso pasaulio bokso istoriją. Pirma užduotis – čempiono titulas ir patekimas į Lietuvos istoriją, o vėliau rašysime pasaulio bokso istorijos puslapius“.

Dėkingas likimui

O E.Klimas jau ne kartą įrodė žinantis, kaip yra perrašoma bokso istorija – tai jam pavyko padaryti su ukrainiečiais Vasilijumi Lomačenka, Aleksandru Usyku bei kitais savo boksininkais.

„O, taip... Ranką jau padėjau ir ant sunkiasvorių, – prabilęs apie svorio kategoriją pakeitusį A.Usyką nusijuokė lietuvis. – Dabar darbuojuosi su vienu geriausiu sunkiasvorių pasaulyje. Niekada nesu juo suabejojęs. Nuo pirmų dienų mačiau, kad pas šį vyruką viskas yra tvarkoje. Čia užtenka ir talento, ir fizinio pasirengimo ir stiprios psichikos, neįtikėtinai didelės charizmos“.

Egis Klimas ir Aleksandras Usykas | asmeninio archyvo nuotr.

Egis Klimas ir Aleksandras Usykas | asmeninio archyvo nuotr.

Šeštadienį (spalio 12 d.) A.Usykas debiutos sunkiasvorių ringe – Čikagoje susikaus su Chazzu Witherspoonu.

„Reikėtų sakyti, kad mes kartu pradėjome profesionalų karjerą. Tik nepamirškime, kad V.Lomačenka ir A.Usykas į profesionalų boksą atėjo tam pasirengę, – kalbėjo E.Klimas. – Jiems nereikėjo laiko įsivažiavimui. Jie jau buvo daug pasiekę – aukso medaliai olimpinėse žaidynėse, milžiniška patirtis mėgėjų bokse“.

E.Klimas suskubo priminti, kad šių dviejų boksininkų viena iš sėkmės paslapčių – V.Lomačenkos tėčio ir trenerio Anatolijaus Lomačenkos indėlis. „Labai malonu ir džiugu, kad likimas mane suvedė su tokiais žmonėmis. Vertinu kiekvieną dieną, kiekvieną minutę, praleistą su jais“, – sakė E.Klimas.

Sportas.lt jis pasakojo, kad su boksininkais visada smagu. „Laiką leidžiame ne tik prieš kovas, – patikslino E.Klimas. – Man yra tekę viešėti pas V.Lomačenką namuose, esame važiavę net žvejoti. Turime tokį bendrą pomėgį, – nusijuokė vadybininkas. – Esu buvęs ir pas Aleksandrą. Tai yra labai smagūs žmonės. O A.Gvozdikas? Jis yra unikalus boksininkas – baigęs du aukštuosius. Labai protingas žmogus... Žinote, galiu tikrai drąsiai pasakyti, kad su šiais žmonėmis man pasisekė. Smagu ir malonu su jais dirbti. Nėra jokių paslapčių“.

E.Klimo dabar laukia tikrasis darbų maratonas: šeštadienį A.Usyko kova, spalio 18 dieną Filadelfijoje kausis A.Gvozdykas su Arturu Beterbijevu lapkričio 2 dieną S.Kovaliovas kausis su Saulu Alvarezu. Jeigu S.Kovaliovui pavyks iškovoti pergalę, jį bus galima vadinti geriausiu visų laikų Rusijos boksininku. Vėliau (lapkričio 30 d.) E.Klimas bus su Aleksandru Besputinu, kuris Monte Karle kausis su Radžabu Butajevu.

„O gruodžio 14 dieną... Egis su T.Crawfordu, jeigu viskas gerai“, – nusišypsojo E.Klimas.

Mantas Stankevičius
Sportas.lt žurnalistas
info@sportas.lt

Naujienų portalo sportas.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

arvydas
2019-10-15 15:17:51
Lietuvis Sarkis buvo pasaulio cempionas
Atsakyti
Analitikas
2019-10-12 16:01:17
Pamatysite bus sensacija,pasidomesiu tiksliau numerologija bei astrologija,bet svarbiausia Dievas bus Egio puseje,dirzas bus musu!
Atsakyti
Profesorius
2019-10-11 21:48:17
Zinoma, favoritas yra Crawford. Duociau 95% Crawford, 5% proc Kavaliauskui.
Atsakyti
Byron
2019-10-12 03:23:40
Nenusišnekėk, tėvuk. Crawford beabejo kovos favoritas, bet manau bukmekeriai tikrai jam duos bent 15-20% tikimybę laimėti.
gg wp
2019-10-11 18:15:18
Pasirenges krist iki 6raumdo.TKO
Atsakyti
Zoro
2019-10-11 21:20:55
Pisk iš čia šiknos kamšti
pirstine
2019-10-11 16:51:17
nepavyks truks popierio,nepersokes nesakyk op.
Atsakyti

Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

2020/21 m. LKL

10-30 „Lietkabelis“ 18:15 „Dzūkija“
10-31 „Nevėžis-Optibet“ 17:00 „Rytas“
10-31 „Pieno žvaigždės“ 17:00 „Cbet“

2020/21 m. Eurolyga

10-29 CSKA 21:00 „Valencia“
10-29 „Zenit“ 21:00 „Panathinaikos“
10-29 „Maccabi“ 21:05 „Fenerbahče“
10-29 ASVEL 21:45 „Žalgiris“
10-29 „Real“ 22:00 „Bayern“
10-30 „Olympiacos“ 21:00 „Anadolu Efes“
10-30 „Chimki“ 21:00 „Crvena Zvezda“
10-30 „AX Armani“ 21:45 ALBA
10-30 „Baskonia“ 22:00 „Barcelona“
Tvarkaraščiai
Rezultatai
Lentelės

Lietuvos „A lyga“

Šeš 10-31 Panevėžys 17 : 00 Banga
Šeš 10-31 Kauno Žalgiris 17 : 00 Riteriai
Sek 11-08 Žalgiris 15 : 00 Sūduva